Jump to content

Davidd

Člen
 • Počet Příspěvků

  16
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

0 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Davidd

  PC pro střih videa

  Je ještě něco co byste změnili na mé sestavě, při zachování ceny a požadavků?
 2. Davidd

  PC pro střih videa

  Super. Vybral jsem správně ramky? Mohl bych se stabilně dostat alespoň na 3 000Mhz?
 3. Davidd

  PC pro střih videa

  Co si myslíte o mé předminulé otázce:
 4. Davidd

  PC pro střih videa

  Díky za nabídku, ale byl bych raději, kdyby se zdokonalila moje sestava.
 5. Davidd

  PC pro střih videa

  Jo, ale vyplatí se zhoršit výkon procesoru ve prospěch grafiky?
 6. Davidd

  PC pro střih videa

  Jeje, to je moje chyba, je to 35k. Omlouvám se. Bude teda k 2700X stačit chladič v balení? Slyšel jsem že přibalený chladič je dobrý a že se vyrovná chladičům v cenovém rozsahu do 1000 Kč. Vyšší částku si stejně nemůžu v rozpočtu dovolit, takže otázka tedy zní, jestli to má smysl investovat do dalšího chladiče, když budu CPU přetaktovávat jen výjimečně a to jen na pár hodin při renderingu.
 7. Davidd

  PC pro střih videa

  Moc díky za snahu najít vhodné komponenty ale já bohužel nemám nafukovací peněženku takže se musím držet pod 30k. Spíše mě zajímá jestli se vyplatí koupit GTX 1070 Ti nebo jít spíše do levnější a papírově horší RTX 2060? Neznamená u CPU více jader větší výkon (i přes nižší frekvenci)? Navíc nechci primárně využívat programy od Adobe ale spíše Sony Vegas a jiné.
 8. Davidd

  PC pro střih videa

  Co tedy potřebuji více, CPU nebo GPU? Když jsem se díval po Intelu tak mi jako jediný vhodný procesor v cenovém horizontu přijde Intel Core i7-8700.
 9. Davidd

  PC pro střih videa

  Není ale pro rendering a práci s videm potřebnější procesor? Při testech je procesor většinou zatížen na 100% a grafika jen okolo 15%. Opravdu je lepší zainvestovat do grafiky? Viděl jsem několik videi, kde porovnávají výkon několik let staré grafické karty a nynější grafiky a rozdíly jsou opravdu zanedbatelné:
 10. Davidd

  PC pro střih videa

  Taky s vámi souhlasím, ale můj rozpočet je max. 35 000 Kč. (Musel bych tedy něco vyměnit.) Je tedy gtx 1070 TI správnou volbou, nebo bych měl zvolit rtx 2060 či nějakou pracovní grafiku, která je přímo určená pro střih videa?
 11. Davidd

  PC pro střih videa

  Omlouvám se, nyní už je veřejný.
 12. Zdravím, potřeboval bych poradit s PC sestavou pro střih videi, modelování 3D a k ostatní výkonově náročnější práci. Zkrátka né pro hry. Komponenty které jsem si vybral nejdete zde: https://www.czc.cz/8f4q2akaisiuj9nsicolte50u1/seznam Dotazy: Bude sestava vhodná pro editaci videa a animace v programech jako Sony Vegas, Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Cinema 4D (v tomto pořadí priority)? Je vhodný procesor pro tento typ práce? (Vím že Intel je pro Adobe vhodnější, ale potřebuji výkon za rozumný rozpočet. Volím správně, nebo je nějaký Intel za stejnou cenu lepší pro tento typ zátěže než Ryzen?) Je vhodná grafická karta? (Nebude lepší více zainvestovat do procesoru než do grafiky?) (Nebude lepší pro moje účely spíše RTX 2060?) Jsou všechny komponenty kompatibilní a stabilní? Budou si RAMky povídat s procesorem a základní deskou při udávané frekvenci bez pádů. Který komponent by se dal vyměnit za lepší v dané cenové hladině? PS: Uže jsem podobný dotaz sem sepisoval, ale od té doby uplynulo více času a taky jsem vyměnil některé komponenty. Předem děkuji za odpovědi...
 13. Davidd

  PC pro střih videa

  Dobře, ještě se upřesním: na prvním místě je obecně práce s videem a to v programech: Sony Vegas, Adobe After Effects, Adobe Premiere pro na druhém místě je práce v programech 3D: Cinema 4D, Blender, na třetím místě je ostatní práce náročnější na výkon: Exel, atd. Bylo tedy mé minulé tvrzení správné nebo ne? Měl bych teda sáhnout po něčem jako i7-9700K na úkor grafiky nebo zvolit GeForce GTX 1070 Ti na úkor procesoru či jít střední cestou a to linkovanou sestavou s nějakou úpravou?
 14. Davidd

  PC pro střih videa

  Děkuji všem za odpověď ale jsem trochu zmatený. Říkáte že: ale já jsem našel několik videi který říkají že je naopak důležitější si připlatit za CPU než GPU pro střih videa: https://youtu.be/_6XYaFqq2mg https://www.youtube.com/watch?v=SY_h_W5I0Jo https://www.youtube.com/watch?v=ZQGlm5-QAWY https://youtu.be/aAzKlm8CSDU https://www.youtube.com/watch?v=rvI-mNZiOIk Obecně to chápu tak, že CPU je spíše pro rendering videa a GPU pro živý náhled. Výsledky renderingu CPU s GPU jsou o poznání lepší ale rozdíly mezi kartami by neměli být znatelné. Výkon živého náhledu GPU a CPU se potom liší podle GPU karty. Chápu to správně?
 15. Zdravím, potřeboval bych poradit s PC sestavou pro střih videi, modelování 3D a k ostatní výkonově náročnější práci. Zkrátka né pro hry. Komponenty kterou jsem si sestavil nejdete zde: https://www.czc.cz/0tvpfme6goifc9ou0tnmu54vq9/seznam Dotazy: Bude sestava vhodná pro editaci videa a animace v programech jako Sony Vegas, Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Cinema 4D? Jsou všechny komponenty kompatibilní? Který komponent by se dal vyměnit za lepší v dané senové hladině? Nebude nějaký komponent brzdit ostatní? Nemají komponenty nějakou zásadní chybu, která by mohla ovlivnit víkon či komfort používání? Budou si RAMky povídat s procesorem a základní deskou. Případné návrhy na modifikaci by neměly přesáhnout částku 33 000 Kč s cenami na czc.cz
×
×
 • Create New...