Jump to content

Petr Tryharder Malina

Člen
 • Počet Příspěvků

  72
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Posts zveřejněno uživatelem Petr Tryharder Malina


 1. Před 47 minutami, Róbert Dilik napsal(a):

  Prečo nie si spokojný s ovládačmi AMD?

  Obraz mi někdy při hraní na FullScreen problikne do Windowsu a je to dost otravný. Popravdě jsem jako přemýšlel o 5700 od MSI jako máš ty. Jak jsi s ní spokojený? (Myslím teplotně, hlučnostně)


 2. Pěkný den všem a vracím se zpět s jedním dotazem,

  mám v plánu si zakoupit 1TB SSD disk na hry a různé soubory krom systému (Windows mám na jiném disku) a nedokážu se rozhodnout mezi Sata a M.2/NVMe SSD. Máte nějaké zkušenosti a dokázali by jste mi nějaký doporučit? Vcelku mě zaujal tento, váš názor?

  Jedinou podmínkou je asi jen rozpočet, který mám do 3 000 korun.

  Všem děkuji za váš čas, tipy a rady.


 3. Hezký den, mám v plánu si kupovat NH-D15 (Po zkušenosti s vodníkem Kraken) na moje AMD 5 3600. Začal jsem uvažovat i o koupi lepší teplo vodivé pasty. Vlastím momentálně Noctua NT-H1, je tato pasta ideální k takovémuto chladiči nebo zakoupit něco lepšího? Absolutně vůbec se v teplo vodivých pastách nevyznám a NT-H1 jsem zakoupil přibližně před rokem díky Milanovému videu ve kterém srovnávám různé pasty.

  Děkuji za všechny tipy a rady.

  Nevěděl jsem kam mám tento dotaz zařadit, tak jsem ho napsal sem pod chlazení.


 4. Před 29 minutami, westikkrystof napsal(a):

   A co slyším na tom videu závadě odpovídá. Tohle bych doma nesnesl a určitě reklamoval.

  Projel jsem už pár videí na YouTube s tímto problémem, a lidi píší, že tento problém měli také. Dali chladič na reklamaci, přišel jim nový a cvakání stále pokračovalo... Takže vlastně nevím, jestli reklamace má nějaký smysl a nevrátit se spíše ke vzduchu (Například NH-D15). Jinak vyšší teploty oproti starému Fera 3 jsou v pořádku? Toto je můj první vodník, takže vůbec netuším, jestli jsou takovéto  vyšší teploty normální. (Při delší zátěži cpu) Ještě zkusím udělat toto jak předvádí ve videu


 5. Před 9 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

  opakujem otvoreny predok a mame ine krivky na fanoch. pumpa ti ma ist naplno.

  Ventilátory mám v BIOSu nastavené na Silent (Stock NZXT chladiče) a pumpu mám na 100%, jenže při 100% pumpa ''cvaká'' jak je nahráno na výše poslaném videu a například v noci kdy je úplné ticho je to dosti otravné.


 6. Před 57 minutami, westikkrystof napsal(a):

  Více nebo méně pasty velký rozdíl neudělá. Řádově 1,2-3stupně. 

  Ony tyhle vodní chlazení nejsou samospasitelné. Narozdíl od vzduchu jim chybí taková ta pružnost chlazení. Médium uvnitř se zahřeje na nějakou tu výkonem ventilátoru nastavenou provozní teplotu a pak už moc nereaguje. Respektive kolísání teplot je menší ale také pomalejší než u vzduchu.

  Tím chceš tedy říci, že takovéto teploty jsou v pořádku? Mám v plánu dnes pumpu odmontovat a zkusit ještě přepastovat cpu, jestli to pomůže... Pokud ne, tak s největší pravděpodobností Krakena budu vracet.

  Navíc k tomu všemu pumpa tak prapodivně cvaká (Youtube) a je to opravdu dost otravné, když to jde slyšet přes skoro celý pokoj.


 7. 1 hour ago, Division2 Ubisoft napsal(a):

  odfot ako je to zmontovane, u noveho vodnika je predaplikovana pasta, nic netrebalo davat, jedine ze si chcel pouzit kryonauta .

  Předaplikoanou pastu jsem utřel, jelikož už byla jakási tvrdá - použil jsem svojí Noctua NT-H1.

  Foto dodám až budu mít možnost být na PC (Okolo 12)

  Jednoduché popsání - vepředu mám 2 140mm ventilátory, radiátor s větráky mám na horní straně bedny, vzadu mám jeden vyfukovací 140mm ventilátor. (Case Be Quiet Dark Base 500DX.


 8. Zdravím, udělal jsem si menší radost a pořídil jsem si Kraken X53 k mému procesory Ryzen 5 3600, ale zdá se mi že teploty jsou vyšší než by s takovýmto vodníkem měli být.

  V BISOu mi ukazuje 50°C a při Stress testu v CPU-Z 65°C, je toto normální teplota nebo je možné, že jsem nanesl více teplo vodivé pasty?

  Ještě navíc k tomu ventilátory docela zbytečné hučí, jde někde v ROG Asus biosu nastavit křivka ventilátorů?

  Předem moc děkuji všem za odpovědi.

  EDIT: A ano, vím, X53 na 5 3600 je docela overkill. Chtěl jsem si pouze udělat radost s hezkým vodníkem.


 9. Zdravíčko, chtěl bych si pořídit Wi-Fi kartu, jelikož můj Ethernet kabel je moc krátký a nechce se mi znovu natahovat nový přes stěnu.

  Vyhlédl jsem si tuto, kterou ve svém jednom videu používal při stavbě i Jan Prušák z X-COMputers. Máte nějaké zkušenosti s jinými kartami?

  Rozpočet mám přibližně 1 400Kč, občasně streamuji.

  Předem díky všem za nějaké doporučení.


 10. Hezké po velikonoční dny, po delší době mám na vás dotaz.

  Mám v plánu si pořídit nové GPU do 5 000 korun a velice se mi zalíbilo RX580 od GIGABYTU, jaký na tuto verzi karty máte názor?

  Nejsem moc náročný hráč - nejnáročnější hru, kterou mám zakoupenou tak je snad GTA V. Někdy v budoucnu mám v plánu zakoupit Far Cry 5 či Division 2. (A když jsem se díval na nějaké Benchmarky, tak tato karty je zvládá celkem s přehledem)

  Nejraději bych bral grafické karty od AMD kvůli FreeSync-u, který můj monitor podporuje.

  Budu velice rád za každý názor a doporučení. Hezký den, a hlavně přeji všem zdraví v těchto dnech.

×
×
 • Create New...