Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 260
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od jirkasta

 1. jirkasta

  Otázka

  600 € zase není tolik, aby sis mohl koupit obojí, tak se musíš rozhodnout.
 2. jirkasta

  Otázka

  Střih videa, práce do školy, sledování filmů, videí, brouzdání po Internetu... Ty nevíš, na co bys použil počítač? V každém případě se obvykle jedná o investici na dlouho dopředu, pravděpodobně ti vydrží až do kulatých narozenin. Podle toho se rozhoduj.
 3. jirkasta

  to nebo to

  Jsem nadšený z tvé kreativity, ale opravdu bych byl raději, kdybys příště psal rovnou fakty, abychom nemuseli luštit, co si měl na mysli.
 4. Já kdysi dávno těžil Bitcoiny přes MineHash, no vydělal jsem tehdy asi litr, ale dneska už je zase náročnost těžby někde jinde.
 5. jirkasta

  porovnanie

  Dočkej času jako husa klasu. Btw, docela by se někdy hodila funkcionalita zabalení textu do offtopic.
 6. Škoda, že v SR není CZC. Tam jsou komponenty sice o něco dražší v přepočtu, ale zase výrazně ušetříš za sestavení + zázemí velké firmy a moje zkušenosti (sestavení jen 7 €, já to měl ještě gratis).
 7. jirkasta

  Antiviry

  Pokud vím, Eset si ho uměl vypnout sám. Do AVG bych teda dobrovolně asi nešel.
 8. jirkasta

  iPad funkčnost Visual Studia

  Vypadá to, že to lze pouze ve spojení s klasickým iOSem.
 9. jirkasta

  Jaká grafická karta?

  Jaké jsou očekávání od PC a budget?
 10. jirkasta

  Sestava na střih a hry

  Jak jsem psal, tento CPU ti samozřejmě 4K sestříhá, ale pro častější práci bych doporučoval výkonnější.
 11. jirkasta

  Sestava na střih a hry

  Windows si kup na eBai za stovku a ušetřené peníze vraž určitě do lepší grafické karty. Na této kartě si ve 4K moc kvalitně nezahraješ, resp. myslím si, že výsledek kolem 30 FPS (samozřejmě to dost kolísá) je málo a je lepší hrát na 60 FPS v nižším rozlišení. https://www.youtube.com/watch?v=py4XBHddV3M Na Premiere je pak důležitý silný CPU, který sis tam zadal v podstatě stejně výkonný jako já, proto ti mohu doporučit - pokud ti nevadí čekání, stačí to, ale pokud potřebuješ v Premiere pracovat častěji a komfortně, vezmi raději i o třídu lepší CPU.
 12. To by mě zajímalo - jak ten iPhone musí být starý? Ty máš doma vybavení na rozlepení zadního skla?
 13. Hrozní autíčkáři v tom Mostě Já už musím změnit profilovku, protože mám papíry na tramvaj a jezdím s ní Mám si dát časem mosteckou brigádku s černochy? Tam už bych se autu nevyhnul vzhledem k časům nástupu. Jinak nevím, že by byly dvě varianty? Normálně mám v objednávce napsáno AluCore kabel, tak nevím...
 14. Vlastním stejný a taky s ním nejsem plně spokojen. Zamrzelo mě, že na rozdíl od půlmetrové verze není v textilu a je opravdu tlustý, byť to je asi daň za obsah všech vodičů. Na pouhé nabíjení si budu příště kupovat asi trochu jiný. Koncovka nedrží tak, jak bych si představoval ani v portu Samsungu. @milanfon Jezdíš ještě vůbec někdy jinak?
 15. jirkasta

  R5 1600 AF :)

  Já už mám starší procesor, takže pouze kolem 2500. Ale upgrade v nejbližší době určitě neplánuji, tento CPU mi na mé činnosti bohatě dostačuje.
 16. jirkasta

  ramky ?

  I v tomto případě by tam byl se starým CPU bottleneck, ale rozhodně je to lepší než koupit jen nový CPU. V tomhle případě se radí dost blbě, je potřeba před nákupem čehokoliv nejdřív ověřit, jestli mi ta daná věc opravdu vyhovuje. Řešit to potom jsou vyhozené peníze do kanálu, ve elektronice obzvlášť.
 17. jirkasta

  ramky ?

  Jenže to už bys mohl rovnou koupit celý počítač odznovu. K nějaké RTX 2060 bys už potřeboval i ten nový CPU, protože se starým by byl bottleneck, a to jsou dvě nejdražší komponenty na celém PC... Už jen u tohoto se dostáváme skoro na původní cenu celého starého PC. Pak se mohu ptát na podružné otázky, co máš v PC za zdroj a tak dále.
 18. jirkasta

  ramky ?

  K CPU už jsem se vyjádřil a RAM ti může zvýšit výkon nanejvýš nepřímo. Pokud budeš mít zavřený prohlížeč a další větší programy na pozadí, 8 GB by mělo stačit i na dnešní hry, 16 GB je ale samozřejmě lepší. Pro práci v nějakých střižnách nebo grafických programech je pak 16 GB minimum. Vzhledem k tomu, že má být PC jen herní, RAM bych nechal tak, jak jsou, když už je to tak koupené, a nový CPU jsou z mého hlediska vyhozené peníze oknem.
 19. jirkasta

  ramky ?

  Minimálně. 2600 je na jedno jádro výkonnější jen asi o 10 % (bylo by to znát asi jen ve střižně videí na multijádro) a u her daleko více záleží na výkonu grafiky. Sestava je zkrátka špatně vybraná a bez kompletního upgradu to těžko vylepšíš.
 20. jirkasta

  ramky ?

  Velikost videopaměti je sice důležitá vlastnost, ale rozhodně se podle ní neurčuje výkon grafické karty! S GTX 1060, která je možná nepatrně výkonnější, by se RX 570 srovnat dala. Celkově kombinace tohoto CPU s GPU je optimální, ale prostě základní a nemůžeš čekat, že ti na tom půjdou nové hry na ultra.
 21. jirkasta

  ramky ?

  Samo CZC tam napsalo, že se jedná o základní herní využití, tudíž bych řekl, že to splnilo možné očekávání. Myslím, že zvýšit RAM nebude stačit.
 22. jirkasta

  Hledání herního monitoru

  OK, díky, asi nebudu experimentovat a zůstanu u klasiky 24 palců nezakřivený. QHD je podmínka, protože u FHD člověk vidí rastr. KDyž už mám GTX 1080, tak ji chci taky trošičku využít. Dík
 23. Čauky komunito, časem chci obnovit už tu poslední věc, kterou mám na svém PC zcela původní pocházející z ještě původní sestavy, když nepočítám repráky, se kterými jsem spokojen - monitor. Podmínka je rozlišení QHD, G-sync (stačí i compatible), 144 Hz nebo vyšší, DisplayPort konektor. Pár tipů bych už měl, vás se ale chci zeptat na nějaké drobnosti: Názor na zakřivené monitory? Má to cenu? Stačí 24 palcový, nebo byste šli spíš do většího? Zaujal mě například tento: https://www.czc.cz/aoc-ag241qg-led-monitor-24/201933/produkt Ale radši bych šel do trochu levnějšího i za cenu toho, že to nebude plný G-sync. Děkuji za postřehy.
 24. Tak přece jen jsem se nemýlil
×
×
 • Create New...