Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

chci si koupit herní PC a potřeboval bych poradit, co byste sestavili Vy. PC chci do 70k, ale zahrnuji do toho cenu i monitoru AOC AG271QG - LED monitor 27 a Windows 10. Chtěl bych, aby to mělo grafickou kartu 1080Ti a procesor i7 Coffee Lake. Já už sice mám nějaký seznam, ale chtěl bych vidět Váš osobní tip. Sestavu plánuji koupit na CZC. Prosím, když tak mi pošlete odkazy na Vaše návrhy. Ten můj sem dám, když tak potom až bych viděl ty Vaše. Děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, CzechWin napsal(a):

Zdravím,

chci si koupit herní PC a potřeboval bych poradit, co byste sestavili Vy. PC chci do 70k, ale zahrnuji do toho cenu i monitoru AOC AG271QG - LED monitor 27 a Windows 10. Chtěl bych, aby to mělo grafickou kartu 1080Ti a procesor i7 Coffee Lake. Já už sice mám nějaký seznam, ale chtěl bych vidět Váš osobní tip. Sestavu plánuji koupit na CZC. Prosím, když tak mi pošlete odkazy na Vaše návrhy. Ten můj sem dám, když tak potom až bych viděl ty Vaše. Děkuji

co toto, Windows 10 zde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mr.Skuda Díky, ale do AMD jít nechci a ještě takhle drahému..:D Já jsem do té ceny potřeboval zahrnout i monitor..:) Tady jsem něco sestavil, ale nejsem si jistej se zdrojem, protože už jsem se někde dozvěděl, Že Be Quiet! ne. https://www.czc.cz/8muhk4gl0kj0c9c65nrhc9nj2d/seznam

Be quiet! Pure Power 10 - 700W

Seagate BarraCuda - 2TB

AOC AG271QG - LED monitor 27"

MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO, 11GB GDDR5X

Intel Core i7-8700

Scythe SCNJ-4000 Ninja 4

CoolerMaster MasterBox Lite 5 RGB, černá

WD SSD Blue 3D NAND - 500GB

MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC - Intel Z370

G.SKill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3200

Editoval(a) CzechWin

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 minutami, CzechWin napsal(a):

@Mr.Skuda Díky, ale do AMD jít nechci a ještě takhle drahému..:D Já jsem do té ceny potřeboval zahrnout i monitor..:) Tady jsem něco sestavil, ale nejsem si jistej se zdrojem, protože už jsem se někde dozvěděl, Že Be Quiet! ne. https://www.czc.cz/8muhk4gl0kj0c9c65nrhc9nj2d/seznam

Naprosto tě chápu. Jaké má být využití počítače? Čisté hraní?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Před 6 minutami, Dangel napsal(a):

Naprosto tě chápu. Jaké má být využití počítače? Čisté hraní?

@Dangel Hlavně hraní..:) A ohledně těch Windows 10, jak mi @Mr.Skuda doporučil, jak je to náročné na nainstalování? Nikdy jsem s tím neměl zkušenost, protože Windows jsem měl vždy nainstalované.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel Hlavně hraní..:) A ohledně těch Windows 10, jak mi @Mr.Skuda doporučil, jak je to náročné na nainstalování? Nikdy jsem s tím neměl zkušenost, protože Windows jsem měl vždy nainstalované.

Složité to není, člověk buď na jiném pc spustí speciální program kterej mu umožní vybranou flashku použít k instalaci nebo prostě zastrčí CD do pc, když ho to vyzve zadá kód. A pak SKORO jen kliká na další (doporučuju vypnout ty různý "Spešl naprosto Non-Spy" věci od microsoftu). Vybere si disk kam to chce a to je vlastně všechno. Kdyžtak jsou dokonce i video-návody na internetu. Mrkni se na to ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Dangel napsal(a):

Složité to není, člověk buď na jiném pc spustí speciální program kterej mu umožní vybranou flashku použít k instalaci nebo prostě zastrčí CD do pc, když ho to vyzve zadá kód. A pak SKORO jen kliká na další (doporučuju vypnout ty různý "Spešl naprosto Non-Spy" věci od microsoftu). Vybere si disk kam to chce a to je vlastně všechno. Kdyžtak jsou dokonce i video-návody na internetu. Mrkni se na to ;) 

@Dangel Ok, takže počítám s tím, že mi přijde kód, v novém počítači (při prvním spuštění, zatím bez Windows) mi vyskočí kolonka na zadání kódu, tam ho zadám a bode vše ok. Ale hlavně teď tu sestavu jestli bychom ji mohli probrat..:) Je ok?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel Ok, takže počítám s tím, že mi přijde kód, v novém počítači (při prvním spuštění, zatím bez Windows) mi vyskočí kolonka na zadání kódu, tam ho zadám a bode vše ok. Ale hlavně teď tu sestavu jestli bychom ji mohli probrat..:) Je ok?

OK, ale bral bych 8700k a lepší SSD

Editoval(a) Mr.Skuda

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pracuju na tom, ale řeknu ti že bych si myslel že 70k bude víc peněz :D Budu tam muset dát jen 16gb Ram (chtěl jsem 32 ale pak to není kam dát a do čeho připojit - Bedna a deska :D )

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel Dobře, a zdroj je ok, protože v CZC diskuzích radili, že vyměnit za nějaký lepší. (Nevím do jaké míry mám věřit lidem v CZC diskuzích..:D) A přehřívají se MSI nebo jsou ok?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 59 minutami, CzechWin napsal(a):

Be quiet! Pure Power 10 - 700W

Seagate BarraCuda - 2TB

AOC AG271QG - LED monitor 27"

MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO, 11GB GDDR5X

Intel Core i7-8700

Scythe SCNJ-4000 Ninja 4

CoolerMaster MasterBox Lite 5 RGB, černá

WD SSD Blue 3D NAND - 500GB

MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC - Intel Z370

G.SKill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3200

TA Ninja je na ne-K verzi trochu moc, ale zase bych spíš než jiný chladič si doporučoval připlatit za tu K verzi, protože tohle je plýtvání potenciálu počítače. Nebo spíš bych tam dal 8600K, protože ten HT podle mě nevyužiješ.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, CzechWin napsal(a):

@Dangel Dobře, a zdroj je ok, protože v CZC diskuzích radili, že vyměnit za nějaký lepší. (Nevím do jaké míry mám věřit lidem v CZC diskuzích..:D) A přehřívají se MSI nebo jsou ok?

Msi jsou v pořádku, mají snad jako jediný karty 120mm větráky. Já teda když můžu tak raději sáhnu po ještě větších mrchách typu Zotac AMP Extreme

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

TA Ninja je na ne-K verzi trochu moc, ale zase bych spíš než jiný chladič si doporučoval připlatit za tu K verzi, protože tohle je plýtvání potenciálu počítače. Nebo spíš bych tam dal 8600K, protože ten HT podle mě nevyužiješ.

@milanfon Určitě do K jdu. Změním to

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, CzechWin napsal(a):

@milanfon Určitě do K jdu. Změním to

Tak tedy, dělal jsem podle požadavků. Bude ale potřeba to někde zkrouhnout.. přetahuju o 1500 :/   Odkaz na můj návrh

Edit: Whooops zapomněl jsem na chladič :D  Teď už o 2900

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, CzechWin napsal(a):

@Dangel Jenom, nepotřebují G-Sync DisplayPort? Ta ZD ho nemá:)

Ano, G-Sync potřebuje DisplayPort, máš pravdu. Ovšem kabely od monitoru se nestrkají do ZD nýbrž do grafické karty :) GTX 1080ti jich má opravdu požehnaně (3) 

Grafické výstupy na ZD slouží pro integrovanou grafickou kartu na procesoru :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, G-Sync potřebuje DisplayPort, máš pravdu. Ovšem kabely od monitoru se nestrkají do ZD nýbrž do grafické karty :) GTX 1080ti jich má opravdu požehnaně (3) 

Grafické výstupy na ZD slouží pro integrovanou grafickou kartu na procesoru :) 

@Dangel Já už radši budu ticho..:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Filip Herc napsal(a):

https://www.czc.cz/7l84kb8336ga6atce06cevpj15/seznam

Dovolil jsem si vejít se do 70k. 

Návrh rozhodně validní. 

Osobně tedy mám pocit, že zdroj je trochu zbytečně výkonný. A s tím jak je základní deska dobrá nejsem seznámen.

@CzechWin Když už jsme u toho, to o co jsem překročil limit by se dalo eliminovat použitím teď již 2x zmíněné grafiky od MSI :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, CzechWin napsal(a):

@Dangel Já už radši budu ticho..:D

V pohodě, stane se :D Už jsem zažil i cápka co mi nadával za to

"Co jsem mu to vlastně poradil za počítač, že to vůbec nefunguje. Rust prej jede na minimum jen cca 15 fps.. apod." Tak jsem se ho po cca hodině dohadování zeptal jestli by mi mohl vyfotit zadní část pc.. Samozřejmě, HDMI v základní desce :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Dangel napsal(a):

Návrh rozhodně validní. 

Osobně tedy mám pocit, že zdroj je trochu zbytečně výkonný. A s tím jak je základní deska dobrá nejsem seznámen.

@CzechWin Když už jsme u toho, to o co jsem překročil limit by se dalo eliminovat použitím teď již 2x zmíněné grafiky od MSI :) 

Zdroj by šel určitě 650w

m.2 považuji pro běžného uživatele za zbytečnost.

Ram s frekvencí 2666 bohatě stačí, u Intelu je rozdíl frekvencí zanedbatelný. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Návrh rozhodně validní. 

@Dangel Ok, já se na to podívám..::)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Filip Herc napsal(a):

Zdroj by šel určitě 650w

m.2 považuji pro běžného uživatele za zbytečnost.

Ram s frekvencí 2666 bohatě stačí, u Intelu je rozdíl frekvencí zanedbatelný. 

Souhlasím, Souhlasím A ještě jednou souhlasím.

Ovšem když už má tu možnost tak proč sakra ne :D

Výměnou M.2 za Sata se ušetří cca 1,3k a u ramek cca 900. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...