Jump to content

Petr Gomola

Člen
 • Počet Příspěvků

  13
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

0 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  zatím předělán horní a spodní switch a vše za něma a je znát posun k lepším ve formě stability a kvality signálu jen ještě poladit hlavní uzel , kdyby někdo uměl s mikrotikem, rád bych měl pá otázek :-)
 2. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Tak toto jsem sehnal celkem za 6000 +-
 3. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  trošičku jsem to poupravil a tak jsem sehnal apečka kvuli do budoucna wifi 6 a muj hlavni router
 4. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Ok tak si myslím, že to je asi vše co od toho očekávám, nic mě zatím nenapadá, jen ještě pořídit komponenty ...
 5. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Jako upřímně, super forum, řeší se tady vše k věci a ne žádná omáčka kolem (či jiné blbosti) a věřím, že to bude přínosné i pro ostatní, kdo by řeší obdobný problém.
 6. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Ještě pro někoho triviální, možná i hloupý dotaz, ale chtěl bych v tom mít jasno Pokud budu mít tento router, tak přívod internetu připojuji na WAN a vše ostatní do LAN a router mohu přepnou do režimu AP a LAN strana Wifi routeru bude fungovat vlastě jako 1Gb switch ? Mívá toto zařízení firewall mezi internetem WAN a mou LAN ? Nebo si to představuji špatně ?
 7. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Jasně mám s tebou stejný pohled, začít hlavním routerem za mikrotikem a hodit do něj kamery a rozvod pro oba byty, switche pořídit každopádně a pak se uvidí ...
 8. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Super no hlavní krabice bude v horním patře na chodbě a fakt tam wifi nepotřebuji to bych radši směřoval do jednotlivých bytu ok tak tedy hlavní router důležité 1Gb lanky Wifi pokud bude možno vypnout . TP-link co jsi zasílal vypadá fajn ohledně té apky Jako samozřejmě ještě nevím, třeba jej pořídím a zjistím, že signál z něj budu mít až v garáži :-)
 9. Petr Gomola

  Domácí síť - jak na to

  Zdravím super díky, konečně kloudná odpověď Jinak k doplnění k rozpočtu, klasika za málo peněz hodně muziky :)- jak to tak bývá. K těm switchum, ano bude třeba 3ks 8 portový, samo 1Gb, jelikož to bude celkem dost obsazeno na max, tak kdyby nahodou, aby tam byla rezerva, jen mě zajímá jestli mi můžete vysvětlit v čem https://www.alza.cz/tp-link-tl-sg108-d389664.htm je tento o +-200 kč dražší oproti tomuto https://www.alza.cz/d-link-go-sw-8g-d256671.htm#discussionPosts Dále k routeru jsem v síťovinách začátečník a chtěl bych do toho trochu nakouknout (žádný učený z nebe nespadl
 10. Zdravím, potřeboval bych prosím s pomocí předělání a optimalizací stávající domácí sítí. Na fotce je stávající stav, kdy bych tuto chtěl předělat a optimalizovat. K tomuto jsem udělal návrh, zda to takto může být, aby se z stávajícího stavu vymáčklo maximum. Poskytovaná linka prozatím 60/60. Běžná kabeláž cat5e. Jednalo by se o běžné domácí použití přistup k NAS, 5x pc, 3x notebook, 4x MT, 3x tablety, NAS, prozatím žádné hry do budoucna nejspíš ano. Jaký router použít, pro začátečníka (předpokládám, že do budoucna se tento dá vždy vyměnit), dále zřejmě výměna původních switch
 11. Tak ze muze byt chyba v programu core temp ze ukazuje jen 8gb misto 12 gb?
 12. Zdravím, chtěl bych se zeptat, mám dva ddr3 moduly jeden 8gb a druhý 4 gb, bios je vidi v singlu (nevím, zda je toto v pořádku, nebo tam má byt dual) a w10 píše 12gb, ale použitelné 8gb, v čem by mohl být problém nebo co bych měl nastavit, aby bylo k dispozici 12gb, děkuji za radu.
 13. Zdravím, mám otázku ohledně klonování hdd na ssd, Mam 750 gb hdd rozdělené na 122 gb a zbytek, na 122 je systém tento bych chtěl samostatně klonovat na ssd 120gb, ale v acronisu mi to, nevím proč, i po vyřazení jiných disků, tento ssd rozdělí na oddíly, což nechci, nevím, jak tuto funkci zrušit, aby se mi klonoval pouze zdrojový c: disk na nový ssd, děkuji za radu.
×
×
 • Create New...