Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 089
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od jirkasta

 1. Fotoaparát

  Si přijeď no
 2. Fotoaparát

  D5600 mám já a jsem spokojený. Dodávaný objektiv AF-P ostří skoro bezhlučně a bleskurychle. Jinak převážně fotím na clonovou prioritu s nastavenou clonou kolem f/9.
 3. Ahoj, po roce zasílám aktualizované srovnání poskytovatelů Internetu po síti CETIN, tedy zejména xDSL, popřípadě optickém připojení spravovaným touto společností. Trh se tentokrát příliš nezměnil, největší změna tkví v rozšíření počtu společností, které nabízí rychlosti až 1 Gbit. Nezaznamenal jsem příchod žádného nového poskytovatele a průměrné ceny zůstaly na podobných hodnotách jako loni. Již se nedá do budoucna očekávat snižování cen jako v minulém roce, kdy průměrně klesly ceny i o nižší desítky korun, nicméně i tak jsme se letos dočkali snížení cen, avšak výhradně u vyšších rychlostí u poskytovatele 365internet. Ten byl v květnu 2018 jediný, který umožňoval připojení rychlostí až 1 Gbit, proto si mohl dovolit vyšší ceny, dnes takových poskytovatelů máme sedm včetně největších hráčů O2 a Vodafone. 365internet v reakci na konkurenci snížil ceny ve vysokých rychlostech až o 150 Kč (!) a díky tomu je stále nejlevnější poskytovatel Internetu xDSL na trhu. Navíc si stále drží nespornou konkurenční výhodu ve snížení ceny, pokud vaše přípojka nedosáhne rychlosti blížící se zaplacené maximální rychlosti. Tohoto poskytovatele tedy opět jednoznačně doporučuji. Na dobré cenové úrovni se taktéž drží MetroNet, který mnohokrát obhájil oranžovou druhou nejlepší cenu. MetroNet je dobrá volba v případě, pokud chcete internetovou TV Kuki (365internet má vlastní televizi 365tv). A kdo letos ve srovnání propadl? Zdá se, že relativně novému hráči na poli DSL DIGI prochází drahá cenová politika, neboť už v počtu nejhorších cen předehnal i O2. Jinak se vlastně od loňska nic nezměnilo.
 4. Problém s videem

  Netoč na výšku, pokud to nechceš dávat vyloženě třeba na Instagram. Televizi ani monitor si totiž kvůli tobě nikdo otáčet nebude
 5. Omezení přenesených dat na školní WI-FI

  Ona ta Wi-Fi nemá neomezený traffic? Nemyslel ředitel spíš rychlost připojení?
 6. Tak to vypadá, že jsou toto moje maximální rychlosti do modernizace ústředny na technologii VDSL2 35b. A jak rychle se připojujete vy? Vložte taky svůj screen a hlasujte.
 7. Vytěžování CPU a sítě

  DNS služba funguje jen tehdy, když potřebuješ přeložit nějakou IP adresu. Zřejmě ti někde něco běží ve smyčce. Zkus změnit IP adresy DNS serverů třeba na DNS CZ.NIC. JAK ZAPNOUT CZ.NIC RESOLVERY? V konfiguraci síťového připojení nakonfigurujte resolvery s IP adresami 193.17.47.1 a 185.43.135.1, pokud vaše síťové připojení funguje i přes protokol IPv6 můžete použít i IPv6 adresy 2001:148f:ffff::1 a 2001:148f:fffe::1. Sorry, nejde mi dát na mobilu citace
 8. Hudební koutek

  Dáme si nějakou tu hudbu? Mám jeden skvělý tip na písničku ze života Můj starej platí mi lekce macareny,šajn nemá, že tím sponzoruje mi,že místo tance, jdu za svým kancem,zatím co on dělá na mě v bance!platí mi lekce s mým hřebcem,že by to zjistil fakt je bez šance! Má mladá prej nabrnkla si asi křena,a teď furt posílá mu svá fota obnažená,nálada má ta je z toho pokažená,má asi křena! Zas tvrdím, že jsem u @Tvoje Máma,i když jsem s borcem pod peřinou,on to nezjistí, je to jistý,říkám si, čím asi myslí? Cha cha cha, cha chá! Když von je takovej hodneej, a jakou má hezkou výřivku! Cha cha cha cháá!
 9. Počítač do 11k

  Z toho sestavíš leda tak kompa do kanclu.
 10. Problémy s pingem

  Jaký je tvůj poskytovatel? Dle screenu se k Internetu připojuješ přes Wi-Fi. Zkontroluj Wi-Fi router, zda pracuje správně, pokud se to pořád opakuje. Restartuj ho a znovu proveď měření.
 11. Som našiel

  Leda tak na náhradní díly pro nějaké retro PC. Pár stovek by z toho kápnout mohlo.
 12. Low Fps (Ring of elysium)

  To opravdu nebylo na lepší CPU?
 13. o2 a IPV6

  To jsou fakt dementi. Jejich úžasný křáp měl IPv6 dlouho v poruše. Zákaznická podpora O2 je opravdu odstrašující případ. V každém případě už mi IPv6 nějaký ten pátek šlape i na SmartBoxu. Otravuj O2 tak dlouho, dokud ti nepomůžou, toto je problém ISP (router by měl být nakonfigurován automaticky, ale můžeš si to ověřit v jeho administraci). Ty si akorát můžeš nastavit na IPv6 DNS server takový, jaký chceš, což ti je ale k ničemu, pokud nemáš IPv6 přidělenou od ISP.
 14. Ahoj, rád bych vám lehce představil vám asi známý levný chladič od firmy SilentiumPC. Milan s ním má také zkušenosti, nechť případně přidá také své řádky. Vzhledem k jeho nízké ceně (cca 700 Kč) se jedná o základní chladič, který však překvapí tichostí i schopností chladit. Při zapnutém prohlížeči a mém nepříliš briliantním airflow bedny jsem se dostal na velice příjemných 35°C na procesoru i7-7700K@4,4 GHz. Za 100% výkonu nejdou teploty při mém nastavení křivky nad 70 - 75°C při 2/3 maximálních otáčkách chladiče. Samozřejmě je možné upravit křivku v aplikaci vaší základní desky tak, abyste dosáhli ještě nižších teplot. Rezerva pro případné lehčí taktování tedy je, pokud to však s taktováním myslíte vážně, poohlédněte se raději po dražším modelu. Celkově bych tento model doporučil úplně všem uživatelům i5 a výše. Boxovaný chladič dodávaný k procesoru může mít problém s chlazením při vysokém výkonu a tam už nemusí být výjimka 90°C i více a následné chlazení brzděním výkonu, jako jsem to zažil u i7-870@2,93 GHz. Jedná se o dobrou volbu v poměru cena/výkon, když nechcete utrácet hodně peněz.
 15. GTA 5 problém

  Já si kvůli podobným problémům nakonec koupil druhou licenci na Steamu a mám svatý klid...
 16. SDD NVMe

  Já to mám v pluskové verzi a spokojenost. Chladič je podle mě nesmysl.
 17. Milane dlužíš nám vysvětlení!

  Ne, já se bavím naprosto o všem, ne jen o ČD
 18. Milane dlužíš nám vysvětlení!

  Snědá tíseň Hlavně se mi zdá, že tady nebylo uvedeno, že se jedná o PP
 19. Praskání/skraty ve větráku

  Mám takový pocit, že kdyby to byl zkrat, dělá to úplně jiný věci. Ale je fakt, že vyzkratovat větráček jsem ještě nezkoušel V každém případě to při tomto napětí už umí dělat modré blesky vysoké i 3 mm.
 20. Windows

  Je to flusnutí do ksichtu i těm, co si to koupili za dvě kila na Aukru.
 21. Windows

  To je ale solidní flusnutí do ksichtu nám, co jsme si to poctivě koupili.
 22. Windows

  Přečti si prosím pravidla fóra v bodě 12. To už mi přijde docela přes čáru toto řešit. Speciálně, když klíč na Aukru stojí pár stovek.
 23. 550w zdroj potiahne 980ti , ryzen 5 1600 , 16gb ramky

  Nevím, i těch 550 W u mě je dost na hraně. Lepší je 650 W i z důvodu lepší energetický efektivity, navíc 980Ti opravdu bude žrát víc.
 24. Herní pc za 22 000 KČ

  SSD určitě aspoň 256 GB.
 25. zrýchlenie počítača

  Vzhledem k tomu, kolik stojí výkopové práce a samotná vlákna je to docela přijatelná cena. Kdybys výstavbu optiky financoval sám, vyjde tě to na vyšší tisíce €. Pokud teda zrovna nebydlíš v paneláku, který má kolektory Spíš je škoda, že vám po té lince nenabídnou 1 Gbit, ale to není problém jen vašeho ISP.
×