Jump to content

Lukas

Profi člen
 • Počet Příspěvků

  2 473
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

777 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  i7-7820X
 • Chladič CPU
  WaterCool HETKILER IV PRO +EK-EXPRES 100 SPC-60 MX PWM + Alphacool NexXxos ST30 420 + 3x Akasa AK-FN063
 • Grafická karta
  Asus GTX 1080Ti turbo
 • Základní deska
  Asus Prime X299 deluxe
 • RAMky
  Corsair Dominator Platinum DDR4 2666 32GB (4x8)
 • SSD
  Samsung 960 evo 250GB
 • HDD
  nějaký 10 let starý Barracudy od Seagatu 2TB a WD 4TB externí
 • Zdroj
  Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
 • Bedna
  Thermaltake Core X31 TG
 • Monitor
  Dell P4317Q a 2x nějaký starý full-hd 24" LED Samsung SyncMaster
 • Myš
  Logitech G9
 • Klávesnice
  Logitech G19

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Lukas

  Riešenie pre sieť

  Další síťovka do PC, je úplně to nejjednodušší řešení.
 2. Lukas

  Pomoc

  Asi bych opět začal klasikou, u RAM...
 3. Lukas

  Pc Do 35K

  Jedno je jistý, vše podléhá entropii, tak že to má určitě už teď spočítaný…
 4. Lukas

  Pc Do 35K

  To každopádně... Ale na druhou stranu, 2 roky jsou pro mainstream obecně dlouhá doba, ať to vyrábí, kdo chce a ať to má jader kolik chce.
 5. Lukas

  Pc Do 35K

  Ještě jednou si přečti, co jsem napsal, proto že o tom, že by 4jádro mělo stačit, nepadlo ani slovo, pouze jsem zmiňoval zátěž pro quad-core, jako dnešní standart. V čemž se, btw, ztotožňuji s těmi testy, o které se opíráš. Ano většina SW umí využít quad-core a tím pádem může všechny ty jádra zatížit, ale převážně, v rámci základní optimalizace, stejně většinou preferují jedno jádro. Vzhledem k tý skutečnosti, samozřejmě, že by k zabrání 4 jader, i jediným programem, mohlo dojít, tak je bezesporu dobrý mít těch jader samozřejmě více, ale pro čistě herní mašinu by 6 jader mělo, s prstem v nose, stačit a to i dýl, jak následující dva roky. Tvoje konstatování, s prognózou 1-2 let výkonnostní životnosti 9600K ve srovnání s 3700X, je to v čem se s tebou neztotožňuju.
 6. Lukas

  Pc Do 35K

  No, tohle mi nějak nesedí, protože u herního PC je CPU pouze datově subdodavatelská komponenta pro grafiku, tudíž životnost sestavy, pokud bereme, že v ní je osazena grafika o max. výkonu adekvátní ke zbytku sestavy, je výkonnostní životnost sestavy rovna výkonnostní životnosti použité grafiky. Tyhle dohady, kolem počtu jader, jsou podle mě hlouposti. Sami tvůrci her, už několikrát potvrdily, že hlavní orientace zůstane na single-core, ale v rámci obecné optimalizace pro, možné využití, quad-core. Zatím jsem nikde nečetl opak, hlavně by to bylo, pro tyto účely, zbytečný. Jinak obecně, kdy dojde dech i Ryzenu, třeba že 8core 16thread, tak ve stejném duchu, protože novější výkonnější grafiku, už by stejně tak dát nemusel a stávající deska, i přes, třeba že stále aktuální AM4, by novější výkonnější Ryzen dávat taky nemusela. Mimo to, u toho Intelu můžu vyměnit časem samotnej CPU, třeba i ze stejný gen. ale výkonnější, pokud je k tomu deska, stejně tak jako u Ryzenu. Počet jader bych do toho, pokud jejich dostatek, tzn. více jak 4 pro plné využití, beru v potaz, netahal. Protože pro účely hraní, mi přijde, i do budoucna, vícero jak 6c redundatantí. Nehledě na to, že nerozdělená jádra jsou schopna poskytovat, jednotlivě, vyšší výkon. Opět to znamená, že by kritéria měla být, pro zatím, v tomto optimalizována stejným způsobem, jak pro AMD, tak pro Intel. U AMD tedy zatím nevidím žádnou naprostou, Intel vyřazující výhodu. Pouze přetahování o jednotlivé atributy.
 7. Lukas

  Pc Do 35K

  Hele, v podstatě ano, ale ten CPU, jako takovej není, úplně čistě herní záležitost. Teď mě sice kolegové z fóra sežerou, ale já bych na čistě herní PC, kde mi na pozadí, spolu s hrou, pojede jenom OS a pár hloupostí, s tvým rozpočtem, použil už raději Intel. Tak že za mě spojení 9600K+2070S je nahraní více, jak v pohodě, můžeš i upgradnout na 2080. To CPU ti skousne, na slušný desce a se slušným chlazením, není problém ho totiž vykopnout až o 25-30% OC, i 2080Ti, samozřejmě, nějakej bottleneck by byl, ale snesitelnej. Teď ta deska vhodná na to OC, tak třeba TUF Z390-PRO, MAG Z390 Tomahawk, atd. v podstatě by se dalo říct, i když to není tak žravej CPU, jako i7 a i9, ale při OC taky umí potrápit mosfety, vybíral bych tedy z těch už malinko lepších, ten úplnej základ bych asi nebral. Ta vybraná case má trochu omezenou hloubku, tak pozor na výšku chladiče, Třeba, i když to není můj favorit, tak např. Arctic Freezer 33, jsou nízký a svým výkonem pokrejou OC u takovýho CPU jako nic. Není potřeba použít takový zdroj, jaket ta máš, můžeš jít dolů, klidně o 100W, i když by si počítal do budoucna s 2080.
 8. Lukas

  Potřebuju pomoct s cpu chladičem

  Jasný, asi jsem to napsal trochu nesrozumitelně, ale je to tak myšleno, jako že přímo ta 4stovka, která má, v označení to MAX, který tam od předchozí verze, bez nativní podpory, přibilo, snad jako jediná, má teď tu nativní podporu.
 9. Lukas

  Potřebuju pomoct s cpu chladičem

  Tahle, jako snad jediná 4stovka nativně, to MAX na konci v označení znamená, že už má, dokonce tovární, podporu Ryzenu 3gen.
 10. Lukas

  Pc Do 35K

  Předimenzované CPU na úkor grafiky, zastaralé SSD, jako HDD mám raději Baracudu, desku ti tady doporučí Tomahawk MAX, kvůli nativní podpoře Ryzen 3gen za svoji cenu, s možností OC. Ostatní se zdá být v poho, možná vybrat ještě o něco lepší CPU chladič, než box.
 11. Lukas

  Potřebuju pomoct s cpu chladičem

  Tak ta série Tomahawk, je snad první povedený mainstream, za rozum, od MSI za poměrně dlouhou dobu, pak ,samozřejmě, o něco později ještě Carbon, ale to už je jinej cenovej prožitek. Jako RAM, bych asi použil cokoliv od Corsair, buď přímo, nebo HyperX, od 3,2GHz, klidně 3,6. Z mích zkušeností, s nimi nikdy nebyly potíže a nyní se nacházejí v rozumný cenový hladině, i na vyšších taktech, i v prémiovějších provedeních. Jsou samozřejmě, jak lepší, tak levnější RAM, ale za mě je to taková ta jistota. Co se skříně týče, asi by se ti měla taky líbit, ale dobrý je, aby měla horní a přední pozice pro ventilátory, ideálně alespoň 3+3, nebudu řešit všechny, jako zadní klasika, spodní atd. Alespoň nějak vyřešený cable-menegment, od věci ani není celo-perforované čelo, sice nepatří mezi nynější protěžované designérské prvky, ale z mého pohledu se jedná o nejfunkčnější variantu, ani filtry nejsou od věci. A samozřejmě je dobrý dopředu znát velikost chladiče, třeba že pohled do budoucnosti, kvůli hloubce bedny.
 12. Lukas

  Potřebuju pomoct s cpu chladičem

  Tak konečně to potřebné info. Konverzaci jsem četl, ale některý věci mi předtím nešly do souvislostí. Jestli máš k dispozici nějaký SW pro telemetrická data, tak si zjisti, jaký teploty dosahují VRM při OC v zátěži. Popřípadě přímo nějaký stres test, při auto. jestli ti to vyžene na plný výkon. I když rámci teplot by to bylo stejně zvláštní chování, z mojí zkušenosti, při přehřívání, HW začne většinou regulovat svůj výkon a nepadá, jedině že bys mu vtom nějakým nastavením, na tvrdo, zabránil. Každopádně dobře vyřešit chlazení, ideálně způsobem, použitelným pro následující sestavu, aby se investice neopakovala. Nebál bych se chladič CPU předimenzovat, pokud sním budeš počítat do budoucna, nebude se jednat o ztrátu, AM4 se asi ještě chvíli nezmění v nějakou další evoluci. Já osobně jsem měl velký úspěch, na dvou opravdu, už v základu, žhavých OC bestiích, s tímto Be quiet!em. Zatím je to pro tebe overkill, ale časem, kdo ví. Každopádně vejde se, sice hraničně, do rozpočtu a je to opravdu odzkoušená záležitost, která funguje skvěle. Samozřejmě na něj musíš mít dostatečnou case, vyžaduje o něco hlubší.
 13. Lukas

  Potřebuju pomoct s cpu chladičem

  @Dejvakos Na full-TURBO ta deska, tomu CPU, musí stačit a dokonce si psal, že si toho dosáhnul, akorát se ti nezdály teploty, který jsou, podle mě, v normálu. Tak nějak nechápu, když CPU má dávat v default 4,1GHz, ty jsi dosáhl 4,15, čímž si to překročil a nepsal jsi o tomto nastavení, že by bylo nestabilní. Teď dodatečně řešíš nějakou nestabilitu, když zprvu se jednalo o neochotu aut. OC na max. a následovně si řešil ty teploty. Co vlastně zkoušíš, čeho chceš dosáhnout? Jestli max. default s rozumnou teplotou, tak jedině dobře řešeným chlazením, ať je deska, jakákoliv. Pakli že, se ti jedná o max. OC, jaký jde u tohoto CPU vůbec dosáhnout, tak to bude kombinace obojího, ale nikam extra se stejně nevyšplháš, protože Ryzeny, na rozdíl od Intelu, začnou být od určité hodnoty napětí nestabilní, bez ohledu na dosažený teploty, tak že ta max. hranice od toho továrního maxima je poměrně málo vzdálená.
 14. Lukas

  Levnější pc, budget 20 000kc

  Spíš ta cen, že patří mezi nejlevnější, ale cable-managment, taky dobrej důvod…
 15. Lukas

  Prosím o pomoc

  No, to je taková hodně zkrácená verze, ještě Shell na hodnotu explorer.exe a command procesor, hodnota Autorun odstranit, je psáno v tom návodu. Ale ta editace registrů, to je takový potácení se, v rámci možnýho napadení. Ten reinstall, by byla asi taková jistota, pokud k tomu došlo. Líbí se mi to řešení, zkusit opravu z instal. média. To mě mělo taky napadnout.
×
×
 • Create New...