Jump to content

Lukas

Profi člen
 • Počet Příspěvků

  2 294
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

711 Božská!

O uživateli Lukas

PC Sestava

 • CPU
  i7-7820X
 • Chladič CPU
  WaterCool HETKILER IV PRO +EK-EXPRES 100 SPC-60 MX PWM + Alphacool NexXxos ST30 420 + 3x Akasa AK-FN063
 • Grafická karta
  Asus GTX 1080Ti turbo
 • Základní deska
  Asus Prime X299 deluxe
 • RAMky
  Corsair Dominator Platinum DDR4 2666 32GB (4x8)
 • SSD
  Samsung 960 evo 250GB
 • HDD
  nějaký 10 let starý Barracudy od Seagatu 2TB a WD 4TB externí
 • Zdroj
  Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
 • Bedna
  Thermaltake Core X31 TG
 • Monitor
  Dell P4317Q a 2x nějaký starý full-hd 24" LED Samsung SyncMaster
 • Myš
  Logitech G9
 • Klávesnice
  Logitech G19

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Pomoc sestava RTX2070

  Pokud Vojtěchu nejsi vystudovaný Inženýr se vzděláním v oboru výpočetní techniky a dlouholetou praxí, tak si taky laik, stejně jako mi všichni ostatní tady. Jediné co máme, jsou nějaké ty osobní zkušenosti, který jsou pro předání to nejcennější, a to co si přečteme někde na internetu, což z laika experta neudělá.
 2. Jaký SSD???

  Pro vlastní dotazy si prosím tě založ vlastní vlákno.
 3. Herní sestava na czc.cz i7/2080

  @VojtěchC Pokud by mu ten ústupek v rozdílu ceny mezi AMD a Intelm, měl dopomoc k lepší grafice, tak dejme tomu, ale to Ti je o 10K dražší, tak že by si tím AMD prostě nepomohl, takhle má alespoň šanci, že mu většina her na tý 2080 pojede o něco líp, jak s tím AMD a to se netýká pouze většiny her, ale i většiny programů. Jak psal @Dangel , i pro mě, v tomto konkrétním případě, je ten Intel jediný vhodný řešení.
 4. KFC - Intel Core i9-9900K KFC

  FC, eDRAM: to je zajímaví...!
 5. Herní sestava na czc.cz i7/2080

  Oba přední producenti CPU by měli přecházet na nový výrobní proces, AMD by mělo posílit výkon v single-core a vyrovnat se tak Intelu, na této úrovni výkonu, nebo o to alespoň usilují. Taky u grafických karet by se měla chystat nová Vega, ale to jako nic, to pravděpodobně nebude mít až takovej význam.
 6. Herní sestava na czc.cz i7/2080

  @Šimon Keil Se zdrojem bych to, u takovéto sestavy, na více jak 650W neviděl. Jako SSD bych tam klidně strčil SX8200 PRO, ve specifikaci je téměř totožný s EVO, rychlejší náhodný čtení, pomalejší zápis, je o něco levnější. Case není zrovna nic extra, mrknul bych raději na něco od Fractal, nebo v rámci úspor na něco od SPC. Wokna bych pořídil zakoupením klíče za výhodnější cenu, než v této oficielní formě s USB. Dále se zdá, že máš poměrně slušný rozpočet, tak že bych si hlavu s tím jestli Intel, nebo AMD nelámal, jestli se ti líbí Intel, tak u něj zůstaň, je výkonnější v single a quad-core, což je na hraní i u spousty dalších aplikací optimální. Odpovídající AMD je akorát o cca 3K levnější a výkonnější v multi-core, což opravdu využije jen sem tam někdo. Předpokládám, že s tvým rozpočtem tě to asi nevytrhne, tedy dohromady asi 3,5K, protože AMD si vystačí s levnější deskou, ale zato ocení dražší RAM. S deskou bych se taky nebál, tyhle Tomahawky se nakonec ukázali, jako docela slušný, ale nadruhou stranu, v rámci toho, že tento CPU má poměrně velký OC potenciál, tak by mu určitě mohla slušet, i nějaká lepší deska, bohužel taková se bude pohybovat už kolem 5K. Jo abych nezapomněl, něco novýho se má v blízké době na trhu objevit, tak že pokud na to nechvátáš, tak třeba zvol vyčkávací taktiku.
 7. Nejlepší Budget RAM (16GB) pro Ryzen 2 gen?

  Nezapomeň, že už nejsou, co bývaly. B-die v nich už těžko najdeš, spíš ne. U Predátorů máš alespoň jistotu, že v nich budou a-die, nebo m-die, podle frekvence, kdežto u D10 absolutně netušíš, co tam na lince zase strčí. Co se levnějších RAM s b-die týče, tak by se měli, asi ze 100%, vyskytovat v těch o Gigabytu.
 8. RAM pro ryzen

  Píše se, že ty Gigabyty mají pouze a jenom b-die v modelu 3,2GHz, pravdě podobně i v těch ostatních, to jsem se nedíval.
 9. RAM pro ryzen

  Série Viperu 3,2GHz vyrobený ještě začátkem minulýho roku, některý ještě b-die měli, převážně Viper4, ale i některý RGB je měli, teď jsou hlavně ve 3,6GHz.
 10. Přehled čipů RAM DDR4

  Ale ne doporučované k Ryzenu 1.gen.
 11. RAM pro ryzen

  Pravdu máš, jsou tam.
 12. búda pre psa

  Jako základní materyál bych použi OSB, jako rohové výstuhy bych použil hranoly z masivu, např střešní latě. Střešní díl bych polepil nalepovací kritinou, venkovní stěny natřel impregnací a barvou. Izolace by mohla bejt i nějaká levnější, např DekWool.
 13. PC sestava do 31k

  @Petr Tryharder MalinaFungují poměrně dobře, a neni natom příliš mnoho složitýho, bývá k dyspozici i automatický OC, který taky většinou funguje vcelku dobře.
 14. Počítač za cca 25 tisíc

  Ještě Intely bejvají výkonnější v quad-core.
 15. PC sestava do 31k

  Co ohhledně funkce, máš namysli.
×