Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 078
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od jirkasta

 1. o2 a IPV6

  To jsou fakt dementi. Jejich úžasný křáp měl IPv6 dlouho v poruše. Zákaznická podpora O2 je opravdu odstrašující případ. V každém případě už mi IPv6 nějaký ten pátek šlape i na SmartBoxu. Otravuj O2 tak dlouho, dokud ti nepomůžou, toto je problém ISP (router by měl být nakonfigurován automaticky, ale můžeš si to ověřit v jeho administraci). Ty si akorát můžeš nastavit na IPv6 DNS server takový, jaký chceš, což ti je ale k ničemu, pokud nemáš IPv6 přidělenou od ISP.
 2. Ahoj, rád bych vám lehce představil vám asi známý levný chladič od firmy SilentiumPC. Milan s ním má také zkušenosti, nechť případně přidá také své řádky. Vzhledem k jeho nízké ceně (cca 700 Kč) se jedná o základní chladič, který však překvapí tichostí i schopností chladit. Při zapnutém prohlížeči a mém nepříliš briliantním airflow bedny jsem se dostal na velice příjemných 35°C na procesoru i7-7700K@4,4 GHz. Za 100% výkonu nejdou teploty při mém nastavení křivky nad 70 - 75°C při 2/3 maximálních otáčkách chladiče. Samozřejmě je možné upravit křivku v aplikaci vaší základní desky tak, abyste dosáhli ještě nižších teplot. Rezerva pro případné lehčí taktování tedy je, pokud to však s taktováním myslíte vážně, poohlédněte se raději po dražším modelu. Celkově bych tento model doporučil úplně všem uživatelům i5 a výše. Boxovaný chladič dodávaný k procesoru může mít problém s chlazením při vysokém výkonu a tam už nemusí být výjimka 90°C i více a následné chlazení brzděním výkonu, jako jsem to zažil u i7-870@2,93 GHz. Jedná se o dobrou volbu v poměru cena/výkon, když nechcete utrácet hodně peněz.
 3. GTA 5 problém

  Já si kvůli podobným problémům nakonec koupil druhou licenci na Steamu a mám svatý klid...
 4. SDD NVMe

  Já to mám v pluskové verzi a spokojenost. Chladič je podle mě nesmysl.
 5. Milane dlužíš nám vysvětlení!

  Ne, já se bavím naprosto o všem, ne jen o ČD
 6. Milane dlužíš nám vysvětlení!

  Snědá tíseň Hlavně se mi zdá, že tady nebylo uvedeno, že se jedná o PP
 7. Praskání/skraty ve větráku

  Mám takový pocit, že kdyby to byl zkrat, dělá to úplně jiný věci. Ale je fakt, že vyzkratovat větráček jsem ještě nezkoušel V každém případě to při tomto napětí už umí dělat modré blesky vysoké i 3 mm.
 8. Windows

  Je to flusnutí do ksichtu i těm, co si to koupili za dvě kila na Aukru.
 9. Windows

  To je ale solidní flusnutí do ksichtu nám, co jsme si to poctivě koupili.
 10. Windows

  Přečti si prosím pravidla fóra v bodě 12. To už mi přijde docela přes čáru toto řešit. Speciálně, když klíč na Aukru stojí pár stovek.
 11. 550w zdroj potiahne 980ti , ryzen 5 1600 , 16gb ramky

  Nevím, i těch 550 W u mě je dost na hraně. Lepší je 650 W i z důvodu lepší energetický efektivity, navíc 980Ti opravdu bude žrát víc.
 12. Herní pc za 22 000 KČ

  SSD určitě aspoň 256 GB.
 13. zrýchlenie počítača

  Vzhledem k tomu, kolik stojí výkopové práce a samotná vlákna je to docela přijatelná cena. Kdybys výstavbu optiky financoval sám, vyjde tě to na vyšší tisíce €. Pokud teda zrovna nebydlíš v paneláku, který má kolektory Spíš je škoda, že vám po té lince nenabídnou 1 Gbit, ale to není problém jen vašeho ISP.
 14. zrýchlenie počítača

  Tak určitě bude načítat programy rychleji. SSD se nikde neztratí. A ISP na optice poskytuje max 30 Mbit?
 15. zrýchlenie počítača

  Rozhodně se to vyplatí, ten disk má mnohonásobně vyšší rychlost čtení i zápisu. Jen nevím, jestli se ještě vyplatí investovat do takového ntb. Jinak optika, která jede jen 30 Mbit/s je dost smutná. To je totální zašlapání potenciálu této technologie a hlavně ceny za její zřízení.
 16. Rychlost stahování na steamu

  Vypadá to, že bude problém na straně Steamu... Jinak netuším. Přeinstaluj.
 17. Rychlost stahování na steamu

  A to se děje od doby, kdy máš Win 10?
 18. Testování grafických karet

  Tak jsem si nevšiml asi
 19. Rychlost stahování na steamu

  Jakou technologií jsi připojen k Internetu? Jakým způsobem je připojen PC k routeru (kabel, Wi-Fi)? Jak starý je tvůj router? Proveď prosím test zde a pak okopíruj/oscreenuj sem: http://speedtest.cesnet.cz/
 20. Testování grafických karet

  Zkusím někdy render test na své sestavě. Dík za link.
 21. Problémy s novým pc

  Jaký to je zdroj? V seznamu není uveden. Jinak rozhodně Focus.
 22. Kde sehnat?

  Z jakého dúvodu být nemůže? Každopádně by to kdyžtak vyřešil i USB Wi-Fi.
 23. Sportovní aktivity

  Škoda, že si Samsung tuhle appku nezamkl jen pro svoje telefony To by byla panečku konkurenční výhoda
 24. Sportovní aktivity

  Ale vlakem jsem 200 jel To se počítá
 25. Digitální zrcadlovka Nikon D5600 - ukázka fotografií

  Umělečtější akorát HDR, předdefinované filtry jsem nezkoušel, já na to moc nefotim. Nicméně HDR se bez stativu nedá, foťák se v ruce hne a snímky se proloží blbě. Vyšší ohniska byla opravdu výrazně hnutá Video i fotky v noci zkusím dnes večer. Každopádně pevnou 1,8 zatím nemám.
×