Jump to content

Petr Tryharder Malina

Člen
 • Počet Příspěvků

  118
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od Petr Tryharder Malina

 1. Já vlastním HyperX Predatory 3333MHz na Asus desce a nebyl s nimi absolutně žádný problém, hned při prvním spuštění jely na danou frekvenci/časování/napájení.
 2. Petr Tryharder Malina

  Rychlost M.2 disku

  Dobrá, moc děkuji za rychlou odpověď. Pěkný večer.
 3. Petr Tryharder Malina

  Rychlost M.2 disku

  Hry ze Steamu se právě zapisují rychlostí okolo těch 80MB/s, disk má podle papírů zapisovat přes 3gb/s. Říkáš, že se s tím nemám nějak stresovat, ano?
 4. Pěkný den, zakoupil jsem si SSD disk Samsung 970 Evo Plus a zjistil jsem že rychlosti zapisování nejsou úplně nejvyšší. Pokud udělám benchmark tak rychlosti jsou vcelku v normě, jenže pokud začnu instalovat nějakou hru (Například GTA V přes Steam) tak mi Steam ukazuje max. 40MB/s a správce úloh něco přes 80 MB/s, obě varianty jsou naprosto nízká čísla na to že disk má zapisovat přes 3gb/s. Stáhnul jsem si NVMe driver od Samsungu, aktualizoval Firmware a nic nepomohlo. M.2 slot na základní desce je plno rychlostí - Asus Crosshair VII X470. Navíc se mi ani moc nelíbí čísla náhodného zapisování/čtení, ale to je asi méně poctatný údaj...
 5. Petr Tryharder Malina

  jakou grafarnu ?

  Ani jednu. Počkej si, pokud není upgrade totálně nutný, na nové 3070 grafické karty - za stejné peníze mnohem víc muziky.
 6. Pokud se cena/výkon srovná s předchozí RTX 2080 tak 21 000 je za tento ''vesmírný'' výkon nádhera.
 7. Petr Tryharder Malina

  r5 3600x +?

  Záleží na tom, jestli tvoje základní deska podporuje PCIe 4.0. V zásadě na hraní bohatě stačí PCIe 3.0, rozdíl v hrách je minimální. Pokud není teď nutné kupovat novou kartu, počkal bych si na zmíněnou 3070.
 8. Petr Tryharder Malina

  r5 3600x +?

  Tím chci říct, že i o něco málo výkonnější grafickou kartu tento procesor utáhne
 9. Petr Tryharder Malina

  r5 3600x +?

  Naprosto v pohodě, sám vlastním 5 3600 a rtx 2070s, ale pokud si chceš teď pořizovat novou grafickou kartu, tak bych raději počkal až vyjde nová řada a tím se i o něco zmenší ceny stávajících a nahradí je (I cenově levněji) nová řada.
 10. Petr Tryharder Malina

  Nvidia RTX3000 představovačka - DNES

  Pokud bude pravda že za cca 15-16000Kč bude 3070 rychlejší než 2080Ti za 30 000 tak to bude fakt mazec...
 11. Neznám tvůj rozpočet na case, ale já osobně používám tuto a jsem s ní celkem spokojen. Cable management se dá v vzadu udělat celkem dobře, v balení máš 3x 140mm be quiet! ventilátory (3pin), které jsou celkem tiché. Jediný problém který jsem s ní byl připojit ATX 24pin do základní desky, jelikož case nemá klasické gumové ''zaslepovače'' na kabely, ale po pravé straně základní desky má pouze takový průduch (Fotka níže, fotka není moje ale z videa pro ukázání), takže se daný kabel musí tak různě ''nalámat'' a poohébat.
 12. Petr Tryharder Malina

  Nvidia RTX3000 představovačka - DNES

  Teď si popravdě říkám, proč jsem si měsíc a půl nepočkal na nové 3070 Koupil jsem 2070s za 15 490 + 1 700 za prodlouženou záruku.
 13. S tímto parametrem jsem nic nedělal, ani nevím, kde ho mám hledat a jestli je ze základu zapnutý či vypnutý. RAM mám na stock bez ''XMP'' (U AMD se tu jmenuje jinak, tuším) na 3333MHz při 1.35V na CL16 Pokud si rozklikneš můj profil tady na fóru, uvidíš celou sestavu včetně MB.
 14. Myslíš, že je zbytečné to řešit? Jen mě to docela štve, no...
 15. Jasně, tomuhle všemu rozumím. Jen by mně zajímalo z jakého důvodu mám já větší využití CPU než ostatní na stejných místech ve hrách se stejným nastavením, GPU i množstvím ram. Například v GTA 5 pokud vylezou po loadingu z baráku Michaela mají přibližně 30% vytížené cpu a já v tu chvíli už mám někdy i přes 50%
 16. Ještě mne napadlo updatovat BIOS, jestli by to něčemu pomohlo netuším... Rozhodně nemám nejaktuálnější, jelikož jsem ho neaktualizoval a desku mám tak 8 měsíců
 17. Ono to není úplně jen problém Zaklínače. I v GTA V (Story mode 45-70%), a vlastně v kterékoliv hře, mám větší vytížení cpu než je ukazováno v různých videích.
 18. EDIT: CPU mám na základní takty při 1.30V nastavené v UEFI
 19. Pěkný den, všiml jsem si jedné takové věci. Při hraní například 3. Zaklínače mi někdy procesor vystřelí na 95% vytíženosti (V malé vesničce) a hned zase spadne na ''normálních'' 43-60% vytíženosti, nevíte, čím by toto mohlo být způsobené? Nastavil jsem omezovač na 60 FPS a tam se procesor drží na 40-50%, tudíž mnoho FPS žere hodně procesor. Mám 144Hz monitor a hrát na locknutých 60 je docela otrava. Neměl s tím také někdo problém nebo nevíte řešení jiné řešení, než-li locknout framy? Našel jsem video ze stejného místa a ve videu je maximálně 71% vytížené cpu při 80fps.
 20. Paráda, moc děkuji.
 21. Až mi přijde nová karta tak jí zapojím přes jeden kabel a uvidím její stabilitu, popřípadě stabilitu zdroje a kdyby to dělalo neplechu, zapojím další pcie kabel. Ještě se jen zeptám - existuje nějaký program na zmíněnou stabilitu zdroje? Děkuji všem za vyjádření.
 22. Mne jde hlavně jen o to jestli se například ten jeden kabel, který bude napájet 8+6pin, se nějak nepřetižil a nezačal se nějak nadmíru zahřívat... Nebo něco podobného.
 23. Možná by to v ní nebylo tak špatné, ale skrze můj cable managment vzadu se nedostanu k zadním konektorům zdroje.
 24. Samozřejmě mám další kabely, jen se mi nechce rozebírat skoro celý počítač jen kvůli jednomu kabelu abych se dostal ke zdroji.
 25. Já vlastním Corsair rm650x, takže se domníváš že by to mohlo být v pořádku? Mrknu se samozřejmě ještě do manuálu.
×
×
 • Create New...