Jump to content

jirkasta

Moderátor
 • Počet Příspěvků

  2 306
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

564 Božská!

5 Sledujících

O uživateli jirkasta

 • Rank
  Už 3 roky řídím tramvaje a stále mi z toho nejeblo

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-7700K
 • Chladič CPU
  Fera 3 HE1224
 • Grafická karta
  MSI GeForce GTX 1080 GAMING X
 • Základní deska
  MSI Z270 GAMING M3
 • RAMky
  Corsair Vengeance LPX Black (2x8GB) 3000 MHz
 • SSD
  Samsung 850 EVO - 250GB, Samsung 970 EVO Plus - 500GB
 • HDD
  WD Blue - 2TB
 • Zdroj
  EVGA SuperNova 550 G3 550W
 • Bedna
  Zalman Z3 Plus (černá)
 • Monitor
  Nějaký Philips
 • Myš
  Nějaký Microsoft
 • Klávesnice
  Trust GXT 280

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Abych nezakládal zase nová vlákna, přispěji novým poznatkem. Všiml jsem si, že se začíná odlepovat horní část displeje tak, že skrz horní hranu prosvítá světlo. Co myslíte, projde to na reklamaci? Dle mého je to výrobní vada. Už je to rok a půl, takže důkazní břemeno je bohužel na mne, ale fotky snad mluví za vše.
 2. jirkasta

  Uvařený notebook?

  Tak nějak delší dobu jsem to nechal být, protože nebyly peníze ani čas a dnes jsem se tedy rozhodl to konečně odnést do servisu a hle, po zkušebním připojení nabíječky se rozsvítila dioda a notebook se zapnul. Už fachá čtvrt hodinky, zkoušel jsem i restartovat a teploty jsou OK. Tak nevím, asi byl opravdu přehřátej... Jak jsem totiž teď zjistil, zakrytí spodních výdechů tomu vůbec nesvědčí a teploty raketově vzrostou, zvlášť asi, pokud delší dobu nabíjím skrz konektor.
 3. jirkasta

  Uvařený notebook?

  OK, díky, uvidíme, co se s tím bude dát dělat. Pak napíšu, jak to dopadlo.
 4. jirkasta

  Uvařený notebook?

  Obávám se, že máš asi pravdu, protože mi teď ještě došlo, že jsem na ten konektor po dobití mobilu ještě připojoval powerbanku (spěchal jsem a nenašel jsem správný kabel k druhé zásuvkové nabíječce) a je možné, že ta powerbanka nějak špatně komunikovala s notebookem ohledně nabíjecích proudů. Vůbec by mě ale předtím nenapadlo, že bych tím mohl notebooku ublížit. Vzhledem k tomu, že je fakt úplně dead - nerozsvítí se ani dioda po připojení do zásuvky - to stejně nic jiného než servis nejspíše nevyřeší. Otvírat se to sám se docela bojím, zkušenosti mám jen s bednami. Musí se u takových závad obv
 5. jirkasta

  Uvařený notebook?

  Ano, ntb byl nabitý, takže by se měl rozjet i bez zdroje. Kontrolka se nerozsvítí, jinou nabíječku nemám.
 6. Ahoj, mám po delší době prosbu o radu - nejspíš se mi povedlo zlikvidovat základní desku u svého notebooku Lenovo Legion Y540, i když vlastně nevím čím a proč. Potřeboval jsem skrze USB-C port nabíjet mobil, tak jsem notebook zapl, připojil na zdroj napájení, strčil mobil skrz kabel do tohoto portu a nechal být. Je pravda, že byl notebook položený na posteli, ale zadní výdechy byly volné. Když jsem k notebooku po několika minutách přišel, byl černý a od té doby se nejenže nerozsvítí po připojení napájení kontrolka, ale nejde ani zapnout a to ani po restartu malým resetovacím tlačítkem na boku
 7. jirkasta

  Mobilní operátor Kyivstar (Ukrajina)

  Pokud o to hodně stojíš, tak se tam minimálně na západ země dá podívat, riziko, že by tě sejmula raketa je opravdu minimální Sám o tom na podzim uvažuju.
 8. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Tak zatím s monitorem moc spokojen nejsem. Při HDR mi monitor problikává a když HDR ve Windows vypnu, písmena nejsou vyhlazena. Vůbec nevím, co s tím a sere mě to. Jestli to je problém driverů monitoru nebo grafické karty netuším. Oboje mám aktuální. Z přiložených fotek je patrný rozdíl v písmenech. Čekal jsem teda mnohem lepší výsledek, spíš to, že monitor zapojím do elektriky a bude to, místo toho spíš pořád řeším různá nastavení...
 9. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Zapnul jsem HDR, porichtil nastavení a zdá se mi, že je obraz už dobrý. Použil jsem doporučené nastavení z Tom's hardware a vypadá to, že to fachá. Akorát ještě řeším problém se sleep módem, ten monitor se nějak nechce po zapnutí PC probouzet. Jo a btw, monitor, což se přiznám mě trochu překvapilo, nemá připojení k netu na stahování aktualizací. Z toho je vidět, že doba, kdy bude připojený do sítě každý prd ještě zdaleka není a nějakou dobu ještě nebude. Firmware tam je samozřejmě staršího data.
 10. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Tak jsem teda vzal ten Samsung. První dojmy jsou výborné, zatím ještě ladím nastavení ostrosti a kontrastu, protože černý text na bílém se mi čte nějak divně. K tomu bych uvítal nějaké typy, protože já asi nedokážu ideálně rozpoznat, jaké nastavení je nejlepší (asi zkusit projet Google...) Back-light bleeding nepozoruji, vadné pixely nejsou žádné. Jinak mám obavy, že u 32 palcové verze už budou opravdu hodně vidět pixely, na to je QHD už malé rozlišení.
 11. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Rozumím. Já na Philipsu po 10 letech nemám jediný vadný pixel, asi je to hodně o štěstí. Každopádně je pravda, že míra reklamací je u Samsungu vyšší. Je otázkou, zda si nepořídit za 1200 rok záruky navíc, nicméně vadný pixel by mi v reklamaci stejně asi uznán nebyl.
 12. jirkasta

  Předskokan k novému počítači

  Ten Samsung se mi opravdu líbí. Ten to pravděpodobně vyhraje.
 13. Ahoj, dnes už asi jen největší veteráni a admini tohoto fóra ví, že zde nějaký @jirkasta v červnu 2017, tedy při jeho začátku, řešil koupi svého prvního počítače z komponentů vlastního výběru. Za peníze z maminčiného spoření. Od té doby se to tady opravdu brutálně zavedlo a jsem za to velmi rád. Dnes jsem skoro hrdý na to, že mi tady patří 16. nejstarší vlákno v hodnocení sestav... Je to už skoro 5 let a možnosti se asi nás všech, dříve středoškolských školáků, výrazně rozšířily. Můj počítač po pár drobných vylepšeních stále znamenitě slouží i přesto, že je v téměř denní zátěži a n
 14. jirkasta

  Windows 11 - instalace

  Jednou nás to stejně nemine. Ale co jsem zatím měl možnost vyzkoušet, tak se mi W11 zdá o něco lepší.
 15. jirkasta

  Windows 11 - instalace

  Pokud opravdu trváš na Windows 11 (já je mám zatím jen na notebooku a na stolák, který má bohužel nepodporovaný CPU, na ně nemám důvod spěchat), doporučuji na Google zadat dotaz "windows 11 instalace bez tpm" a kliknout na první odkaz. Mě třeba vyskočilo toto.
×
×
 • Vytvořit nové...