Jump to content
milanfon

Postup testování zdroje

1 Příspěvek k tomuto tématu

Tohle berte jako článek k videu, kde jsem testoval zdroj SilverStone SX500-G. Jak jsem říkal, tak tohle absolutně nejsou profesionální postupy a nedoporučoval bych je reprodukovat. To ale neznamená, že jsem se nepokoušel měřit zdroj profesionálnější metodou. Bohužel nakonec jsem musel improvizovat. 

Test při zátěži

Jak už jsem řekl ve videu, tak zátěž byla tvořená běžnými počítačovými komponenty a to předně procesory AMD Ryzen 1200, Intel i7 6800K a grafickou kartou AMD Radeon R9 380X. Jednotlivých úrovní zatížení pak bylo docíleno jejich kombinací a taktováním. Jednu výhodu ale tohle testování má a to, že ty výsledky jsou pak dost reálné a podobné těm, které běžně v počítači dosáhnete.

Příkon a výkon byly měřené stejným klešťovým multimetrem, který používám běžně (viz tento článek). Tímto jsem tedy na střídavém napětí získal pouze činný výkon. Já ale potřebuji celkový výkon, abych mohl změřit i ztráty, tedy účiník. K tomu jsem použil výkonový wattmetr (nemám ponětí jaké je jeho označení nebo specifikace, protože to tam prostě není napsané). Pak už jsem tedy mohl získat všechny hodnoty okolo výkonu. Jen bych se ještě zastavil u měření výkonu na druhé straně. Tam jsem si dal tu práci, že jsem na každém kabelu měřil proud a z toho jsem si tedy dal dohromady výkon na druhé straně. Ty teploty, co tam můžete vidět jsou měřené pomocí snímačů typu K, kdy jeden byl umístěný nahoře uprostěd ventilátoru (T1) a druhý  na výstupní mřížce přibližně uprostřed ve spodní čtvrtině (T2). 

Test na studeno

Při tomto testu byla metodologie měření výkonu stejná, avšak namísto PC součástek zde zátěž tvořili elektronické rezistory, promocí kterých jsem dosáhl požadovaného proudu. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď