Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 000
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

472 Božská!

5 Sledujících

O uživateli jirkasta

 • Rank
  Už snad specialista na xDSL linky a poslední míli

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-7700K
 • Chladič CPU
  Fera 3 HE1224
 • Grafická karta
  MSI GeForce GTX 1080 GAMING X
 • Základní deska
  MSI Z270 GAMING M3
 • RAMky
  Corsair Vengeance LPX Black (2x8GB) 3000 MHz
 • SSD
  Samsung 850 EVO - 250GB
 • HDD
  WD Blue - 2TB
 • Zdroj
  EVGA SuperNova 550 G3 550W
 • Bedna
  Zalman Z3 Plus (černá)
 • Monitor
  Nějaký Philips
 • Myš
  Nějaký Microsoft
 • Klávesnice
  Trust GXT 280

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. AMD vs Intel ?

  Ono už se asi vesměs jedno, jakou vezmeš výkonovou rezervu, mnohem důležitější je nevzít levný krám.
 2. Opět se stalo to, že se po velké aktualizaci Windows bugla celá Cortana viz foto. Pomohlo pouze odinstalování celé aktualizace. Pokud Microsoft chce vnucovat aktualizace poměrně agresivním způsobem, pak ale musí zajistit, aby všechno bez problémů fungovalo!
 3. Jakou brzdnou dráhu má tramvaj?

  Si můžeš udělat ty Součinitel tření, což je přeneseně stupeň možné adheze vozidla, je v tramvajové dopravě dle povětrnostních podmínek 0,05 - 0,4, ale z bezpečnostních důvodů se navrhuje maximálně 0,2, proto se budeme držet této hodnoty. Tím se násobí tlak vozidla na kolejnici v newtonech a tím vyjde maximální brzdná síla do jistého smyku. Prázdná T3 váží 16 t, tudíž má přítlak na všechna kola 160 kN. To vynásobíme 0,2 a vyjde 32 kN maximální brzdné síly do smyku. Dále použijeme druhý Newtonův zákon síly F=m*a, abychom zjistili zrychlení. 32000=16000*a; a = 2 m/s2. Maximální teoretické adhezní zpomalení je tedy 2 m/s2. Výpočtem nám sice vyjde, že tramvaj zastaví z rychlosti 50 km/h během 25 metrů, ale zanedbali jsme spoustu dalších faktů. reakční doba řidiče se pohybuje od 0,3 až do 1 sekundy dle vyhodnocení situace a schopností řidiče - za jednu sekundu tramvaj ujede 14 metrů, brzdný účinek u každé tramvaje technickými omezeními nejprve postupně nabíhá, bude-li tramvaj plná lidí, maximální brzdná síla bude sice vyšší, ale schopnosti brzdné síly elektromotorů zůstávají stejné (to se nicméně nemusí týkat novějších tramvají, které nepoužívají maximální brzdnou sílu elektromotorů při prázdném vozidle). Z toho vyplývá, že při zatíženém vozidle se zpomalení sníží, bude-li na dráze rozjeté listí, rozteklý asfalt nebo jiné kluzké látky, maximální brzdná síla se velice sníží a dojde k zásahu protismykové ochrany, která velmi prodlužuje brzdnou dráhu. Kombinací těchto faktů obvykle dojde k výraznému prodloužení brzdné dráhy a to i na 75 metrů. Kolejnicová brzda, která není adhezní nicméně dokáže brzdnou dráhu účinně zmenšit, reálně tedy 75 metrů nikdy nečekejte (zastavit autem před rozjetou tramvají ale ani tak nedoporučuji).
 4. Vaše rychlost internetu (hlasování)

  Dost, ale jen kvůli tobě by to nikdo nekopal Pokud máš v zemi HDPE chráničky ještě od telekomu, tak by mělo stačit kopat jen poblíž UR, což by zas tak drahé nebylo. Pokud by se ale musely udělat liniové výkopy, nedoplatil by ses a celá obec by se stejně musela domluvit, zda si instalaci přípojky zaplatí.
 5. Vaše rychlost internetu (hlasování)

  Neboť bydlí v místech, kde jsou kolektory a tudíž tam optiku natáhne za minimální náklady i debil Kdyby měly probíhat výkopy, tak by to za 349 Kč opravdu nebylo Konkurence Cetinu po kabelu právě funguje překvapivě jen tam, kde je levné stavět
 6. Wi-Fi router

  Do tisícovky asi nic nebude žádná hitparáda. Každopádně to určitě chce podporu 5 GHz pásma, nevím, jakými zařízeními Wi-Fi signál přijímáš a jestli 5 GHz podporují.
 7. Da sa prepojit router s hlavnou krabickou bez kabla?

  Internet, který je veden vzduchem nemá telefonní zásuvku RJ-11, ale klasický ethernet RJ-45. Pokud je ze zásuvky vyveden rovnou RJ-45, počítač můžeš klidně připojit rovnou do zásuvky. To, co sis připojil na zásuvku je jen Wi-Fi anténa s rozbočovačem.
 8. Da sa prepojit router s hlavnou krabickou bez kabla?

  Absolutně nemám páru, co potřebuješ. Vyjádři se lépe.
 9. Wi-Fi router

  Nastavit si zcela určitě musíš jméno a heslo Wi-Fi skrze administrační rozhraní. Nechávat tam tovární heslo bych raději nedoporučoval. Můžeš prosím uvést typ routeru, který máš? No skvělý, takže O2 Smart Box neumí v základu nastavit IPv6 přístup a nechal zaplý i WPS... Já je přerazím...
 10. Struny ke kytaře?

  Si zajdi do Prahy na Anděl do hudebnin, tam mají struny všelijaký,
 11. Vybírání z bankomatů

  http://cs.lmgtfy.com/?q=ceník+české+spořitelny Upřímně řečeno, Česká spořitelna je asi nejhorší banka na světě, nechápu, že si účtují 2 Kč za přijatou platbu z jiné banky...
 12. Taky rádi nekoukáte při jízdě komunikací s tramvajovým pásem při odbočování vlevo do zrcátka? Taky rádi nedáváte tramvaji přednost na hlavní komunikaci? A taky rádi cítíte tramvajové spřáhlo zabodlé ve vaší noze? Na všechny tyto otázky musíte odpovědět buď ano, nebo ne, neboť mezitím nic není. Připravil jsem si pár gif obrázků, aby si všichni piráti silnic uvědomili, že tramvaj nebrzdí tak krásně dobře jako oni sami a na rozdíl od blbostí typu překročení rychlosti by nepodívání se do zrcátka mohlo být to poslední, co na světě udělají. Na všech záběrech tramvaj brzdí maximální možnou brzdou. Záběry jsou použity z YouTubového kanálu Rezistor. A doufám, že máte seksakra rychlý download, protože zde využijeme nevyužitý potenciál nekomprimovaného formátu GIF. Co k tomu dodat? Asi zase oči na mobilu? Typické místo na zapomínání dání přednosti. Maximálním účinkem brzdy začal brzdit ještě 20 metrů před přechodem. Taky jeden borec. A na závěr krásná bouračka jak z učebnice. V tu chvíli se cítíte jak vlak na přejezdu.
 13. Vaše rychlost internetu (hlasování)

  Nemáš optiku, takže nemůžeš mít ping 1 ms, jak asi kolega myslel
 14. PC se po zapnutí vypne

  No uvidíme, kdyžtak provedu to, co si napsal.
 15. Asus b360-f gaming

  V manuálu to není? Tvarově to např. může být konektor od front panelu na case, ale mohou to být i jiné konektory.
×