Jump to content

Lukas

Profi člen
 • Počet Příspěvků

  2 324
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od Lukas

 1. Lukas

  SSD

  To co doporučil Barendol. Poměr cena/výkon, prozatím, na našem trhu, téměř bezkonkurenční.
 2. Lukas

  Najlepšía b450 doska hladam surne

  Napadají mě ještě tyto dvě: ASRock B450 Steel Legend GIGABYTE B450 AORUS PRO
 3. Lukas

  PC sestava

  Asi možná ještě SU800 za tu SU650.
 4. Lukas

  Vadný zdroj?

  Pravděpodobně vrčí vinutí trafa vlivem zvýšení zátěže, což ještě nutně nemusí znamenat nic jinýho, než ne příliš kvalitní provedení. Každopádně před výbuchem většinou začnou pískat a hoření se nemusí ze začátku akusticky projevovat vůbec a varovný signály rozeznáš spíš čichem. Nicméně v tomto zdroji jsou přítomny ochrany, které více méně fungují, tak že i při svém odchodu by neměl vzít zbytek PC sebou. Obecně, pokud máš bokem prostředky na nákup lepšího zdroje, v rámci vlastnicví, ne příliš spolehlivého zdroje, nebude od věci tuto možnost využít.
 5. Lukas

  Adata XPG Spectrix

  Hele, věřím tomu, že je možný to ještě dohledat, ale já poslední dobou nemám čas ani na pravidelný návštěvy na fóru. Ale možná by to šlo vyhledávat reverzně, mrknout na seznam označení b-die chipů, upozorňuju na to, že revizi b-die, co je mi známo, dělal ještě i Micron, možná i někdo další, a pravděpodobněji, než ty Samsungu, tam byli právě ty, a zkoušet je ve fultextu ve spojení s Adata XPG a ono se někde něco objeví.
 6. Lukas

  Adata XPG Spectrix

  B-Die listy nejsou kompletní! Někdy je potřeba najít nějaký review, kdy recenzent sloupne chladič a pak si příslušnost chipu najít podle jeho označení. Bylo to kdysi obsahem nějakýho článku. Pravděpodobně s nimi v této podobě s b-die vešly na trh, pak si uvědomily, že to pro ně není, až tak rentabilní záležitost a začaly experimentovat s konkurenčními chipy, se kterými by zachovaly parametry.
 7. Lukas

  GIGABYTE B450 AORUS ELITE

  Ten co jsi vybral jako první, v rámci toho co tam píšou, je adresovatelný s podporou Fusion, ten druhý tam psanou podporu nemá, tak že ten první pro tebe bude lepší, tvá deska ho podporuje.
 8. Lukas

  Computex 2019 novinky

  No, zajímavý!
 9. Lukas

  Nzxt kraken M22, b360m bazooka

  Fan eror ti může skočit buď to kvůli tomu, jak psal Milan, nebo kvůli nastavení minimálních přípustných otáček cpu_fanu v biosu. Vzhledem k tomu, že ti to nikdy předtím nedělalo, tak bych to typoval na nějakou, buď to spontánní změnu v biosu, asi vlivem nějakého tunerského, nebo obdobného kontrolního SW, pravděpodobně vlivem nějaké jeho, nebo OS aktualizace, který je schopný nastavení tohoto typu ovlivňovat z OS, a nebo tvým vlastním zásahem v takovém to typu SW. Budeš se muset podívat do biosu na minimální hranici otáček cpu_fanu a tu snížit pod hranici minimálních otáček ventilátorů na svým cpu-chladiči, a pak můžeš rovnou, buď ještě v UEFI nastavit profil pro nižší otáčky, a nebo v nějaké této, už výše zmíněné, utilitce, např. přidané do instalačního balíčku driverů k desce, to samé upravit ručně, a nebo také zvolit přednastavený profil.
 10. Lukas

  Nazývejte mě OC Master!

  Mívaly je do určitýho data výroby, pak je začaly nahrazovat za levnější, jako většina ostatních producentů. Asi tě prokouknul...
 11. Lukas

  PC do 30 000 kč

  Netuším nic o tom, že by nějaká hra, v dnešní době, uměla využít více, jak quad-core, ale vím, že ty co umí quad-core, i tak převážně využívají single-core výkonu, tak že ano, věřím tomu, že ta i3, může být pro hraní lepší, než některá z těch nejlevnějších i5. Sice tam nějaký příplatek na desce opravdu bude, ale ta i3 není na napájení až tak náročná a nad o něco lepším chladičem bych uvažoval u jakýhokoliv CPU na místo stock. A poslední věc je ta, že já určitě nikoho do AMD netlačím, skrze toto téma se zde na fóru můžeš obrátit na jiný experty.
 12. Lukas

  PC do 30 000 kč

  Já osobně mám raději Intel, protože stavím většinou dražší mainstream a high-end, ale v tomto případě, s tímto rozpočtem, bych taky raději doporučil AMD. Ne že by to na Intelu nešlo, ale aby jsi mohl sáhnout po slušný grafice musel by jsi se smířit třeba i3-8350K, sice jsou v podobné cenové hladině i5, ale tohle je nejlevnější varianta s nejsilnějším quad/single-core výkonem, který je stěžejní pro hraní a zvládá výkonnější grafiky, ale samozřejmě až po OC, se kterým by jsi si taky musel nějak poradit. A v podstatě by jsi se musel rozhodnout i na základě toho co hraješ, jestli je pro tebe výhodnější single-core, a nebo quad-core, pak asi možná, by mohla dokonce být vhodnější, i nějaká ta levná none-K i5. Jednoduše shrnuto, preferuj co nejvýkonnější grafiku a stav to PC kolem ní. CPU vybírej, pokud nemáš rezervy, tak akorát, aby ti nevznikl bottleneck efekt, u herního PC je bez diskuze gró co nejlepší grafika.
 13. Lukas

  Lightning fast

  Když už MSI, tak třeba Carbon, docela se osvědčily. Ty dva SSD, i když by to tak na první pohled mohlo vypadat, nedávají až zas tak velký smysl, to raději za tu cenu jeden 1TB pci-e NVMe třeba. Tato sestava má podporu pouze dual-channel, tak že cpat tam čtyři moduly je zbytečný a pravděpodobně i kontraproduktivní, spíš bych se držel 2x16, než 4x8, jinak u Intelu bych si hlavu s výrobcem a modelem RAM až zase tak nelámal, klidně bych šel do Predatorů.
 14. To bohužel! Buď si vzpomenete na heslo, a nebo restart do továrního nastavení.
 15. Lukas

  Upgrade PC

  Nemyslím si, že i taktování RAM je jednoduchý stejně, jako CPU, možná pokud se jedná o změnu profilu XPM, ale jinak i nalazení o nějakých 6-7% je docela porod, někdy i pro jedince co tomu rozumí. Tak že pro jedince, kteří se na OC RAM necítí, bych rovnou doporučil si je pořídit na takový frekvenci, která jim vyhovuje, i když to znamená si připlatit.
 16. Lukas

  Procák

  2070 by měl zvládnout, i 8600K po OC, nebo 9600K tak, tak, po OC bez problému.
 17. Lukas

  Herní PC do 40 000 Kč

  Lepší, jak v čem! Určitě ne v single/quad-core výkonnu, který je stěžejní, ne jenom, pro hry. Multi-core výkon, ve kterém vynikají, se spíše projevuje především při benchmark-cích. To co je opravdové gro, pro nákup Ryzenu, je cena, ale ne to, že by byl univerzálně lepší.
 18. Lukas

  Pc na hraní

  HT by mu mohl pomoci s procesi na pozadí.
 19. Lukas

  i9-9900K ramky

  Může být, ne jen u Intelu běžná ukázka výrobní konzistence, kus od kusu.
 20. Lukas

  i9-9900K ramky

  No, díval jsem se poměrně nedávno na výsledky OC testu v této konfiguraci NH-D15 + 9900K a nebyl to zase takovej propadák, jak bych čekal. 5.2267GHz při 1,469V udržela NH-D15 na 88°C ve stres testu v AIDA64 Samozřejmě stabilita nebyla úplně 100%, ale i tak to docela ujde, při 5GHz to běhalo už naprosto s přehledem.
 21. Lukas

  Taktovanie ramok

  Bohužel teď na fórum mám dost málo času, tak mi to trvalo. Můžeš si pohrát s napětím, ale asi bych nezkoušel více jak 1,4V a můžeš zkusit manuálně přidat něco na časování, kdyby to s napětím nefungovalo. Přinejhorším začít ponižovat takt. Jak už jsem psal výše, občas to chce docela laborovat k dosažení žádaného výsledku.
 22. Lukas

  Problém ve Win - Kernel-Power

  Mohla by to bejt hw chyba, i když možná bych ještě zkusil diagnostiku systémových souborů.
 23. Lukas

  Taktovanie ramok

  Je to možný, dokonce i celkem běžný, před tím, než se to vychytá do stabilního stavu.
 24. Lukas

  Jak je to s ran

  Pravda, nekterý kaby-lake běží na hig-end platformě, ale quad neumí.
 25. Lukas

  Porblém s Počítačem

  Obecně dost často podobný chyby vyvolávají zastaralý drivery od základní desky, především síťového adaptéru. Součásti výbavy windows je i diagnostika systémových souborů, dá se v nikterých případech použít pro lokalizaci obdobných problémů, i kompletní aktualizace OS může někdy pomoc, ale moc tomu nefandím. HW chyba se taky nedá vyloučit, obdobný boty by mohly sedět i na RAM. A ještě to video v příspěvku na de mnou se zdá, že by taky mohlo pomoct.
×
×
 • Create New...