Jump to content

Recommended Posts

Mám pár otázek:

1. Mám RAM Adata XPG Z1 3000MHz, ale na desce ASUS Prime B350 Plus mi jedou jen na 2666MHz. Když je v BIOSu nastavím na víc, počítač nenastartuje. Co mám nastavit, aby RAMky jely na těch 3000MHz?

2. Můžu na RGB header na desce připojit RGB pásek(třeba tenhle: czc.cz/nanoxia-rigid-led-bar-pasek-30-cm-rgb/222406/produkt), nebo je to určený jenom pro ten kroužek na Wraith Max? A dá se to ovládat i jinak než přes AI Suite 3? Protože ten umí nastavit jen:

Červená

Zelená

Modrá

Červená + Zelená

Červená + Modrá

Zelená + Modrá

Komponenty:

MB: ASUS Prime B350 Plus

CPU: Rýže 3 1200, 3500MHz

RAM: Adata XPG Z1 1x8GB 3000

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Patzlyk™ Nastav v BIOSu XMP na D.O.C.P. - ten by měl být nastavený na 3000Mhz, popřípadně by šel upravit

Před 54 minutami, Patzlyk™ napsal(a):

Komponenty:

MB: ASUS Prime B350 Plus

CPU: Rýže 3 1200, 3500MHz

RAM: Adata XPG Z1 1x8GB 3000

Se nediv, že ti to nejede, když máš místo CPU rýži, zas se někdo nechal oje**t  při objdenávání z Číny :lul: 

Před 54 minutami, Patzlyk™ napsal(a):

2. Můžu na RGB header na desce připojit RGB pásek(třeba tenhle: czc.cz/nanoxia-rigid-led-bar-pasek-30-cm-rgb/222406/produkt), nebo je to určený jenom pro ten kroužek na Wraith Max? A dá se to ovládat i jinak než přes AI Suite 3? Protože ten umí nastavit jen:

Červená

Zelená

Modrá

Červená + Zelená

Červená + Modrá

Zelená + Modrá

Stáhni Asus AURA Sync 

EDIT: Zjistil jsem na internetu, že Auru podporují jen Strix desky, takže nic, nejde to

Editoval(a) Mr.Skuda
Dodatek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Patzlyk™ napsal(a):

1. Mám RAM Adata XPG Z1 3000MHz, ale na desce ASUS Prime B350 Plus mi jedou jen na 2666MHz. Když je v BIOSu nastavím na víc, počítač nenastartuje. Co mám nastavit, aby RAMky jely na těch 3000MHz?

Zkus zvýšit napětí, zvýšit časování, ale hlavně nejdřív zkus to XMP, jak píše Skuda. 

Před 10 hodinami, Patzlyk™ napsal(a):

Ten header lze použít i pro ty LEDky, ale dávej si pozor na zatížení. Tenhle malý pásek ti to utáhne, ale s nějakým dvoumetrovým už bys mohl odpálit ten header. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, milanfon napsal(a):

Ten header lze použít i pro ty LEDky, ale dávej si pozor na zatížení. Tenhle malý pásek ti to utáhne, ale s nějakým dvoumetrovým už bys mohl odpálit ten header. 

Kolik metrů jsi měl na té ITXce od Gigabytu? :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď