Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 299
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

562 Božská!

5 Sledujících

O uživateli jirkasta

 • Rank
  Už snad specialista na xDSL linky a poslední míli

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-7700K
 • Chladič CPU
  Fera 3 HE1224
 • Grafická karta
  MSI GeForce GTX 1080 GAMING X
 • Základní deska
  MSI Z270 GAMING M3
 • RAMky
  Corsair Vengeance LPX Black (2x8GB) 3000 MHz
 • SSD
  Samsung 850 EVO - 250GB, Samsung 970 EVO Plus - 500GB
 • HDD
  WD Blue - 2TB
 • Zdroj
  EVGA SuperNova 550 G3 550W
 • Bedna
  Zalman Z3 Plus (černá)
 • Monitor
  Nějaký Philips
 • Myš
  Nějaký Microsoft
 • Klávesnice
  Trust GXT 280

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Tak zatím s monitorem moc spokojen nejsem. Při HDR mi monitor problikává a když HDR ve Windows vypnu, písmena nejsou vyhlazena. Vůbec nevím, co s tím a sere mě to. Jestli to je problém driverů monitoru nebo grafické karty netuším. Oboje mám aktuální. Z přiložených fotek je patrný rozdíl v písmenech. Čekal jsem teda mnohem lepší výsledek, spíš to, že monitor zapojím do elektriky a bude to, místo toho spíš pořád řeším různá nastavení...
 2. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Zapnul jsem HDR, porichtil nastavení a zdá se mi, že je obraz už dobrý. Použil jsem doporučené nastavení z Tom's hardware a vypadá to, že to fachá. Akorát ještě řeším problém se sleep módem, ten monitor se nějak nechce po zapnutí PC probouzet. Jo a btw, monitor, což se přiznám mě trochu překvapilo, nemá připojení k netu na stahování aktualizací. Z toho je vidět, že doba, kdy bude připojený do sítě každý prd ještě zdaleka není a nějakou dobu ještě nebude. Firmware tam je samozřejmě staršího data.
 3. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Tak jsem teda vzal ten Samsung. První dojmy jsou výborné, zatím ještě ladím nastavení ostrosti a kontrastu, protože černý text na bílém se mi čte nějak divně. K tomu bych uvítal nějaké typy, protože já asi nedokážu ideálně rozpoznat, jaké nastavení je nejlepší (asi zkusit projet Google...) Back-light bleeding nepozoruji, vadné pixely nejsou žádné. Jinak mám obavy, že u 32 palcové verze už budou opravdu hodně vidět pixely, na to je QHD už malé rozlišení.
 4. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Rozumím. Já na Philipsu po 10 letech nemám jediný vadný pixel, asi je to hodně o štěstí. Každopádně je pravda, že míra reklamací je u Samsungu vyšší. Je otázkou, zda si nepořídit za 1200 rok záruky navíc, nicméně vadný pixel by mi v reklamaci stejně asi uznán nebyl.
 5. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Ten Samsung se mi opravdu líbí. Ten to pravděpodobně vyhraje.
 6. Ahoj, dnes už asi jen největší veteráni a admini tohoto fóra ví, že zde nějaký @jirkasta v červnu 2017, tedy při jeho začátku, řešil koupi svého prvního počítače z komponentů vlastního výběru. Za peníze z maminčiného spoření. Od té doby se to tady opravdu brutálně zavedlo a jsem za to velmi rád. Dnes jsem skoro hrdý na to, že mi tady patří 16. nejstarší vlákno v hodnocení sestav... Je to už skoro 5 let a možnosti se asi nás všech, dříve středoškolských školáků, výrazně rozšířily. Můj počítač po pár drobných vylepšeních stále znamenitě slouží i přesto, že je v téměř denní zátěži a n
 7. jirkasta

  Windows 11 - instalace

  Jednou nás to stejně nemine. Ale co jsem zatím měl možnost vyzkoušet, tak se mi W11 zdá o něco lepší.
 8. jirkasta

  Windows 11 - instalace

  Pokud opravdu trváš na Windows 11 (já je mám zatím jen na notebooku a na stolák, který má bohužel nepodporovaný CPU, na ně nemám důvod spěchat), doporučuji na Google zadat dotaz "windows 11 instalace bez tpm" a kliknout na první odkaz. Mě třeba vyskočilo toto.
 9. jirkasta

  PTEJTE se NÁS!

  Tvl, by mi jeblo. Já jsem rád, že jsem jich na maturitní práci udělal 15...
 10. jirkasta

  Windows 11

  Pokud to reálně sníží výkon některých starších programů, které už třeba nemají podporu, bude to špatné. Předpokládám, že to zabezpečení se musí vypnout na celý systém a nelze to aplikovat třeba jen na nějaké programy.
 11. jirkasta

  Windows 11

  Tak to jsem se zatím nikde nedočetl, zkusím dohledat, díky. Chápu, že potřeba W11 vyvstala právě z toho, aby mohl být povinný TPM čip, ale myslím, že se ještě mohlo pár let počkat, než bude větší procento počítačů s CPU, které ho obsahují. Myslím, že to nedělá Microsoftu zrovna dobrou vizitku... Ale předpokládám, že na toto téma ještě bude od tebe video. Zatím budu mít možnost vyzkoušet W11 na svém notebooku, kde to jde standardně upgradovat přes appku.
 12. Ahoj vespolek, už někdo zkoušel nová wokna? Já jsem velmi znechucen tím, že Microsoft odmítl udělit podporu na můj prakticky ještě zánovní a stále výkonný CPU i7-7700K i přesto, že splňuje všechny požadavky včetně TPM 2.0. Ať už je za tímto rozhodnutím cokoliv, doufám, že tento problém ještě Microsoft vyřeší, neboť je to dle mého názoru zbytečná šikana uživatelů, kteří mají ještě relativně nový + drahý hardware, nemluvě o ekologických aspektech. Nejsem zdaleka jediný, kdo si na to stěžuje.
 13. jirkasta

  Dostupnost grafik

  Už to trvá opravdu moc dlouho. Začal jsem se po čtyřech letech pokukovat o nějakém upgradu kompu, ale jak je vidno, ještě si tak rok budu muset počkat.
 14. Zdravím vespolek, poslední dobou to tu flákám, ale přiznám se, že na tento fakt jsem přišel teprve včera, takže jsem o něm nemohl informovat dříve (za což se jako zájemce o DSL sítě trochu stydím). Cetin se od května rozhodl změnit poměr downloadu k uploadu z 1:10 na 1:5, a to u rychlostí do 100 Mbit. Vyšší linky mají zatím smůlu. Standardní maximální rychlosti tedy mají být např. 100/20. U tarifů a rychlostí do 50 Mbit (50/10, 20/4) však Cetin změnu nebude garantovat, jediná jistota tedy zůstává tarif se 100 Mbit, který vlastním já. A mohu potvrdit, že mi upload opravdu výrazně vyskočil
 15. jirkasta

  Staré vagóny

  Pardon za odpověď s křížkem po funuse. Ano, Jančura si koupil už velkou řádku dalších vozů z jiných zemí, resp. tam, kde byly k mání. Ale většina z těch nových vozů snad zatím nejezdí a čekají na nové linky. Jsou to vozy nejrůznějších typů i rychlostí.
×
×
 • Vytvořit nové...