Jump to content

Lukas

Profi člen
 • Počet Příspěvků

  2 307
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

717 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  i7-7820X
 • Chladič CPU
  WaterCool HETKILER IV PRO +EK-EXPRES 100 SPC-60 MX PWM + Alphacool NexXxos ST30 420 + 3x Akasa AK-FN063
 • Grafická karta
  Asus GTX 1080Ti turbo
 • Základní deska
  Asus Prime X299 deluxe
 • RAMky
  Corsair Dominator Platinum DDR4 2666 32GB (4x8)
 • SSD
  Samsung 960 evo 250GB
 • HDD
  nějaký 10 let starý Barracudy od Seagatu 2TB a WD 4TB externí
 • Zdroj
  Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
 • Bedna
  Thermaltake Core X31 TG
 • Monitor
  Dell P4317Q a 2x nějaký starý full-hd 24" LED Samsung SyncMaster
 • Myš
  Logitech G9
 • Klávesnice
  Logitech G19

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Pc na hraní

  HT by mu mohl pomoci s procesi na pozadí.
 2. i9-9900K ramky

  Může být, ne jen u Intelu běžná ukázka výrobní konzistence, kus od kusu.
 3. i9-9900K ramky

  No, díval jsem se poměrně nedávno na výsledky OC testu v této konfiguraci NH-D15 + 9900K a nebyl to zase takovej propadák, jak bych čekal. 5.2267GHz při 1,469V udržela NH-D15 na 88°C ve stres testu v AIDA64 Samozřejmě stabilita nebyla úplně 100%, ale i tak to docela ujde, při 5GHz to běhalo už naprosto s přehledem.
 4. Taktovanie ramok

  Bohužel teď na fórum mám dost málo času, tak mi to trvalo. Můžeš si pohrát s napětím, ale asi bych nezkoušel více jak 1,4V a můžeš zkusit manuálně přidat něco na časování, kdyby to s napětím nefungovalo. Přinejhorším začít ponižovat takt. Jak už jsem psal výše, občas to chce docela laborovat k dosažení žádaného výsledku.
 5. Problém ve Win - Kernel-Power

  Mohla by to bejt hw chyba, i když možná bych ještě zkusil diagnostiku systémových souborů.
 6. Taktovanie ramok

  Je to možný, dokonce i celkem běžný, před tím, než se to vychytá do stabilního stavu.
 7. Jak je to s ran

  Pravda, nekterý kaby-lake běží na hig-end platformě, ale quad neumí.
 8. Porblém s Počítačem

  Obecně dost často podobný chyby vyvolávají zastaralý drivery od základní desky, především síťového adaptéru. Součásti výbavy windows je i diagnostika systémových souborů, dá se v nikterých případech použít pro lokalizaci obdobných problémů, i kompletní aktualizace OS může někdy pomoc, ale moc tomu nefandím. HW chyba se taky nedá vyloučit, obdobný boty by mohly sedět i na RAM. A ještě to video v příspěvku na de mnou se zdá, že by taky mohlo pomoct.
 9. Kvalita PC

  120, už mi v dnešní době přijde, s nároky na kapacitu, i v podstatě některýho tuctovýho SW, opravdu málo a do budoucna opravdu vyhozený peníze, protože to už nikdo nebude chtít koupit, když se toho bude dotyčný chtít zbavit. Celkově je problém prodat SSD, každý má strach z již uskutečněných přepisů za dobu jeho předchozí služby a kdo má omezený rozpočet, tak se snaží starších komponent zbavovat, aby dosáhl na ty novější a neleželi mu v nich potřebné prostředky. Tak že, tak jak to vidím já, buď od 240 nahoru, a nebo vůbec, překlepat to s OS na HDD, než se našetří na slušný SSD, migrace už zase není takový nepřekonatelný problém a kdo se necítí, jsou i jiný způsoby.
 10. Jen pro zajímavost, vyděl jsem Patriot Viper 3200 CL16 bez chladiče, kde byly tyto chipy K4A8G085WB-BCPB, což jsou podle těchto tabulek b-die.
 11. I když si to tu mnozí mysleli, tak b-die podle časování při určitý frekvenci vždycky nepoznáš, respektive poznáš u g-sklil, spíš to může být taková pomucka, jenom takový vodítko. Bavíme se zde o 2600 a roli zde hraje určitě i rozpočet, tak že je namístě vybrat desku tak akorát. Ne každý holduje OC RAM, je skoro lepší, když se jedná o defauldní frekvenci továrního taktu. Kdyby jsme se bavily, které RAM by byly nejvýhodnější a s AMD si dobře rozumí a jdou vytáhnout na 3,2GHz i když tato frekvence ještě není vrcholová v rámci infinity fabric, pro maximální výkon CPU, je to asi 3,44GHz, tak bych se v doporučení zaměřil na tyto, ale to už chce při OC RAM opravdu dobře ovládat lazení.
 12. Kvalita PC

  Lepší ano, ale výrazně asi moc ne, to je hodně low rozpočet, do čeho se vejít.
 13. 2600 bez X, zdroj alespoň CX, když už Corsair. 650W nepotřebuješ ani náhodou, stačilo by ti 400W, jestli chceš opravdu velkou rezervu, tak 500W. Ty XPG ti sice poslouží, ale tyhle by mohly bejt lepší, deska by mohla být lepší tato.
 14. Pomoc sestava RTX2070

  Pokud Vojtěchu nejsi vystudovaný Inženýr se vzděláním v oboru výpočetní techniky a dlouholetou praxí, tak si taky laik, stejně jako mi všichni ostatní tady. Jediné co máme, jsou nějaké ty osobní zkušenosti, který jsou pro předání to nejcennější, a to co si přečteme někde na internetu, což z laika experta neudělá.
 15. Jaký SSD???

  Pro vlastní dotazy si prosím tě založ vlastní vlákno.
×