Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 273
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

555 Božská!

5 Sledujících

O uživateli jirkasta

 • Rank
  Už snad specialista na xDSL linky a poslední míli

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-7700K
 • Chladič CPU
  Fera 3 HE1224
 • Grafická karta
  MSI GeForce GTX 1080 GAMING X
 • Základní deska
  MSI Z270 GAMING M3
 • RAMky
  Corsair Vengeance LPX Black (2x8GB) 3000 MHz
 • SSD
  Samsung 850 EVO - 250GB, Samsung 970 EVO Plus - 500GB
 • HDD
  WD Blue - 2TB
 • Zdroj
  EVGA SuperNova 550 G3 550W
 • Bedna
  Zalman Z3 Plus (černá)
 • Monitor
  Nějaký Philips
 • Myš
  Nějaký Microsoft
 • Klávesnice
  Trust GXT 280

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. jirkasta

  vdsl internet operatori

  V ceně, konkrétním rozvržení rychlostí, které si můžeš pořídit, dále třeba v kvalitě zákaznické podpory a technické podpory atp. Síť vlastní společnost CETIN, která ji velkoobchodně poskytuje těmto operátorům.
 2. jirkasta

  Drahý WD Black nebo Seagate IronWolf?

  Tak IronWolf se již točí v mém PC. Musel jsem kvůli tomu bohužel strčit do zdroje druhý sata kabel a měl jsem poměrně problémy s jeho zastrčením do disku (nebojte se silně a opatrně zatlačit) a měření CrystalDiskem ukázalo u čtení rovných 200 MB/s. WD Blue už má naběháno přes 9000 hodin, tak se necháme překvapit, kdy a jestli vůbec zkape. Teď už může.
 3. jirkasta

  S20 VS Iphone 12 mini

  Tak v tom případě vyškrtni z comparu S20 FE. S21 by měla mít stejný rozměr displeje jako S20.
 4. jirkasta

  S20 VS Iphone 12 mini

  Tady ti asi neporadíme, protože je to velmi individuální. Pokud jsi zvyklý na Android a nemáš doma jiná zařízení od Applu, s iPhonem se budeš uživatelsky spíš trápit. Excelentní jsou ty mobily oba s tím, že každý má úplně jiné uživatelské prostředí. Ale být tebou bych si počkal na S21, která má přijít do prodeje už v únoru. Pokud trváš na S20, můžeš zvážit, zda nevezmeš Fan edici se Snapdragonem a 5G, která je momentálně ovšem o několik tisíc dražší. Recenzi k tomuto telefonu udělal Milan. Srovnání všech tří telefonů podle parametrů je zde. Srovnání fotografií, kde mi přijde o něco lepší
 5. jirkasta

  Vaše rychlost internetu (hlasování)

  Příští rok a mám to ověřené - již nám rozkopali v okolí v létě celé uliční bloky a ke starým chráničkám s metalikou dali i další pro optiku... Těším se jak malý kluk
 6. jirkasta

  Statická elektřina pri stavbě pc

  Dotknout se kolíčku zásuvky před manipulací by mělo stačit.
 7. jirkasta

  Drahý WD Black nebo Seagate IronWolf?

  Provedl jsem test Crystalem a opravdu jsem naměřil jen 91 MB/s. Naplněný je z 84 %, což podle mě není ještě hraniční hodnota na to, aby se brutálně zpomalila jeho rychlost. Defragmentace je samozřejmá a navíc automatická. Těžko říct. Ve srovnání s ostatními uživateli na Userbenchmarku jsem v horší polovině, ale bývalo to naopak. Posílám nějaký výtah ze SMARTu, kde se zdá být vše v pořádku. A děkuju za ujištění toho, že je IronWolf dobrá koupě. 4 TB za trojku je už krásná cena.
 8. Byť se to zdá těžko uvěřitelné, jak ten čas letí, moje sestava je už stará 3,5 roku. Porovnal jsem měření na Userbenchmarku provedené po zakoupení kompu s dneškem a u WD Blue 2TB jsem zjistil rozdíl o 30 procentního bodu k horšímu (konkrétně rychlost čtení se zhoršila ze 150 MB/s na 90 MB/s). Je to možná způsobené tím, že mám dnes disk téměř zaplněn, ale spíše s odstupem času vidím, že jsem nekoupil příliš vhodný typ disku pro své účely. Ne, že bych snad zapisoval kvantum dat, ale především z disku často čtu a je mnoho hodin zapnutý, na což asi nebyl úplně stavěn. I tak je pro mě WD zklamání.
 9. jirkasta

  Optický rozvod sítě po bytě

  Nechci být zlý kluk, ale koaxiál není optický kabel. UPC optiku do bytů nenabízí (má ji pouze v uliční síti). Každopádně jsem určitě pro to, aby se při rekonstrukci postavilo to nejlepší, nezapomeň, že je to investice na desítky let. @polaji
 10. jirkasta

  250Mbps od O2??

  Rozhodně tím nic nemůžeš zkazit. Určitě nepočítej, že to pojede přesně 250 Mbit (ale samozřejmě je to možné), protože tento faktor závisí na kvalitě metalických kabelů u tebe doma i na ulici a jejich délce k té nově vybudované předsunuté ústředně v obci (útlumu). V každém případě se jedná o mnohem lepší připojení než třeba k nějaké vzdálené Wi-Fi. Nemusíš využít pouze služeb O2, lze si vybrat asi z 20 poskytovatelů, který ti nejlépe sedne. Doporučuji moje již trochu starší srovnání.
 11. jirkasta

  Internety

  To jsi šťastný člověk, ber všema deseti. U nás chráničky pro optiku teprve kopou (taky úspěch, viděl jsem svoje kabely a chráničky položené roku 2001), ale optiku jako takovou prý budou zafukovat až v půlce příštího roku. Samozřejmě dostaneš až 1 Gbit, v závislosti na nabídce poskytovatele, u kterého jsi.
 12. Nazdar vespolek, fotojízd už mám za sebou více, ale tu v Mostě samozřejmě nemohu zapomenout postnout na zdejší fórum. Původně měla být fotojízda pouze jedna (mostecká tramvajová síť opravdu nepatří mezi největší na světě) - sólo vozem 227 po Mostě a soupravou 227+279 po rychlodráze do Litvínova, ale z důvodu poruchy druhého vozu a jejich spojení jsme byli nuceni rozdělit fotojízdu na dvě akce, z čehož druhá část se (snad) bude konat za 13 dní. "Náš" vůz T3SU ev.č. 227 (dál jen "vůz") spolu s linkovým vozem T3M.3 v nástupní zastávce Velebudická Po ukončení modernizačního pr
 13. Skládání by nemělo ovlivňovat tvůj výběr. Když můžeš vyměnit i desku, vyměň ji a pořiď si nové komponenty.
 14. jirkasta

  Otázka

  600 € zase není tolik, aby sis mohl koupit obojí, tak se musíš rozhodnout.
 15. jirkasta

  Otázka

  Střih videa, práce do školy, sledování filmů, videí, brouzdání po Internetu... Ty nevíš, na co bys použil počítač? V každém případě se obvykle jedná o investici na dlouho dopředu, pravděpodobně ti vydrží až do kulatých narozenin. Podle toho se rozhoduj.
×
×
 • Create New...