Jump to content

ZeroCz

Člen
 • Počet Příspěvků

  55
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

2 Neutrální

PC Sestava

 • CPU
  Ryzen 5 3600
 • Chladič CPU
  Fera 5
 • Grafická karta
  RX 570
 • Základní deska
  MSI MPG B550 GAMING PLUS
 • RAMky
  2x8GB 3600Mhz CL17
 • SSD
  NVMe 1 TB
 • Zdroj
  500W

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. ZeroCz

  Mesh vs stejné SSID

  Takže mám prostě přidat další dva routery, přepnout je do AP módu a nastavit WiFi pod stejným názvem a heslem? Ethernetové zásuvky v baráku nemáme, ale můžu použít powerline. Sám už to používám přes rok a za tu dobu s tím nebyl nejmenší problém. Dneska bych to za stejnou cenu kupil s 2x rychlejším přenosem a 2x s nižší spotřebou. Pro APčko by to mělo stačit. Jelikož budeme mít nový internet z 20 Mb/s na 100 Mb/s pomocí bondingu, tak bych potřeboval za terminátor nějaký kvalitní router. Bojím se že ISP nabídne nějaký krám jen aby to fungovalo. Potřeboval bych nějaký kvalitní router
 2. Ahoj, jaký je rozdíl, když použiju mesh od nějakou výrobce oproti pojemenování dvou wifi sití pod stejným názvem? Takhle můžu využít i levnější routery a nemusí být ani stejné značky. Jediná výhoda v meshi je, že se asi každé zařízení nemusí nastvavovat zvlášť. Plánuju pokrytí baráku lepší signálem a buď koupím za 10K dva routery s mesh podporu a nebo využiju již stávající router a hodím k němu další router jako ap a jen pojmenuju a zahesluju stejně wifi.
 3. Ahoj, mám nastavený modem do bridge a routuju pak následně přes Asus router. Vše funguje jak má, ale teď bych potřeboval na místě kde je modem i wifi. Když zapnu na modemu wifi, tak tu wifi routuje ten modem a nejde to na ten asus router, což pak nejde internet na té wifi. Napadli mě pouze dvě řešení: 1. routovat přes modem a přijít o všechny funkce na asusu 2. natáhnout zase druhý kabel zpátky a propojit modem s asusem přes lan, což je ještě horší Nebylo by nějaké lepší řešení?
 4. Ahoj, potřebovali bychom si zařídit lepší internet do domácnosti, bohužel jsme na vesnici a je tu možnost pouze bezdrát nebo pevná linka. Já jsem 100% pro pevnou linku, protože je o dost stabilnější a polehlivější. Pokud si zadám na cetinu naší adresu, tak nám to vyhodí max. rychlost 20 Mb/s, což je naše stavající rychlost a víc to neukáže. Pokud si ale zadám adresu sousedů nebo jakoukoliv jinou adresu v ulici, tak mají rychlost 50 Mb/s popřípadě s pomocí bonding až 100 Mb/s. My jsme zaseknutí pouze na 20 Mb/s. Od poskytovatele jsme se nic nedověděli proč to tak je a cpal nám furt internet pom
 5. ZeroCz

  Přehřívání grafiky

  Ahoj, mám MSI RX 570 a při hraní her mám většinou kolem 72-75 °C a ventilátory jedou na 50-60 %. Moje grafika je taky pořádny letadlo a to to jede jen na 50 %. Hlučnost mi moc nevadí. Pro mě je důležitý, že si to drží tu frekvenci a nedochází k podtaktování. Zkusil bych asi sundat bočnici a podívat co to udělá.
 6. ZeroCz

  Ryzen 7 5800X

  Aktuálně mám Ryzen 5 3600
 7. Ahoj, přemýšlím o koupi nového procesoru a teď na všech e-shopech je výprodej CPU. AMD Ryzen 7 5800X se dá teď sehnat za celkem dobrou cenu 8800 Kč. Zní do docela lákavě. Neznám důvod výprodeje a na jednu stranu mě to celkem děsí. Také nevím, zda si radši nepočkat na tu novou generaci.
 8. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Dostal se ke mně druhý Ryzen 5 3600. A ten je s teploty úplně někde jinde. Idle ma 33-40 °C Při hraní 45 °C A full load 70°C Při otevírání např. prohlížeče se ani teplota skoro nehne. Pokud to udělám na mém kousku, tak mi teplota vyskočí k 60 °C Bohužel jsem si koupil před dvěma lety nějaký špatný kus.
 9. ZeroCz

  Větráky jedou stále na 100%

  Já tuto desku kupoval hlavně, abych měl regulaci otáček + rgb a nějaké usb navíc. Když polovina věcí nefunguje, tak není divu, že jsem naštvaný.
 10. ZeroCz

  Větráky jedou stále na 100%

  Přemýšlím zda nekoupit novou a tuto reklamovat a vrátit si peníze. Koupil bych asi B450. CPU upgrade zatím neplánuju. Nevím jaký je rozdíl mezi B450 a B550, ale hlavní rozdíl vidím v ceně. B550 je možná dobrá do budoucna, ale nevím zda v budoucnu půjde nová generace Ryzenů osadit, protože už prej nebudou mít piny na CPU a Intel se teď pomalu vrací do hry. Aktuálně mám procesor Ryzen 5 3600.
 11. ZeroCz

  Větráky jedou stále na 100%

  Mám tyto větráky https://www.czc.cz/fractal-design-aspect-12-rgb-pwm-black-frame-3-pack/322239/produkt Regulace otáček normálně funguje pokud přepojím ventilátory do jiného sys fanu. SYS_FAN3 je jediný, který stále dává 12 V. To samé dělá i CPU_FAN. Ventilátor jsem zkoušel přepojit a regulace opravdu funguje, takže není problém v nich. BIOS jsem zkoušel upgradovat/downgradovat a několikrát mazal CMOS a nic.
 12. ZeroCz

  Větráky jedou stále na 100%

  Zkoušel jsem zase párkrát přepojit do jiného sys fanu a stále to samé. Je možné, že by se rozbil nějak ten čip pro kontrolu otáček? SYS_FAN3 a CPU_FAN prostě jedou stále na 100%. I když pošlu do ventilátoru 0V či nízký PWM signál, tak stále 100 %. Software by to neměl blokovat. Zkoušel jsem to ovládat přes MSI Center, BIOS a i Linux. MSI Center ukazuje, že ventilátor jede na 40 %, ale realita je 2000 RPM neboli 100 %. Také mám problém s ARGB konektorem. Pokud vypnu PC, tak jedna ledka z šesti, co na ventilátoru je tak stále svítí a pomalu pulzuje. I po vypnutí zdroje trvá 10 vteřin než s
 13. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Díky za tip! Určitě to zkusím. Zatím jsem to vyřešil, tak že jsem v biosu nastavil CPU Ratio 4,2 Ghz a nastavil CPU Core Voltage na Override mode na 1,1 V. Zatím to funguje krásně. V plně zátěži mám max 60 stupňů. Takto mám stabilní takt na 4,2 Ghz i v plné zátěži. Pokud to nechám na výchozích hodnotách, tak procesor má vysoké teploty a jede kolem 4 Ghz. Zajímavé je že ve Správce úloh je frekvence stálá na 4,2 Ghz a pokud se kouknu do Ryzen Master, tak frekvence se normálně "hýbe" od 1 Ghz po 4,2 Ghz.
 14. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Pokud bych chtěl CPU někdy v budoucnu reklamovat, tak je nutné donést na reklamaci i přibalený chladič?
 15. Ahoj, po spuštění PC mi větráky z nějakého důvodu jedou stále na 100%. Do SYS FAN 3 jsem měl zapojené 3 větráky řetězově, ale nevím jestli jsem nezničil konektor. Větráky ze SYS FANU jedou stále na plné otáčky. Zkoušel jsem v BIOSU změnit z PWM módu na DC mód. I když nastavím, aby šlo do větráku nulové napětí, tak stále jede na 100%. To samé mi začal dělat i ventilátor na CPU, který je zapojen do CPU FAN. Na CPU byl vždy zapojen jen jeden ventilátor a nic jiného. Zkoušel jsem resetovat BIOS jak v BIOSU, tak i zkratování dvou pinů na desce. Teploty systému jsou v pořádku, takže není důvod proč
×
×
 • Vytvořit nové...