Jump to content

Dominik Dvorský

Člen
 • Počet Příspěvků

  28
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

4 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Dominik Dvorský

  Hodnocení PC sestavy

  Chtěl bych se zde opravit, za špatné informování. Prý AMD + AMD (co se týče nových generací) přinese Smart Access Memory, což umožní nějaký nárůst výkonu, pokud se použije jak CPU tak GPU od AMD, ale to platí pouze pro nové generace! Tímto se omlouvám, pokud jste to pochopili jinak.
 2. Dominik Dvorský

  Hodnocení PC sestavy

  Jak už jsi psal, funguje to pro nové generace, ale původní tvůrce tohoto článku hledá PC do 25 tisíc, což by se s novými komponenty tahle cenová hladina dala těžko dodržet. Spíše jsem myslel, že do budoucna bude pravděpodobně lepší obojí od AMD než Intel + AMD.
 3. Dominik Dvorský

  Hodnocení PC sestavy

  Dokonce to říká i Milan ve videu o RX 6000 - týká se to Smart Access Memory (čas kolem 7:20)
 4. Dominik Dvorský

  Hodnocení PC sestavy

  Ono se to netýká přesně toho, že třeba Intel + AMD by nefungovalo. Fungovat to bude, ale jde tu spíše o to, že třeba AMD + AMD spolu lépe softwarově spolupracuje a tím se pomocí různých programů a vylepšení dají komponenty jakoby "boostnout".
 5. Dominik Dvorský

  Hodnocení PC sestavy

  Za svoji cenu je na hry 10400F určitě lepší než nějaký ekvivalent od AMD. A ohledně toho "za pár let", tak je sestava z AMD dost možná, už teď začíná poměr cena/výkon u AMD převažovat Intel. Kdoví, jak to bude za pár let.
 6. Za tu cenu je co se týče výkonu velmi dobrý.
 7. Dominik Dvorský

  Hodnocení PC sestavy

  Vyměnil bych určitě disky a RAM. Za cenu tvých vybraných disků seženeš výkonnější a co se týče SSD, tak i delší životnost. Za HDD bych vybral např. https://www.alza.cz/seagate-barracuda-2tb-d5323006.htm Za SSD např. https://www.alza.cz/patriot-viper-vpn100-ssd-256gb-d5503005.htm Pokud dobře čtu, tak tvoje základní deska podporuje maximální frekvenci RAM 2933MHz, takže dávat tam RAMky s 3200MHz je mrhání potenciálem. Za RAM bych vybral např. https://www.alza.cz/hyperx-16gb-kit-ddr4-3000mhz-cl15-predator-series-d4300647.htm Co se ještě týče té grafické karty, určitě bych
 8. Jak už tady psal Štěpán, TUF notebooky jsou taky podle mě konstrukcí nic moc, ale pokud ti jde čistě o výkon, tak nejlepší je asi tenhle https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-fx505?dq=6091714
 9. Dominik Dvorský

  Notebook

  Možná by se něco našlo. Na lolko a podobné hry ani nepotřebuješ tak moc dedikovanou grafiku. Ale bohužel 10k (jak už tady zmiňoval borec) je vhodné tak na bazar.
 10. Dominik Dvorský

  pc 40k

  A čím ji bude CPU brzdit? Jen abych věděl.
 11. Dominik Dvorský

  pc 40k

  Možná bych počkal s tou grafikou. Přeci jenom bude vycházet 6000 řada Radeonů od AMD, která má být výkonem stejná (někdy i lepší) za stejnou cenu + bys měl ještě trochu lepší výkon díky AMD procesoru.
 12. Dle kalkulačky by tvoje spotřeba (při cca 4h hraní a 4h práce za den) měla být kolem 300W, takže by ti v pohodě stačil tento https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-400w/248572/produkt V případě upgradu myslím, že by stačil i 500W zdroj (záleží na komponentech) Pokud si to chceš dát do kalkulačky, tak zkus tuhle https://outervision.com/power-supply-calculator
 13. Dominik Dvorský

  GeForce NOW

  Prý i dokonce Rockstar Games
 14. Dominik Dvorský

  Baterka nebo nabiječka?

  Špatná je spíše baterie, jelikož kdyby byla špatná nabíječka, tak by ti nenabíjela notebook vůbec.
×
×
 • Create New...