Jump to content
jirkasta

Chladič procesoru SilentiumPC Fera 3 HE1224

Recommended Posts

Ahoj, rád bych vám lehce představil vám asi známý levný chladič od firmy SilentiumPC. Milan s ním má také zkušenosti, nechť případně přidá také své řádky.

Vzhledem k jeho nízké ceně (cca 700 Kč) se jedná o základní chladič, který však překvapí tichostí i schopností chladit. Při zapnutém prohlížeči a mém nepříliš briliantním airflow bedny jsem se dostal na velice příjemných 35°C na procesoru i7-7700K@4,4 GHz. Za 100% výkonu nejdou teploty při mém nastavení křivky nad 70 - 75°C při 2/3 maximálních otáčkách chladiče. Samozřejmě je možné upravit křivku v aplikaci vaší základní desky tak, abyste dosáhli ještě nižších teplot. Rezerva pro případné lehčí taktování tedy je, pokud to však s taktováním myslíte vážně, poohlédněte se raději po dražším modelu.

Celkově bych tento model doporučil úplně všem uživatelům i5 a výše. Boxovaný chladič dodávaný k procesoru může mít problém s chlazením při vysokém výkonu a tam už nemusí být výjimka 90°C i více a následné chlazení brzděním výkonu, jako jsem to zažil u i7-870@2,93 GHz. Jedná se o dobrou volbu v poměru cena/výkon, když nechcete utrácet hodně peněz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@jirkasta  s touhle recenzí musím víc než souhlasit, mé FX je celou dobu jak v mrazáku :D na 100% (turbo mód na 3,8 GHZ) mám teplotní rezervu mezi 30-45 stupni. Ta v2 je navíc jen AM4 ready ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Romantus97, ano ''jen'' A ready - pro mě docela důležitý fakt :DJde o to, že to je použitelné(kvůli AM4) jakožto moderní až do r. 2022, což je parádní, taky ji seženeš kolem 620

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U mňa tiež spokojnosť. Okrem toho že moju i5-7400 dokáže v zaťaži držať na pekných 40-45°C (oproti boxu ktorý to dával tak na 65 - 74°C podľa nálady) tak je aj veľmi tichý s dodávaným vetrákom. ☺️

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...