Jump to content

Lukas

Profi člen
 • Počet Příspěvků

  2 325
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

724 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  i7-7820X
 • Chladič CPU
  WaterCool HETKILER IV PRO +EK-EXPRES 100 SPC-60 MX PWM + Alphacool NexXxos ST30 420 + 3x Akasa AK-FN063
 • Grafická karta
  Asus GTX 1080Ti turbo
 • Základní deska
  Asus Prime X299 deluxe
 • RAMky
  Corsair Dominator Platinum DDR4 2666 32GB (4x8)
 • SSD
  Samsung 960 evo 250GB
 • HDD
  nějaký 10 let starý Barracudy od Seagatu 2TB a WD 4TB externí
 • Zdroj
  Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
 • Bedna
  Thermaltake Core X31 TG
 • Monitor
  Dell P4317Q a 2x nějaký starý full-hd 24" LED Samsung SyncMaster
 • Myš
  Logitech G9
 • Klávesnice
  Logitech G19

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Po dlouhý době zdravím všechny aktivní členy fóra, zajímalo by mě, jestli někdo zde má nějaký vlastní zkušenosti, nebo někoho takovýho osobně zná, kdo má osobní zkušenost, s touhle, nebo s obdobnou, hračkou, a nebo alespoň s těmito NVMe disky. Sice mám volný ještě jeden M.2 na desce, ale ten bohužel, stejně jako ten druhý, běží přes PCH a dělí se o linky se všemi ostatními úložišti a periferií, tak že mě napadlo jakýsi řešení, který se mi sice líbí, ale se kterým ještě nemám žádnou osobní zkušenost, krom RAIDu samotnýho. Okamžitě bych se do RAIDu ale nepouštěl, prvně bych zkusil, jak to poběží s rychlejším NVMe přímo přes CPU a až časem ten zbytek, ale i tak bych si chtěl rovnou pořídit více diskovou platformu s možností RAIDu, protože jsem pro něj časem opravdu rozhodnutej. Na systém mi to původní řešení přes PCH sice stačí, ale už jsem se rozmlsal a na práci mi to začíná připadat pomalý. Co se RAIDu týče, tak na nynějším CPU mám “ bohužel“ volných už jenom 8 linek, tak že bych v tuto chvíli 4diskovou x16 nevyužil, krom tedy skutečného RAIDu např. 5, jehož součástí by byla datová redundance. Tedy ještě by to pole šlo prohodid s grafikou, tý by x8 mělo v klidu stačit, ale já mám v plánu prozatím stejně jenom max. 2x disk, z hlediska dostatečnosti a finanční náročnosti. V plánu je tedy pseudo-RAID 0 ve verzi striping, což by se teoreticky mělo chovat jako RAM. Zálohy budu, jako do teď, řešit tradičně na dvě HDD v RAID 1. Teď to asi vypadá, že je 4disková platforma nadbytečná, klidně bych bral i 2diskovou, ale ten Asus je asi to nejlevnější co se dá sehnat pro min. 2x disk s alespoň min. 8x PCIe. Tak snad tu bude někdo schopný mi poskytnout nějaké cené info.
 2. Lukas

  SSD

  To co doporučil Barendol. Poměr cena/výkon, prozatím, na našem trhu, téměř bezkonkurenční.
 3. Lukas

  Najlepšía b450 doska hladam surne

  Napadají mě ještě tyto dvě: ASRock B450 Steel Legend GIGABYTE B450 AORUS PRO
 4. Lukas

  PC sestava

  Asi možná ještě SU800 za tu SU650.
 5. Lukas

  Vadný zdroj?

  Pravděpodobně vrčí vinutí trafa vlivem zvýšení zátěže, což ještě nutně nemusí znamenat nic jinýho, než ne příliš kvalitní provedení. Každopádně před výbuchem většinou začnou pískat a hoření se nemusí ze začátku akusticky projevovat vůbec a varovný signály rozeznáš spíš čichem. Nicméně v tomto zdroji jsou přítomny ochrany, které více méně fungují, tak že i při svém odchodu by neměl vzít zbytek PC sebou. Obecně, pokud máš bokem prostředky na nákup lepšího zdroje, v rámci vlastnicví, ne příliš spolehlivého zdroje, nebude od věci tuto možnost využít.
 6. Lukas

  Adata XPG Spectrix

  Hele, věřím tomu, že je možný to ještě dohledat, ale já poslední dobou nemám čas ani na pravidelný návštěvy na fóru. Ale možná by to šlo vyhledávat reverzně, mrknout na seznam označení b-die chipů, upozorňuju na to, že revizi b-die, co je mi známo, dělal ještě i Micron, možná i někdo další, a pravděpodobněji, než ty Samsungu, tam byli právě ty, a zkoušet je ve fultextu ve spojení s Adata XPG a ono se někde něco objeví.
 7. Lukas

  Adata XPG Spectrix

  B-Die listy nejsou kompletní! Někdy je potřeba najít nějaký review, kdy recenzent sloupne chladič a pak si příslušnost chipu najít podle jeho označení. Bylo to kdysi obsahem nějakýho článku. Pravděpodobně s nimi v této podobě s b-die vešly na trh, pak si uvědomily, že to pro ně není, až tak rentabilní záležitost a začaly experimentovat s konkurenčními chipy, se kterými by zachovaly parametry.
 8. Lukas

  GIGABYTE B450 AORUS ELITE

  Ten co jsi vybral jako první, v rámci toho co tam píšou, je adresovatelný s podporou Fusion, ten druhý tam psanou podporu nemá, tak že ten první pro tebe bude lepší, tvá deska ho podporuje.
 9. Lukas

  Computex 2019 novinky

  No, zajímavý!
 10. Lukas

  Nzxt kraken M22, b360m bazooka

  Fan eror ti může skočit buď to kvůli tomu, jak psal Milan, nebo kvůli nastavení minimálních přípustných otáček cpu_fanu v biosu. Vzhledem k tomu, že ti to nikdy předtím nedělalo, tak bych to typoval na nějakou, buď to spontánní změnu v biosu, asi vlivem nějakého tunerského, nebo obdobného kontrolního SW, pravděpodobně vlivem nějaké jeho, nebo OS aktualizace, který je schopný nastavení tohoto typu ovlivňovat z OS, a nebo tvým vlastním zásahem v takovém to typu SW. Budeš se muset podívat do biosu na minimální hranici otáček cpu_fanu a tu snížit pod hranici minimálních otáček ventilátorů na svým cpu-chladiči, a pak můžeš rovnou, buď ještě v UEFI nastavit profil pro nižší otáčky, a nebo v nějaké této, už výše zmíněné, utilitce, např. přidané do instalačního balíčku driverů k desce, to samé upravit ručně, a nebo také zvolit přednastavený profil.
 11. Lukas

  Nazývejte mě OC Master!

  Mívaly je do určitýho data výroby, pak je začaly nahrazovat za levnější, jako většina ostatních producentů. Asi tě prokouknul...
 12. Lukas

  PC do 30 000 kč

  Netuším nic o tom, že by nějaká hra, v dnešní době, uměla využít více, jak quad-core, ale vím, že ty co umí quad-core, i tak převážně využívají single-core výkonu, tak že ano, věřím tomu, že ta i3, může být pro hraní lepší, než některá z těch nejlevnějších i5. Sice tam nějaký příplatek na desce opravdu bude, ale ta i3 není na napájení až tak náročná a nad o něco lepším chladičem bych uvažoval u jakýhokoliv CPU na místo stock. A poslední věc je ta, že já určitě nikoho do AMD netlačím, skrze toto téma se zde na fóru můžeš obrátit na jiný experty.
 13. Lukas

  PC do 30 000 kč

  Já osobně mám raději Intel, protože stavím většinou dražší mainstream a high-end, ale v tomto případě, s tímto rozpočtem, bych taky raději doporučil AMD. Ne že by to na Intelu nešlo, ale aby jsi mohl sáhnout po slušný grafice musel by jsi se smířit třeba i3-8350K, sice jsou v podobné cenové hladině i5, ale tohle je nejlevnější varianta s nejsilnějším quad/single-core výkonem, který je stěžejní pro hraní a zvládá výkonnější grafiky, ale samozřejmě až po OC, se kterým by jsi si taky musel nějak poradit. A v podstatě by jsi se musel rozhodnout i na základě toho co hraješ, jestli je pro tebe výhodnější single-core, a nebo quad-core, pak asi možná, by mohla dokonce být vhodnější, i nějaká ta levná none-K i5. Jednoduše shrnuto, preferuj co nejvýkonnější grafiku a stav to PC kolem ní. CPU vybírej, pokud nemáš rezervy, tak akorát, aby ti nevznikl bottleneck efekt, u herního PC je bez diskuze gró co nejlepší grafika.
 14. Lukas

  Lightning fast

  Když už MSI, tak třeba Carbon, docela se osvědčily. Ty dva SSD, i když by to tak na první pohled mohlo vypadat, nedávají až zas tak velký smysl, to raději za tu cenu jeden 1TB pci-e NVMe třeba. Tato sestava má podporu pouze dual-channel, tak že cpat tam čtyři moduly je zbytečný a pravděpodobně i kontraproduktivní, spíš bych se držel 2x16, než 4x8, jinak u Intelu bych si hlavu s výrobcem a modelem RAM až zase tak nelámal, klidně bych šel do Predatorů.
 15. To bohužel! Buď si vzpomenete na heslo, a nebo restart do továrního nastavení.
×
×
 • Create New...