Jump to content
Hornstercorps

Názor na plánovanou sestavu

15 Příspěvků k tomuto tématu

Dobrý den, chtěl bych vědět váš názor na pc sestavu, kterou plánuji v následujícím měsíci objednat, případně děkuji za rady, tipy, názory. 

CPU :I7 6700k

GPU: Gtx 1070 (Msi,ASUS, Gigabyte-uvidím co bude k mání :D

Ram- 16 gb- Crucial Ballistix Sport DDR4

Základní deska - Msi Z170A Tomahawk

Case : Nzxt S340

Chladič procesoru : Hyper 212 Evo

Zdroj : Corsair RM650X

SSD: Adata (128 gb-jen na systém)

Hdd- Seagate Barracuda 2TB (7200 Ot)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Něco z toho je jasněji poznatelné, něco méně, uviděl přesné moděvy i se značkou. Chceš to postavené na Skylake? K taktovatelným Kaby Lake procesorům dodává (možná už ne) czc dobrý chladič.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 28 minutami, Barendol napsal(a):

Něco z toho je jasněji poznatelné, něco méně, uviděl přesné moděvy i se značkou. Chceš to postavené na Skylake? K taktovatelným Kaby Lake procesorům dodává (možná už ne) czc dobrý chladič.

Ano chci SkyLake a opravdu na czc dávají chladiče zdarma, ale já plánuji objednávat z tsbohemia, mají tam o něco lepší ceny a mám hodně dobré zkušenosti s případnou reklamací, každopádně k sestavě, je v pořádku? Nebo něco bude vyloženě kazit herní výkon či podobně?? 

Jinak ten chladič co plánuji je vzduchový, mám ho i nyní na AMD FX8350 a teploty nejdou nad 50 stupňů, vím že základní deska + chlazení není na taktování úplně 100% 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U RAM by mě zajímala frekvence. Jinak je ta sestava v pohodě a nemám k tomu víc námitek, než už tady padlo, ale myslím, že Kaby Lake by byl lepší z hlediska 200 desek (jsou kompatibilní i se Skylakem, ale nemůžeš využít všechny funkce). MSI TOMAHAWK stačí i na taktování. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, milanfon napsal(a):

U RAM by mě zajímala frekvence. Jinak je ta sestava v pohodě a nemám k tomu víc námitek, než už tady padlo, ale myslím, že Kaby Lake by byl lepší z hlediska 200 desek (jsou kompatibilní i se Skylakem, ale nemůžeš využít všechny funkce). MSI TOMAHAWK stačí i na taktování. 

RAM mají frekvenci 2400MHz a o Kaby Laku mohu popřemýšlet, cenově jdou nastejno :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Divím se, že do toho chceš dobrovolně strkat Skylake. Já jsem pomalu na prášky z toho, že nebudu mít Coffeelake se šestijádrem. :D

Jinak RAMky si pak nataktuj. Co se týče chladiče, ten, jak ho dávají na CZC zdarma je zrecenzovaný zde v příslušné rubrice.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, jirkasta napsal(a):

Divím se, že do toho chceš dobrovolně strkat Skylake. Já jsem pomalu na prášky z toho, že nebudu mít Coffeelake se šestijádrem. :D

Jinak RAMky si pak nataktuj. Co se týče chladiče, ten, jak ho dávají na CZC zdarma je zrecenzovaný zde v příslušné rubrice.

Jo, ty ramky nataktuji, jinak nevím jak to bylo myšleno s tím skylakem? :D Jakože je špatný?? :o

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Hornstercorps napsal(a):

Jo, ty ramky nataktuji, jinak nevím jak to bylo myšleno s tím skylakem? :D Jakože je špatný?? :o

Špatný není, ale je to starší model... :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to novější model, má trochu lepší architekturu, vyšší taky, lepší taktovatelnost, takhle bych mohl ještě pokračovat. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Barendol napsal(a):

Je to novější model, má trochu lepší architekturu, vyšší taky, lepší taktovatelnost, takhle bych mohl ještě pokračovat. 

No musíš ale doufat, že nechytneš vadný model, který má nestabilní teploty. V tomto ohledu je zase Skylake spolehlivější.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

No musíš ale doufat, že nechytneš vadný model, který má nestabilní teploty. V tomto ohledu je zase Skylake spolehlivější.

Tak to dnes ale bývá u všech komponentů... :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, jirkasta napsal(a):

Tak to dnes ale bývá u všech komponentů... :/

U 7700K se to ale děje často a záruka se na tuhle vadu nevztahuje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

U 7700K se to ale děje často a záruka se na tuhle vadu nevztahuje.

No vypadá to, že jsem chytil správný kus. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď