Jump to content

LukášK

Člen
 • Počet Příspěvků

  44
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

5 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Ahoj, prosím Vás o radu. Řemeslník mi chytře vyvedl chráničku na LAN kabel přímo do el. rozvaděče. Trasa skrz stěnu je v prostupu hned vedle kabelů elektro i s 400V. Nevíte zda vlivem kabelů a to že kabel vede skrz rozvaděč ke ztrátám? Vede mi tam koaxial (od UPC do routeru) a LAN (rj45 k Nás serveru) Díky.
 2. Proč ho pridelavat na strop a dávat ho blíž ke stěně, když položit ho na skříňku je tak jednoduché. Nemusím kupovat držák a bude lehce přenositelnej.
 3. Ještě řeším jednu věc. Kam vy byste umístili wifi? A nemáte někdo zkušenosti s projektory, resp. když si koupím projektor na stůl, můžu ho umístit na skříňku do výšky 2,15m od podlahy?
 4. Díky za info. Jasně do switche. Co dokáže LAN přenést za kvalitu videa i s audiem? Ale asi by to znamenalo nějaký přepínač nebo nutnost prepojovat.
 5. Budu mít vyvedený USB kabel s Bluetooth na který se připojí myš a klávesnice, které budou v obýváku. Ale i tak to znamená přeběhnout z místnosti do místnosti (zapnout pc, přepnout obrazovku) ,ale jak to udělat jinak?
 6. Konkrétní vybraný nemám. Možná něco takovéhoto: https://www.alza.cz/lg-pf50ks-d5585537.htm Možná máš pravdu, ale rád bych aby byl projektor napojen na síť na NAS server, abych si mohl filmy pouštět přímo z projektoru. Tím je pozice LAN zabraná. Ten switch co jsi odkazoval je ale asi opačný. Potřebuji jeden vstup na dva výstupy, že? Díky za tip na kabel. Cpal bys tam tu zásuvku, nebo bys nechal koukat kabel ze zdi, aby nedocházelo ke ztrátám. Bude stačit husí krk o vnitřním průměru 2,5cm?
 7. Čau lidi, čau Milane! Prosím o radu! Rekonstruuji byt a řeším mediální propojení od PC, které se nalézá v pracovně, do TV a projektoru v obývacím pokoji. Potřebuji do obýváku dostat buď HDMI kabel nebo Displayport a USB. Tedy potřeboval bych poradit jaký kabel použít, jakou koncovku (mikro?) a průměr husího krku. Dále prosím o radu jak byste propojení řešili. V příloze je půdorys bytu s vyznačením pozic. Trasa kabelů je daná vzhledem k žb věnci, podhledům atd. viz červená čára. Větev k TV má 12,5m, větev k projektoru má 7,5m. Modrá čára je alternativní větev, která má 10,7m a vedla by od projektoru za TV kde by musel být nějaký přepínač (další dotaz - přepínač?) Taky kabel USB bude oříšek. nejspíš bude muset být aktivní a protáhnout se husím krkem. A co si myslíte o takovéto zásuvce? nemůže mít výrazné ztráty? Připojení na TV i projektor chci takové, aby za cca 5 let nebylo nedostatečné (pomalé). Uvažujme projektor 3D a televize 4K. https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-zasuvka-v-panelu-1x-hdmi-a-hdmi-a-female-female/82543/produkt?gclid=Cj0KCQjwxYLoBRCxARIsAEf16-uTKQ0Fz4Q5AXkHsQdwTt3zgUTc4t5HfSHNjLX8Dv8EMvg5jsDuDHQaAr2zEALw_wcB Díky Lukáš
 8. LukášK

  Vir na mining?

  AVG nic nenašlo, ESET ale ano, toto: varianta infiltrace Win64/CoinMiner.BX potenciálně nechtěná aplikace Na tvrdo jsem do smazal. Díky za tip mrknu do registu.
 9. Čusss Borci, potýkám se s problémem a sice, že po cca 9ti minutách nečinnosti na PC se mi strašně seká. Tak moc, že ani filmy nejdou přehrát. Zjistil jsem že za to může aplikace, která je uložena v C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information\{FA285575-B543-4E6E-A573-A4F534AC9966} Po rozkliknutí a přečtení Licence.txt (v příloze) mám pocit, že to je nějaký mirerský soft. Nemá někdo tušení jak se to ke mě dostalo? A jak to, že free AVG nic nehlási?! Zajímavý je i report, který dávám do přílohy. Rozhodně jsem si nic takového neinstaloval. 1524376952_log.txt License.txt
 10. LukášK

  Program pro synchronizaci dat

  Domácí síť a propojení tu řešit nemusíme. Řešíme tu program pro synchronizaci dát.
 11. LukášK

  Program pro synchronizaci dat

  Zkusím konkrétně popsat o co se jedná. Třeba Vás díky tomu napadne jak na to. Ano cloud je řešením, ale spíš by mě zajímala řešení s nas serverem. Je to v rámci domácí sítě. Pracuju na PC a data ukládám na něj, ale chtěl bych je zálohovat automaticky na NAS do určené složky. Pak bych taky chtěl, abych mohl jen zapnout NTB (druhé pc) a tato složka se mi zaktualizovala i v něm a já mohl odjet s NTB, daleko od internetu, bez obav že mi nějaká přece chybí atd. Podle mě by stačil nějaký program na synchronizaci složek ne? Neznáte nějaký? Diky za tipy.
 12. LukášK

  Program pro synchronizaci dat

  Asi jsem měl říct, že to chci řešit v rámci domácí sítě. Takže odesílat a mazat aktualizované soubory by měl zamknout ten program, který poběží na PC a NTB. Ve smyslu: sáhne na NAS, zda má nejnovější soubory a stáhne, já ho změním, uložím a on sám pošle tenhle soubor na NAS a přepíše ten starý.
 13. LukášK

  Program pro synchronizaci dat

  Cloud nechci, píšu že chci synchronizovat složku na NAS serveru s PC a NTB. Cloud je úplně jiné řešení a těžko tím synchronizovat NAS server.
 14. Čusss borci, nyní z jiného soudku. Uměl by mi někdo doporučit nějaký program pro synchronizaci složek. Potřebuju toto: složku na NAS serveru mít neustále synchronizovanou se složkou v notebooku a na stolním pc. Aby se to samo hlídalo a bylo to spolehlivé. Díky za rady.
 15. LukášK

  Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

  Už mě to přestalo bavit, tak jsem přeinstaloval Windows 10 a je po problému. Díky za reakce!
×
×
 • Create New...