Jump to content

Harry

Milanfon Media
 • Počet Příspěvků

  977
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

253 Výborná

7 Sledujících

PC Sestava

 • CPU
  AMD Ryzen 7 5800HS
 • Chladič CPU
  -
 • Grafická karta
  NVIDIA RTX 3050, 4GB GDDR6
 • Základní deska
  -
 • RAMky
  Micron SO-DIMM DDR4 8GB @3200MHz CL22 + Crucial SO-DIMM DDR4 32GB @3200 MHz CL22
 • SSD
  Kingston KC3000 1TB + Samsung Evo 970 512GB
 • HDD
  -
 • Zdroj
  -
 • Bedna
  Notebook Asus Zephyrus G14 (GA401QC)
 • Monitor
  14" 2560x1440 @120Hz ASUS built-in IPS + 34" 3440x1440 @75Hz Samsung S34J550
 • Myš
  Logitech G604 Lightspeed
 • Klávesnice
  Logitech G915 Lightspeed
 • Audio
  Logitech G733 Wireless
 • Poznámky
  Mobilní telefon: Samsung Galaxy S23

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Harry

  Odešl eMMC disk, co místo něj?

  Tak dneska už není problém dostat do mainstreamu Linux, jako například Ubuntu Ale samozřejmě záleží na use-case a to už nechám na tvém uvážení
 2. Harry

  Odešl eMMC disk, co místo něj?

  V otázce OS na externím úložiští bych raději šel cestou externího SSD abych pravdu řekl. Jinak co se týče rychlostí, správně identifikuj USB 3.2 Gen 1 port, ten bude nejrychlejší. U té flashky ani tak nebude problém rychlost jako latence, jelikož běžně nemívají NAND cache. Mimochodem, mohu navrhnout spíše Linux než Windows? Vzhledem ke specifikacím bych to bral jako mnohem lepší volbu.
 3. Harry

  Vymáčknutí všeho z mého macu

  Pokud zamítáš Linux jako možnost, žádná verze MacOS ti nevynahradí nedostatek výkonu starého HW. Eventuálně bych uvažoval jako první upgrade HDD na SSD, poté RAMky, ale vůbec upřímně netuším, jak je na tom tohle Mini co se týče možností upgradů.
 4. Harry

  Notebook do školy okolo 10k?

  Za mě rozhodně. U těch hlavně nebudeš limitován jen procesorem, ale taky i RAMkou. Sice člověk ušetří, ale ta experience bude naprosto diametrálně odlišná. Z tvé pozice bych se opravdu snažil dosáhnout na ten Vivobook 16, pokud chceš stroj, který ti v pohodě vydrží skrz celou dobu studia.
 5. Harry

  Notebook do školy okolo 10k?

  Zcela jednoznačně se mi nejvíc zamlouvá ten Vivobook 16. Navíc, za cenu 11 935,- se slevovým kódem na Alze se mi to zdá jako nejlepší koupě.
 6. Harry

  Notebook do školy okolo 10k?

  Jo sorry, všiml jsem si až poté, my bad
 7. Harry

  Notebook do školy okolo 10k?

  To byla otázka na tebe - co plánuješ na tom zařízení dělat?
 8. Harry

  Předskokan k novému počítači

  Určitě bych to zkusil, zdá se to jako vada adhesiva vlivem tepla.
 9. Harry

  Notebook do školy okolo 10k?

  Souhlasím, upřímně bych v tomhle budgetu šel do kombinace iPad a klávesnice. Otázka tedy je, jaký bude workflow.
 10. Já bych ještě rád podotknul. Jelikož budeš dělat v C# a .NET framework, předpokládám, že budeš využívat Visual Studio. To je dosti "resource hungry" IDE a je nutný to mít na paměti. na klasický webdev by ti to stačit mohlo (i když bacha, pokud se budeme bavit o více Docker containerech). Jak velké zhruba budou projekty, na kterých budeš pracovat? S čím si myslím, že bude ještě větší problém, jsou ty 2x 4K monitory. Můžu se zeptat proč volíš volbu NUCu? Pokud budu vycházet z definice, tak TDP je maximální teplo, které procesor může vyrábět pod svou zátěží. Je to tedy v pod
 11. Harry

  Notebook se nenačte

  BIOS je druhá věc, ale přijde mi divné, že by Windows na to neupozornil. Nicméně za zkoušku to rozhodně stojí. Ještě bych možná zkusil držet 30s power button a poté zkusit bootnout. Sice je to nejspíše marný pokus, ale občas se zázraky dějí @DejvTaky jsem se neptal - jak dlouho tyhle problémy trvají a kdy začaly?
 12. Harry

  Notebook se nenačte

  Tak to, že disk přečteš v externím prostředí neznamená, že se z něj dá bootnout, nicméně by jsi se alespoň dostal do BIOSu, takže z toho důvodu lze disk vyloučit. Osobně bych taky podezříval napájecí obvod. Uvidíme, co to udělá, když vytáhneš baterku a dáš to jen do sítě.
 13. Harry

  Funguje takhle switch?

  Ano, pro VR chodí jen informace o scéně, do PC chodí data online. Ale jak jsem naznačil výše, ubíráš si šířku pásma čistě pro VR, takže teoretická maximální rychlost se bude dělit mezi tyto přenosy.
 14. Harry

  Funguje takhle switch?

  Jakmile jdou data ven, jejich rychlost je omezená jak rychlostí odezvy serverů, ke kterým se připojuješ, tak rychlostí tvého internetu (konkrétně u tebe 1Gb/s). Pro komunikaci na LAN (tj. čistě mezi PC a VR) jsi omezen "nejpomalejším" článkem v rámci cesty (konkrétně samotné VR).
 15. Harry

  Funguje takhle switch?

  Tímhle jsem si nebyl jistý. Díky za check
×
×
 • Vytvořit nové...