Jump to content
Romantus97

2. Díl kuchařky - Jak zvýšit výkon Grafické karty

Recommended Posts

Čauvec,

následující návod by ti mohl pomoct se zvýšením výkonu tvé grafické karty. Návod by měl fungovat na všechny systémy podporující Grafické rozhraní Nvidia.

1) Otevřeme Nvidia ovladače pravým kliknutím na plochu

2) Zvolíme možnost "Spravovat 3D nastavení"

3) Dále nastavujeme podle obrázků5a78189a2a290_DesktopScreenshot2018_02.05-09_40_14_82.thumb.png.104a2013a90e23aa4fd062212a27e625.png5a7818a148bf0_DesktopScreenshot2018_02_05-09_40_33_05.thumb.png.c19ba8d042d542ccd431d81dd47743a6.png

4a) Teploty by měly zůstat téměř stejné jako předtím, užijte si vyšší výkon!

Následující část může být nebezpečná, pokud vlastníte zdroj s malou Wattáží nebo horší kvalitou. Za poškození komponent nebo zranění neneseme odpovědnost! Viz Dobré a špatné zdroje, ale z bezpečnostních  důvodů se raději ptejte...

4b) Přenastavíme hodnotu napájení na "Maximální výkon" karta jde dál taktovat, ale doporučuje se jen za podmínek že máte hodně dobré chlazení a jste zkušenější v taktování.5a781a82ad58b_DesktopScreenshot2018_02.05-09_48_41_95.thumb.png.fbdd7aa3e44f05f66f958a117bbd0888.png

5) Raději přeměřte teploty v zátěži, pokud přesahují 75 stupňů, raději snížit výkon, v případě delšího hraní by jste se mohli dostat na vyšší teploty "syndromem vytopené case"... Ne že by to grafiku zrušilo, ale mohlo by to ovlivnit její budoucí fungování...

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 29 minutami, jakub02 napsal(a):

čo sa zmeni? viac fps, rovnaka kvalita obrazu?

mFacepalmm kvalitu obrazu máš podle toho, jak si ji ve hře nastavíš. Logicky, větší výkon= možné větší FPS. tedy, pokud si nezměníš kvalitu gf, zvýší se ti FPS nebo budeš moct plynule hrát na vyšší kvalitě než předtím 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@jakub02 na tomhle + optimalizaci jsem pustil Zaklínače 3 na 30 FPS s rozlišením 1366:768 na Nvidii GT 630 2 GB, což je o 3 stupně níž než jsou minimální požadavky (mám dojem že u těch se to dokonce vztahuje na 720P)

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, Romantus97 napsal(a):

@jakub02 na tomhle + optimalizaci jsem pustil Zaklínače 3 na 30 FPS s rozlišením 1366:768 na Nvidii GT 630 2 GB, což je o 3 stupně níž než jsou minimální požadavky (mám dojem že u těch se to dpkonce vztahuje na 720P)

já to na 1280x1024 rozjel na FX4100 a HD-6570 na 45fps. Jinak doporučená minimálně je GTX 660

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak by nebolo lepsie povypinat všetky zapnute nastavenia v tej aplikacii ako fxaa, msaa atd a mat lepsi vykon bez zhorsienia obrazu? takze tato aplikacia sa nevztahuje na hry?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 5. 2. 2018 at 9:50, Romantus97 napsal(a):

Následující část může být nebezpečná, pokud vlastníte zdroj s malou Wattáží nebo horší kvalitou. Za poškození komponent nebo zranění neneseme odpovědnost! Viz Dobré a špatné zdroje, ale z bezpečnostních  důvodů se raději ptejte...

4b) Přenastavíme hodnotu napájení na "Maximální výkon" karta jde dál taktovat, ale doporučuje se jen za podmínek že máte hodně dobré chlazení a jste zkušenější v taktování

Pane, jak je to s notebookem ? XDDDD Rád ho ničím.... 

Specifikace mého “skvělého” NB si přečti na mém profilu ;D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď