Jump to content

LukášK

Člen
 • Počet Příspěvků

  43
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od LukášK

 1. Propojení přes PC, TV, Projektor ve dvou různých místnostech

  Proč ho pridelavat na strop a dávat ho blíž ke stěně, když položit ho na skříňku je tak jednoduché. Nemusím kupovat držák a bude lehce přenositelnej.
 2. Čau lidi, čau Milane! Prosím o radu! Rekonstruuji byt a řeším mediální propojení od PC, které se nalézá v pracovně, do TV a projektoru v obývacím pokoji. Potřebuji do obýváku dostat buď HDMI kabel nebo Displayport a USB. Tedy potřeboval bych poradit jaký kabel použít, jakou koncovku (mikro?) a průměr husího krku. Dále prosím o radu jak byste propojení řešili. V příloze je půdorys bytu s vyznačením pozic. Trasa kabelů je daná vzhledem k žb věnci, podhledům atd. viz červená čára. Větev k TV má 12,5m, větev k projektoru má 7,5m. Modrá čára je alternativní větev, která má 10,7m a vedla by od projektoru za TV kde by musel být nějaký přepínač (další dotaz - přepínač?) Taky kabel USB bude oříšek. nejspíš bude muset být aktivní a protáhnout se husím krkem. A co si myslíte o takovéto zásuvce? nemůže mít výrazné ztráty? Připojení na TV i projektor chci takové, aby za cca 5 let nebylo nedostatečné (pomalé). Uvažujme projektor 3D a televize 4K. https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-zasuvka-v-panelu-1x-hdmi-a-hdmi-a-female-female/82543/produkt?gclid=Cj0KCQjwxYLoBRCxARIsAEf16-uTKQ0Fz4Q5AXkHsQdwTt3zgUTc4t5HfSHNjLX8Dv8EMvg5jsDuDHQaAr2zEALw_wcB Díky Lukáš
 3. Propojení přes PC, TV, Projektor ve dvou různých místnostech

  Ještě řeším jednu věc. Kam vy byste umístili wifi? A nemáte někdo zkušenosti s projektory, resp. když si koupím projektor na stůl, můžu ho umístit na skříňku do výšky 2,15m od podlahy?
 4. Propojení přes PC, TV, Projektor ve dvou různých místnostech

  Díky za info. Jasně do switche. Co dokáže LAN přenést za kvalitu videa i s audiem? Ale asi by to znamenalo nějaký přepínač nebo nutnost prepojovat.
 5. Propojení přes PC, TV, Projektor ve dvou různých místnostech

  Budu mít vyvedený USB kabel s Bluetooth na který se připojí myš a klávesnice, které budou v obýváku. Ale i tak to znamená přeběhnout z místnosti do místnosti (zapnout pc, přepnout obrazovku) ,ale jak to udělat jinak?
 6. Propojení přes PC, TV, Projektor ve dvou různých místnostech

  Konkrétní vybraný nemám. Možná něco takovéhoto: https://www.alza.cz/lg-pf50ks-d5585537.htm Možná máš pravdu, ale rád bych aby byl projektor napojen na síť na NAS server, abych si mohl filmy pouštět přímo z projektoru. Tím je pozice LAN zabraná. Ten switch co jsi odkazoval je ale asi opačný. Potřebuji jeden vstup na dva výstupy, že? Díky za tip na kabel. Cpal bys tam tu zásuvku, nebo bys nechal koukat kabel ze zdi, aby nedocházelo ke ztrátám. Bude stačit husí krk o vnitřním průměru 2,5cm?
 7. Vir na mining?

  Čusss Borci, potýkám se s problémem a sice, že po cca 9ti minutách nečinnosti na PC se mi strašně seká. Tak moc, že ani filmy nejdou přehrát. Zjistil jsem že za to může aplikace, která je uložena v C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information\{FA285575-B543-4E6E-A573-A4F534AC9966} Po rozkliknutí a přečtení Licence.txt (v příloze) mám pocit, že to je nějaký mirerský soft. Nemá někdo tušení jak se to ke mě dostalo? A jak to, že free AVG nic nehlási?! Zajímavý je i report, který dávám do přílohy. Rozhodně jsem si nic takového neinstaloval. 1524376952_log.txt License.txt
 8. Vir na mining?

  AVG nic nenašlo, ESET ale ano, toto: varianta infiltrace Win64/CoinMiner.BX potenciálně nechtěná aplikace Na tvrdo jsem do smazal. Díky za tip mrknu do registu.
 9. Program pro synchronizaci dat

  Domácí síť a propojení tu řešit nemusíme. Řešíme tu program pro synchronizaci dát.
 10. Čusss borci, nyní z jiného soudku. Uměl by mi někdo doporučit nějaký program pro synchronizaci složek. Potřebuju toto: složku na NAS serveru mít neustále synchronizovanou se složkou v notebooku a na stolním pc. Aby se to samo hlídalo a bylo to spolehlivé. Díky za rady.
 11. Program pro synchronizaci dat

  Zkusím konkrétně popsat o co se jedná. Třeba Vás díky tomu napadne jak na to. Ano cloud je řešením, ale spíš by mě zajímala řešení s nas serverem. Je to v rámci domácí sítě. Pracuju na PC a data ukládám na něj, ale chtěl bych je zálohovat automaticky na NAS do určené složky. Pak bych taky chtěl, abych mohl jen zapnout NTB (druhé pc) a tato složka se mi zaktualizovala i v něm a já mohl odjet s NTB, daleko od internetu, bez obav že mi nějaká přece chybí atd. Podle mě by stačil nějaký program na synchronizaci složek ne? Neznáte nějaký? Diky za tipy.
 12. Program pro synchronizaci dat

  Asi jsem měl říct, že to chci řešit v rámci domácí sítě. Takže odesílat a mazat aktualizované soubory by měl zamknout ten program, který poběží na PC a NTB. Ve smyslu: sáhne na NAS, zda má nejnovější soubory a stáhne, já ho změním, uložím a on sám pošle tenhle soubor na NAS a přepíše ten starý.
 13. Program pro synchronizaci dat

  Cloud nechci, píšu že chci synchronizovat složku na NAS serveru s PC a NTB. Cloud je úplně jiné řešení a těžko tím synchronizovat NAS server.
 14. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Už mě to přestalo bavit, tak jsem přeinstaloval Windows 10 a je po problému. Díky za reakce!
 15. Ahoj Borci, mám problém s PC. Pravděpodobně jde o Windows. Windows update nemůže nainstalovat žádné aktualizace. Vždy to tam vyhodí hlášku, občas něco s restartem a nabídku k opakování úkonu. Po startu je pc strašně zpomalené a když na něco kliknu tak to nereaguje. Jen klik pravým tlačítkem na start. Po 1-2 restartech vše funguje jak má. Četl jsem něco o problému aktualizace vs. Amd. Nevíte někdo v čem by mohl být problém? Moje sestava: https://www.czc.cz/79r9kuageeg2699rujj5rnvhv2/seznam Díky
 16. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Ve finále ano,ale musím se po nastartování odhlásit a zase přihlásit.
 17. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Přesně tak... Prostě normálně naběhne, ale stím, že nejde kliknout na start, nebo ikonku v právo od hodin. Je tam i nastavení.
 18. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Mám další poznatek. Celý problém je v tom, že aktualizace se nainstaluje, ale pak je má PC resetovat a instalace se doinstaluje před nabootováním PC, ale zde se tak nestane a v historii aktualizace se píše, že aktualizace čeká na restart. Co s tím? Nemůže to mít souvislost s biosem a nastavením UEFI bootovani? Díky.
 19. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Nevím co tím myslíš. Přece při instalaci W10 si vybíráš sám jaké diskové oddíly smazat a jaké ne. Tedy ikdyby jsi měl jeden HDD rozdělen na dva stačí smazat pouze jeden oddíl, vytvořit nový na ten nainstalovat W10 a ten druhý je beze změny a ztráty dat. Ale na to jsem se neptal, mě zajímá to zdá je nějaký způsob jak se vyhnout opětovnému stahování všech her ze steamu. Zda to nejde nejak dohrát že zálohy. Díky za reakci :-)
 20. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Super to jsem potřeboval vědět. Mám tři disky vždy se samostatným oddílem a budu formátovat jen C. Stačí tedy původní složku s hrama nahrát do složky po nainstalování steamu a on už se dovtípí že tam něco má?
 21. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Zkusím to, snad to přestane. Když mám hry ze steamu nainstalované na Dčku, budu muset je stahovat znovu, nebo postačí nainstalovat steam a zvolit původní složku s už stazenyma hrama?
 22. Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  To jsem udělal už před měsícem, ale je to takové polovičaté řešení. Aktualizace jdou vypnout pouze na 30 dní, takže se tím každých 30 dní budu muset zabývat a já bych to raději vyřešil a měl vše v cajku. Navíc, asi v souvislosti stím, mi nejde nainstalovat Net framework.
 23. Pomalý zápis na HDD

  Kopírování provádím v Total Commanderu. Zkusil jsem úplný formát a bez výsledku. Jako s 50Mb/s se už spokojím, spíš mi jde o to co ukazuje to, že jsem vypl ukládání do mezipameti. Ta mezipameť je v HDD? Mám obavu, aby nebylo něco s RAM, nebo řadič na matheboardu.
 24. Pomalý zápis na HDD

  Ahoj, řeším problém, a sice z NAS serveru, kde fungoval dobře, jsem si předal HDD do PC. Když začnu něco kopírovat na tento HDD, tak po cca 5-10s se kopírování zastaví a za dalších 5s zase rozběhne, ale stím, že rychlost je už pouze 3MB/s z původních +- 90MB/s. Když HDD předám do rámečku na externí disky tak vše litá v pořádku. Divné co?! Jedná se o WD Green 1,0TB už asi 5let starý. Zkoušel jsem změnit sata port, odstranit oddíl a celý naformatovat (ne rychlý formát) ale bez výsledku. Nemá někdo nápad čím vy to mohlo být? Děkuju.
 25. Pomalý zápis na HDD

  To asi těžko. Jakože jeden funguje správně a ten druhý ne, byť to jsou dva stejné disky a očividně je nějaký problém s ukládáním do paměti. Navíc HDD se během kopírování nevypíná.
×