Jump to content

Recommended Posts

Zdravíčko,

chci si koupit novou grafiku, ta moje 1GB (Sapphire HD 5770 1GB GDDR5) už prostě nestíhá :D Uvažuji hlavně mezi řadami 1050 a 1060. Nejraději bych bral RX570, ale tak víme jaká je situace že... Chtěl bych hlavně GPU s lepším chladícím systémem (tzn. s dvouma větráčky) abych šetřil svůj 400W zdroj, příjde mi to logické.. Každopádně jsem ochotný zaplatit i v této době za tu 1060 (tzn. nějakých 11k)

To ale nemění nic na tom, že nejsem v této branži asi poslední dva roky tak orientovaný, komp jsem si skládal někdy 2k15 a taky ty moje komponenty tak vypadají :D Jen chci mít jistotu, že by neměl být problém v případě zvolení 1060 například se zdrojem, či aby to všechno zvládala základovka, nebo aby se tam prostě do té case vlezla... :D

HLAVNÍ DŮVOD: Chci hrát PUBG aspoň na střední detaily se stabilními 60FPS... Možná se to někomu bude zdát jako nesplnitelný sen, ale když to porovnám s kompama kámošů co hrajou pubg na full s 50fps, tak kdybych do své sestavy dal novou grafiku, tak mám daleko lepší PC než oni...

Zde je moje momentální sestava: https://www.czc.cz/dh7e0qhb3mjsn8hlhom5n4ht5d/seznam

Předem moc děkuji za jakékoliv rady, návrhy atd... Klidně budu rád za nějaké návrhy případného přestavění, tak aby sestava zkrátka tu výkonnější grafiku "pozřel" .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Viktor Chaloupka seznam není veřejný, záleží na CPU a zdroji co máš grafiku ti základovka napájí jen z části (75 W přes PCI Express 3 nebo i 2), Gtx 1060 chce přídavné napájení o 6 pinech, máš takový volný?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Viktor Chaloupka Z osobní zkušenosti ti můžu říct, že gtx1060 3gb dokáže i s processorem ryzen 3 1300x dát PubG i na Ultra s 60fps.. (High je ale lépe hratelný) takže zas takovej problém by to neměl být.

Každopádně je potřeba seznam zveřejnit, ať víme s čím pracovat. Teoreticky by 400w zdroj MĚL bejt schopen utáhnout běžnej procák + 1060 avšak je to dosti na hraně..  Takže pokud by jsi se odhodlal jít do 1060 bylo by vřele DOPORUČOVANÉ vylepšit také zdroj. 

Každopádně neunáhlujme se, nejdřív tvé specifikace, pak se uvidí :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Romantus97 napsal(a):

Hej určitě nad tím přemýšlím... S procesorem problém určitě nebude, je velmi silny a dokáže být ještě víc. Ale s tímto faktorem taky musí stíhat zdroj no :/ Ale zdroj je v tomto případě celkem kvalitní, bez ohledu na těch 400W býval Seasonic vždycky slušný, ale tak doba jde dál že...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jup, přesně jak jsem říkal, pokud se rozhodneš pro gtx 1060 tak současnej zdroj by to MOŽNÁ zvládal ale není to zaručený, proto bych raději koupil novej, výkonnější (cca 500w).

Osobně bych byl pro GTX 1060 avšak ta karta je na současnou cenu až spíše nevýkonná... Já třeba kupoval za dosti podobnou cenu, co teď vídám u 1060 (12000) svojí 1070... 

A osobně bych pod 1060 nešel... Takže upřímně já nevim.

(btw Dohajzlu, od kdy je RX 580 Strix za 20k?!?!)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Romantus97 Teď nezávisle na značkách.... proč 650?  500 je u mě naprostej dostatek i na přetaktovanou 1070... A hodláš-li říct efektivita tak ten rozdíl není TAK velkej..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Romantus97 A na to vše 500w stačí... s tou jeho sestavou je doporučenejch kolem 413, takže 500 je dostatečnej Headroom Nepředpokládám že by taktoval tolik aby zvýšil spotřebu procáku na 2x té hodnoty... Grafika ho také nepustí ZAS tak vysoko.. A Sli u 1060 nehrozí ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Dangel napsal(a):

@Dangel Takže jestli si zvolím tu 1060, což mi po dnešním brouzdání, benchmarkama a srovnáváním na internetu příjde jako lepší volba tak musím zvolit i nový zdroj jo ? :/ 

Editoval(a) Viktor Chaloupka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel A nebude s tou 1060 mít můj procesor nějaký problém ? Přece je ten procesor starší, tak jestli nebude hůř s novější grafikou komunikovat... Kamarád si třeba asi před dvěma lety pořídil 1060 a strašně mu to blblo a sekala se mu i Mafia 2, protože měl a ještě pořád má nějaký i5 Haswell s integrovanou GPU, to bych teď lhal jaký a zkrátka musel 1060 vrátit a pořídil si starou MSI R9 270X HAWK 2GB a valí s ní dodnes BF1 na full detaily se stabilními 60FPS bez problému. Nabízí mi ji k prodeji za 6k, ale nějak se mi nechce kupovat 2 roky používaná grafika, na druhou stranu má slušné parametry (např TMUs: 80).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Viktor Chaloupka napsal(a):

@Dangel A nebude s tou 1060 mít můj procesor nějaký problém ? Přece je ten procesor st...

Jak říkám, 1060 jsem zkoušel na ryzen 3 1300x což je vcelku srovnatelný s tou tvou I5.. Budou tam místa kdy ti to procák bude brzdit, ale jako v důsledku by to zas tak vadit nemělo.. Prostě jen v některejch případech nevyužiješ její celej potenciál.. no bože no :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel pokud jseš prasák na software tak pojede naplno :D teda téměř, DirectX 12 má optimalizaci procesů docela slušnou, lepší než DX 11, tenhle benefit ale dopřávají jen Windows 10

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Dangel napsal(a):

@Romantus97 Teď nezávisle na značkách.... proč 650?  500 je u mě naprostej dostatek i na přetaktovanou 1070... A hodláš-li říct efektivita tak ten rozdíl není TAK velkej..

RMko bych pochopil, 650W stojí jen o 150,- víc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 10. 2. 2018 at 17:01, Dangel napsal(a):
On 10. 2. 2018 at 21:21, Romantus97 napsal(a):

Zdroj teda budu kupovat určitě a jelikož si budu v budoucnu skládat nový komp, tak taky budu kupovat výkonnější zdroj: Seasonic Prime Ultra, 750W nebo i silnější 850W...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, Viktor Chaloupka napsal(a):

To mi přijde jako plýtvání penězi, 850W je moc, pokud nehodláš zapojit v CrossfireX pár karet VEGA 64 a nějaké žravé cpu , třeba FX9590, zdroj pokud, nevyužiješ víc jak 20% a nad 70% ztrácí dost účinnosti. Podle mě by ti stačil i 550W, pokud chceš tak třeba Seasonic Focus Platinum, 850 je fakt hodně, ta 1060 si vystačí i s 550W

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...