Jump to content

Hynex

Stálý člen
 • Počet Příspěvků

  1 166
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

195 Výborná

5 Sledujících

PC Sestava

 • CPU
  AMD Ryzen 3600
 • Chladič CPU
  Scythe Ninja 5 s lepšími aRGB větráky
 • Grafická karta
  Nvidia GTX 980ti Gigabyte windforce
 • Základní deska
  Gigabyte X570 aorus elite
 • RAMky
  Gskill tridnetZ 32GB 3600MHz cl16
 • SSD
  Adata S11 256gb + Adata S11 512gb
 • HDD
  Seagate Barracuda 2TB + 1TB Barracuda
 • Zdroj
  Seasonic focus gold+ 650w
 • Bedna
  Thermaltake commander 34 aRGB 😁
 • Monitor
  MSI OPTIX Mag241c
 • Myš
  Gigabyte M4
 • Klávesnice
  Connect it 553 alien
 • Audio
  Fenda 2.0 zvuková karta creative sound blaster omni 5.1
 • Poznámky
  28.3. 2020 jsem si uvědomil že můj nejdražší komponent je základní deska. 21.1. 2021 Díky krizi už to není základní deska, ale grafická karta, s cenou okolo 10,5k. fujky.

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Hynex

  Membránová klávesnice

  No old school teda je, ale to mi asi nějak nevadí. Spíše ta dvojnásobná cena mi vadí. Zkusím se podívat, jestli bych ji někde po bazarech nesehnal v dobrém stavu, díky za tip.
 2. Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda by někdo nevěděl o membránové klávesnici s českým rozvržením kláves a programovatelnými makrotlačítky, která skutečně budou programovatelná. Zatím jsem našel jen dvě od corsairu, avšak ty mají americké rozvržení.
 3. Obávám se, že ti možná bude dělat problém zdroj. Ty grafika žere první ligu a zbytek počítače si taky vezme dost.
 4. Hynex

  Rouer s nejlepší rodičovskou kontrolou

  Na tohle by měly stačit i aplikace na rodičovskou kontrolu. Myslím, že třeba Qostudio tohle má, akorát tahle funkce už bude dost možná placená.
 5. Hynex

  Archivace Dat

  Tak já si třeba myslel, že HDD spíše svědčí, když není neustále v provozu a u SSD naopak když je napájené i když nebude zapisovat, přepisovat. Protože mi vždycky dávalo smysl, že čím déle používáš HDD, tím více se opotřebovávají mechanické části. A SSD, kde nejsou data uložena "mechanicky" je potřeba probrat k životu více často. Teda takhle jsem si to myslel, rád budu vyveden z omylu.
 6. Hynex

  Archivace Dat

  Jestli externí, tak bych volil HDD, za předpokladu, že nežiješ v nějakém prostředí náchylném na vibrace a že s tím nebudeš třískat. Už 10 let máme externí HDD, které používáme na filmy a jede to pořád krásně. Za předpokladu, že by to byl disk do PC, tak bych volil spíše SSD
 7. Hynex

  Výměna desky přeinstalace win

  Určitě je to lepší a doporučené přeinstalovat, nicméně pokud se ti do toho nechce, tak to není nezbytně nutné. Jen budeš muset manuálně odinstalovat staré ovladače, aby nedělaly problém. Dělal jsem to už dvakrát bez přeinstalace a nikdy s ničím zákeřným jsem se nepotkal, nicméně spousta lidí s tím má špatné zkušenosti, od náhodných pádů až po nefunkční věci v nastavení, i nějaký bordel v registrech.
 8. Hynex

  Notebook pro testera - vysvetlení + rada

  No jo, já zapomněl, že Intel teď precpava ta jejich "efektivní" jádra všude. Jedno to E jádro je v podstatě asi jako vlákno pokud bys to srovnal s výkonem normálního. Je to prostě menší jádro s nižším výkonem a nižší spotřebou Jestliže i7, tak nějakou, která má 4/8 jader. V podstatě se tím eliminují všechny U procesory. Když má na konci U, znamená to, že je to model s nižším výkonem a méně jádry. Model určený pro ultrabooky.
 9. Hynex

  Notebook pro testera - vysvetlení + rada

  Virtuální jádra jsou vlákna. Fungují asi na 66% výkonu těch opravdových, pokud je aplikace dokáže správně využít. Je to tak, že jedno jádro zpracovává dvě vlákna. Bohužel z nějakého důvodu se vícejádrové procesory dávají hlavně do herních notebooků. Vlastně důvod to má... Výrobci škálují výkonnost počtem jader a frekvencí a ty nejlepší procesory mají jak více jader, tak lepší frekvenci. Existují ale i workstation notebooky, tam se tyhle vícejádrové taky dají objevit. Jinak si stačí vyfiltrovat Ryzen 7 nebo Intel core i7, ty všechny mají 8 jader. Intel i více s těmi jeho E jád
 10. 7800X3D vyjde až na začátku léta a co se střihu týče, tak za to nestojí, respektive stát nebude. Něco, co by jakž takž nahradilo ten Intel je Ryzen 9 7900, ale zase je to dražší platforma. Případně Ryzen 9 7900X3D, ale ten je ještě dražší. Přestože na hry lepší.
 11. Na to máš lepší spíše ten Intel a to hlavně díky jejich Quick sync technologii. Jen je třeba počítat pak s tím, že to bude žravější. Při zatížení všech jader si vezme i 280W Jinak při hraní samozřejmě méně.
 12. Jde o to, co na tom plánuješ dělat. Ryzen 7000 bych bral jen bez X a 13700KF bude žrát více, než 11700KF
 13. Hynex

  R9 7900X3D

  Důležité je podle mě taky to, že v tuhle chvíli si vlastně kupuješ 6 jádro, protože při hraní se to druhé CCD zamkne, aby náhodou nedocházelo k přehození úloh na ta jádra, která nemají více mezipaměti. Takže na hraní podle mě bude prostě reálně dávat smysl ten Ryzen 7 s jedním CCD, tím pádem nebude potřebovat tyhle optimalizovační blbosti a hlavně to bude 8 jádro za cenu 8 jádra.... +- příplatek za mezipaměť
 14. Hynex

  R9 7900X3D

  Když to nastavíš správně, tak bys ty problémy mít neměl. Ale osobně si taky myslím, že jediný smyslupný 3D procesor z této řady bude zase R7 s jedním CCD. Nicméně ten má dorazit až za 3 měsíce... dost dlouhá doba.
 15. Hynex

  R9 7900X3D

  Nuže záleží. 4070ti a 4080 s tímto procesorem nebude brát tolik, aby to nadměrně zatěžovalo 850W zdroj. O jeho životnost bych se tudíž moc nebál. Všechny kvalitnější zdroje nabízejí 8,10 a i 12 let záruku a v dobře větrané skříni vydrží i déle. K tomu ždímání... Hodně lidí se při výběru zdroje řídí podle kondenzátorů a nebo podle efektivity, protože to je taková věc, které si myslí, že rozumí, ale ani jedno ti přesně neřekne jak dlouho ten zdroj bude žít. Zdroj vlastně používáním neopotřebováváš, nebo alespoň ne v takovém tom významu, že vydrží XX wattů, než někde něco udělá puf. Co
×
×
 • Vytvořit nové...