Jump to content

Petr Tryharder Malina

Člen
 • Počet Příspěvků

  83
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od Petr Tryharder Malina

 1. Přesně to mám v plánu udělat v pondělí na pobočce czc.cz, každopádně díky za komentář.
 2. Díky. Pořád mi ta teplota nějak leží v hlavě protože jsem se díval na nějaké testy her a při použití chladiče ZALMAN CNPS10X Performa a 80% využití cpu má přibližně 52°C což je o cca 10°C méně než s mojí NH-D15.
 3. Teploty při gamingu mám okolo 60-62°C, možná je to normální teplota ale přijde mi to dost s osazeným NH-D15 s dvouma poslanými ventilátory. Ještě mne napadlo vyměnit pastu namísto NT-H1 (Kterou mám teď nanesenou) za Kryonaut nebo Conductonau... Kovu se osobně docela bojím, jelikož jsem s ním nikdy nepřišel do styku a nechci si zrušit celou desku kvůli jedné kapce.
 4. Petr Tryharder Malina

  Jakou GPU k ryzen 7 3700X

  To je diskuze o prdu, každý preferuje jiného výrobce dle svých zkušeností.
 5. Petr Tryharder Malina

  Jakou GPU k ryzen 7 3700X

  Záleží samozřejmě na rozpočtu. Sám bych doporučil RTX 2060 Super nebo 2070 Super, i když například Radeon RX 5700 XT na tom je o přibližně 10/15 fps a cena/výkon lépe, tak je to stále AMD grafika a sám s jejími ovladačemi nemám dobré zkušenosti... Nvidie je dle mého lepší volba už jen s vyhlídkou do budoucna s jejím RTX funkcemi, ale to je samozřejmě na tvých preferencích.
 6. Taky si říkám
 7. Pokud tedy říkáš, že teploty by měly být v normě tak se do žádného podtaktovávání pouštět radši nebudu... Možná jen posunu křivku, jak píšeš. Díky za tvoje rady a tvůj čas. Jen se ještě zeptám, mimo téma. Zjistil jsem, že moje 2060 super při vyšších taktech (Boost clock) jádra vydává coil whine. Myslíš si, že by pomohla reklamace nebo to mám jen ignorovat? Ani nevím, jestli na to 2060 superky trpí.
 8. Díky. Akorát jsem zjistil že grafika při vyšších taktech (Boost) vydává Coil Whine. Nejde to sice přes sluchátka slyšet, ale i tak je to trošičku otravné.
 9. Cinebench jsem popravdě nezkoušel. Slída na kontaktní ploše chladiče žádná nebyla, chladič jsem přimontoval na maximum jak mi to jenom šrouby (2x) dovolily a teplo vodivé pasty jsem tam dal, si myslím, dostatek až možná moc... (Tečka doprostřed cpu) Jaký Cinebench konkrétně máš na mysli, můžeš mi popřípadě poslat link ke stažení? Jinak, ve Stress testu v CPU-Z mám na CPU teplotu okolo 75°C
 10. Pěkný den, mám Ryzen 5 3600 a nový chladič Noctua NH-D15 a zpozoroval jsem vcelku vysoké teploty. Bios mi ukazuje 51 stupňů Celsia při napětí 1.433 V na základních 3600MHz, osobně se mi tato teplota moc nelíbí. Při hraní např. Minecraftu (Procesor je využít na cca 15%) jde teplota až do 58 stupňů Celsia. Mám case Be quiet! Pure Base 500DX se základními třemi 140mm větráky - dva vepředu, jeden vzadu. Dalo by se s touto teplotou něco udělat? Osobně mne napadlo dát menší Voltáž, ale taktováním/podtaktovávávím absolutně nerozumím. Děkuji všem za rady a tipy. (Přiložil jsem i obrázek přímo z Biosu a křivku větráků chladiče CPU)
 11. Plně s tebou souhlasím a díky, už mám svojí 2060 Super doma.
 12. Stále se nemohu rozhodnout...
 13. Popravdě mě také napadlo updatovat Chipset nebo BIOS, ale zatím jsem se do toho nedokopal... Každopádně asi půjdu do nVidie, to jejích rozhraní mi nějak přirostlo k srdci za ty léta.
 14. Obraz mi někdy při hraní na FullScreen problikne do Windowsu a je to dost otravný. Popravdě jsem jako přemýšlel o 5700 od MSI jako máš ty. Jak jsi s ní spokojený? (Myslím teplotně, hlučnostně)
 15. EDIT: A ano vím, RX 5700 XT je mnohokrát výkonnější (Také nenažraná), ale nejsem úplně spokojen s ovladačema AMD.
 16. Zdravíčko, chtěl bych si udělat radost a zakoupit si novou grafickou kartu, jenže se nemohu stále rozhodnout... Dle banchmarků má 2070 o pár procent na vrh, a nevím, jestli v budoucnu tyto procenta nebudou při 2060 Super chybět.
 17. Petr Tryharder Malina

  Výběr SSD disku

  ....
 18. Pěkný den všem a vracím se zpět s jedním dotazem, mám v plánu si zakoupit 1TB SSD disk na hry a různé soubory krom systému (Windows mám na jiném disku) a nedokážu se rozhodnout mezi Sata a M.2/NVMe SSD. Máte nějaké zkušenosti a dokázali by jste mi nějaký doporučit? Vcelku mě zaujal tento, váš názor? Jedinou podmínkou je asi jen rozpočet, který mám do 3 000 korun. Všem děkuji za váš čas, tipy a rady.
 19. Hezký den, mám v plánu si kupovat NH-D15 (Po zkušenosti s vodníkem Kraken) na moje AMD 5 3600. Začal jsem uvažovat i o koupi lepší teplo vodivé pasty. Vlastím momentálně Noctua NT-H1, je tato pasta ideální k takovémuto chladiči nebo zakoupit něco lepšího? Absolutně vůbec se v teplo vodivých pastách nevyznám a NT-H1 jsem zakoupil přibližně před rokem díky Milanovému videu ve kterém srovnávám různé pasty. Děkuji za všechny tipy a rady. Nevěděl jsem kam mám tento dotaz zařadit, tak jsem ho napsal sem pod chlazení.
 20. Petr Tryharder Malina

  Vyšší teploty u Ryzen 3600

  Popravdě mě ještě napadlo snížit napětí procesoru pro nižší teploty, jelikož při 4% využití si bere 1.444 V
 21. Petr Tryharder Malina

  Vyšší teploty u Ryzen 3600

  Projel jsem už pár videí na YouTube s tímto problémem, a lidi píší, že tento problém měli také. Dali chladič na reklamaci, přišel jim nový a cvakání stále pokračovalo... Takže vlastně nevím, jestli reklamace má nějaký smysl a nevrátit se spíše ke vzduchu (Například NH-D15). Jinak vyšší teploty oproti starému Fera 3 jsou v pořádku? Toto je můj první vodník, takže vůbec netuším, jestli jsou takovéto vyšší teploty normální. (Při delší zátěži cpu) Ještě zkusím udělat toto jak předvádí ve videu.
 22. Petr Tryharder Malina

  Vyšší teploty u Ryzen 3600

  Ventilátory mám v BIOSu nastavené na Silent (Stock NZXT chladiče) a pumpu mám na 100%, jenže při 100% pumpa ''cvaká'' jak je nahráno na výše poslaném videu a například v noci kdy je úplné ticho je to dosti otravné.
 23. Petr Tryharder Malina

  Vyšší teploty u Ryzen 3600

  Takže tady už vidím že s mým vodníkem není něco dobře, pokud mám podobné teploty jako ty se 120mm.
 24. Petr Tryharder Malina

  Vyšší teploty u Ryzen 3600

  Posílám foto jak je to zmontovane
 25. Petr Tryharder Malina

  Vyšší teploty u Ryzen 3600

  Tím chceš tedy říci, že takovéto teploty jsou v pořádku? Mám v plánu dnes pumpu odmontovat a zkusit ještě přepastovat cpu, jestli to pomůže... Pokud ne, tak s největší pravděpodobností Krakena budu vracet. Navíc k tomu všemu pumpa tak prapodivně cvaká (Youtube) a je to opravdu dost otravné, když to jde slyšet přes skoro celý pokoj.
×
×
 • Create New...