Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 089
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

500 Božská!

5 Sledujících

O uživateli jirkasta

 • Rank
  Už snad specialista na xDSL linky a poslední míli

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-7700K
 • Chladič CPU
  Fera 3 HE1224
 • Grafická karta
  MSI GeForce GTX 1080 GAMING X
 • Základní deska
  MSI Z270 GAMING M3
 • RAMky
  Corsair Vengeance LPX Black (2x8GB) 3000 MHz
 • SSD
  Samsung 850 EVO - 250GB, Samsung 970 EVO Plus - 500GB
 • HDD
  WD Blue - 2TB
 • Zdroj
  EVGA SuperNova 550 G3 550W
 • Bedna
  Zalman Z3 Plus (černá)
 • Monitor
  Nějaký Philips
 • Myš
  Nějaký Microsoft
 • Klávesnice
  Trust GXT 280

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Fotoaparát

  Si přijeď no
 2. Fotoaparát

  D5600 mám já a jsem spokojený. Dodávaný objektiv AF-P ostří skoro bezhlučně a bleskurychle. Jinak převážně fotím na clonovou prioritu s nastavenou clonou kolem f/9.
 3. Problém s videem

  Netoč na výšku, pokud to nechceš dávat vyloženě třeba na Instagram. Televizi ani monitor si totiž kvůli tobě nikdo otáčet nebude
 4. Ahoj, po roce zasílám aktualizované srovnání poskytovatelů Internetu po síti CETIN, tedy zejména xDSL, popřípadě optickém připojení spravovaným touto společností. Trh se tentokrát příliš nezměnil, největší změna tkví v rozšíření počtu společností, které nabízí rychlosti až 1 Gbit. Nezaznamenal jsem příchod žádného nového poskytovatele a průměrné ceny zůstaly na podobných hodnotách jako loni. Již se nedá do budoucna očekávat snižování cen jako v minulém roce, kdy průměrně klesly ceny i o nižší desítky korun, nicméně i tak jsme se letos dočkali snížení cen, avšak výhradně u vyšších rychlostí u poskytovatele 365internet. Ten byl v květnu 2018 jediný, který umožňoval připojení rychlostí až 1 Gbit, proto si mohl dovolit vyšší ceny, dnes takových poskytovatelů máme sedm včetně největších hráčů O2 a Vodafone. 365internet v reakci na konkurenci snížil ceny ve vysokých rychlostech až o 150 Kč (!) a díky tomu je stále nejlevnější poskytovatel Internetu xDSL na trhu. Navíc si stále drží nespornou konkurenční výhodu ve snížení ceny, pokud vaše přípojka nedosáhne rychlosti blížící se zaplacené maximální rychlosti. Tohoto poskytovatele tedy opět jednoznačně doporučuji. Na dobré cenové úrovni se taktéž drží MetroNet, který mnohokrát obhájil oranžovou druhou nejlepší cenu. MetroNet je dobrá volba v případě, pokud chcete internetovou TV Kuki (365internet má vlastní televizi 365tv). A kdo letos ve srovnání propadl? Zdá se, že relativně novému hráči na poli DSL DIGI prochází drahá cenová politika, neboť už v počtu nejhorších cen předehnal i O2. Jinak se vlastně od loňska nic nezměnilo.
 5. Omezení přenesených dat na školní WI-FI

  Ona ta Wi-Fi nemá neomezený traffic? Nemyslel ředitel spíš rychlost připojení?
 6. Vytěžování CPU a sítě

  DNS služba funguje jen tehdy, když potřebuješ přeložit nějakou IP adresu. Zřejmě ti někde něco běží ve smyčce. Zkus změnit IP adresy DNS serverů třeba na DNS CZ.NIC. JAK ZAPNOUT CZ.NIC RESOLVERY? V konfiguraci síťového připojení nakonfigurujte resolvery s IP adresami 193.17.47.1 a 185.43.135.1, pokud vaše síťové připojení funguje i přes protokol IPv6 můžete použít i IPv6 adresy 2001:148f:ffff::1 a 2001:148f:fffe::1. Sorry, nejde mi dát na mobilu citace
 7. Hudební koutek

  Dáme si nějakou tu hudbu? Mám jeden skvělý tip na písničku ze života Můj starej platí mi lekce macareny,šajn nemá, že tím sponzoruje mi,že místo tance, jdu za svým kancem,zatím co on dělá na mě v bance!platí mi lekce s mým hřebcem,že by to zjistil fakt je bez šance! Má mladá prej nabrnkla si asi křena,a teď furt posílá mu svá fota obnažená,nálada má ta je z toho pokažená,má asi křena! Zas tvrdím, že jsem u @Tvoje Máma,i když jsem s borcem pod peřinou,on to nezjistí, je to jistý,říkám si, čím asi myslí? Cha cha cha, cha chá! Když von je takovej hodneej, a jakou má hezkou výřivku! Cha cha cha cháá!
 8. Počítač do 11k

  Z toho sestavíš leda tak kompa do kanclu.
 9. Problémy s pingem

  Jaký je tvůj poskytovatel? Dle screenu se k Internetu připojuješ přes Wi-Fi. Zkontroluj Wi-Fi router, zda pracuje správně, pokud se to pořád opakuje. Restartuj ho a znovu proveď měření.
 10. Som našiel

  Leda tak na náhradní díly pro nějaké retro PC. Pár stovek by z toho kápnout mohlo.
 11. Low Fps (Ring of elysium)

  To opravdu nebylo na lepší CPU?
 12. o2 a IPV6

  To jsou fakt dementi. Jejich úžasný křáp měl IPv6 dlouho v poruše. Zákaznická podpora O2 je opravdu odstrašující případ. V každém případě už mi IPv6 nějaký ten pátek šlape i na SmartBoxu. Otravuj O2 tak dlouho, dokud ti nepomůžou, toto je problém ISP (router by měl být nakonfigurován automaticky, ale můžeš si to ověřit v jeho administraci). Ty si akorát můžeš nastavit na IPv6 DNS server takový, jaký chceš, což ti je ale k ničemu, pokud nemáš IPv6 přidělenou od ISP.
 13. GTA 5 problém

  Já si kvůli podobným problémům nakonec koupil druhou licenci na Steamu a mám svatý klid...
 14. SDD NVMe

  Já to mám v pluskové verzi a spokojenost. Chladič je podle mě nesmysl.
 15. Milane dlužíš nám vysvětlení!

  Ne, já se bavím naprosto o všem, ne jen o ČD
×