Jump to content

Recommended Posts

Před 49 minutami, Vojtěch Bajer (Vojthex) napsal(a):

Tam jde dát maximálně 35x což permanentně zapne turbo takže i v nečinnosti je na všech 4 jádrech trvalých 3.3Ghz a s výkonem u her co vezmou všechna jádra je to stejný a u dvou či jedno je to ještě horší.

Aha, tak to vypadá, že si nezataktuješ. Možná bych se někde podíval po modifikovaném BIOSu, který umí BCLK měnit, ale tam by to zase nebylo tak bezpečné dělat. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

A co konkrétně za riziko? Jenom chyby v biosu a nutný reistal? Nebo odpálení desky a cpu, nebo kompletní exploze a rozmetání počítače po okolí?  ;D ne fakt uz sem z toho na prášky asi to vidim tak ze se tu objeví téma nekompromisní počítač do 40K

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Vojtěch Bajer (Vojthex) napsal(a):

A co konkrétně za riziko? Jenom chyby v biosu a nutný reistal? Nebo odpálení desky a cpu, nebo kompletní exploze a rozmetání počítače po okolí?  ;D ne fakt uz sem z toho na prášky asi to vidim tak ze se tu objeví téma nekompromisní počítač do 40K

Že to asi bude nestabilní

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Vojtěch Bajer (Vojthex) teoreticky stačí vyměnit jen deska, RAMky, procesor a zdroj, což je když si to tak vezmeš jen polovina z 20K :D ne teď vážně, jde to sestavit o dost levněji, třeba na Ryzenu nebo i nových Intelech. No nestabilita u toho upraveného BIOSu pravděpodobně bude. Vidím to takhle, @Mr.Skuda ti může najít Windows 10 Pro za pár šupů a využiješ optimalizaci DX 12, když by se aktualizoval BIOS, možná by to taky něco udělalo ^_^

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No a kokbinace i5 3450 + 3gb 1060 je špatná? Ja jsem to kupoval snad tři  měsíce s tím ze bude karta jen lehounce výkonnější nez cpu a pc ještě 3 roky dá. Nebo si myslíte že je procesor vyloženě slabý? Ja se zase bojím ze když koupím ten ryzen ze nastane přesně opačná situace. Tak jestli si jeste 3 roky na tomhle pc zahraju? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No desítky skusit může ale moc se mi nechce jelikož mám tedno 99% funkční 7 az na to a to nechapu se při propojeni monitoru pres dvi nechce zapinat aero ale pres hdmi jede.

A rozdíl ve vykonu mezi koupenou / školní / cracknutou verzí? 

A bios se taky aktualizuje?  Ja myslel že je to jakýsi zaklad pc co je neměnný třeba jako recovery menu a androidu?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Vojtěch Bajer (Vojthex) napsal(a):

No spíš by ti ten BIOS nemusel správně fungovat a deska by byla na vyhození. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Vojtěch Bajer (Vojthex) ta sestava je 4 roky stará, byl tehdy hodně omezený rozpočet, Intel se nevešel, o Vánocích byl upgrade. Ten tvůj Intel je trochu slabší jak Ryzen 3 1200, @milanfon je možné že to ten procesor nestíhá? Mě to mé FX, které je podle userbenchmarku slabší všechno dává v pohodě...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Vojtěch Bajer (Vojthex) ta sestava je 4 roky stará, byl tehdy hodně omezený rozpočet, Intel se nevešel, o Vánocích byl upgrade. Ten tvůj Intel je trochu slabší jak Ryzen 3 1200, @milanfon je možné že to ten procesor nestíhá? Mě to mé FX, které je podle userbenchmarku slabší všechno dává v pohodě...

No tak to i FX-6300 je malinko méně výkonnější jak Ryzen 1200, takže ten bottleneck tam zase tak vysoký není, ale je tam. Pohybuje se to tak do 20%. Zároveň taky ty starší orocesory nemají PCI-e Gen. 3.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Vojtěch Bajer (Vojthex) nemůžu zaručit že to udělá hodně, ale mohlo by, co se týče RAM tak po optimalizaci mám zabráno jen 1,3 GB na Win 10, u Win 7 jsem měl zabráno 1,6GB, CPU je na tom na ploše podobně, ale zdá se mi že větrák u Zaklínače míň hučí. @Flexix @David Morávek (Dave) mají taky Win 10, budeš mít víc pohledů... Myslíš že by jsi mohl poslat video s těmi lagy v tom Tomb Raiderovi, není potřeba žádná úprava, prostě jen záznam, ideálně s ukazatelem FPS

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...