Jump to content

ZeroCz

Člen
 • Počet Příspěvků

  45
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

2 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. ZeroCz

  Větráky jedou stále na 100%

  Mám tyto větráky https://www.czc.cz/fractal-design-aspect-12-rgb-pwm-black-frame-3-pack/322239/produkt Regulace otáček normálně funguje pokud přepojím ventilátory do jiného sys fanu. SYS_FAN3 je jediný, který stále dává 12 V. To samé dělá i CPU_FAN. Ventilátor jsem zkoušel přepojit a regulace opravdu funguje, takže není problém v nich. BIOS jsem zkoušel upgradovat/downgradovat a několikrát mazal CMOS a nic.
 2. ZeroCz

  Větráky jedou stále na 100%

  Zkoušel jsem zase párkrát přepojit do jiného sys fanu a stále to samé. Je možné, že by se rozbil nějak ten čip pro kontrolu otáček? SYS_FAN3 a CPU_FAN prostě jedou stále na 100%. I když pošlu do ventilátoru 0V či nízký PWM signál, tak stále 100 %. Software by to neměl blokovat. Zkoušel jsem to ovládat přes MSI Center, BIOS a i Linux. MSI Center ukazuje, že ventilátor jede na 40 %, ale realita je 2000 RPM neboli 100 %. Také mám problém s ARGB konektorem. Pokud vypnu PC, tak jedna ledka z šesti, co na ventilátoru je tak stále svítí a pomalu pulzuje. I po vypnutí zdroje trvá 10 vteřin než s
 3. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Díky za tip! Určitě to zkusím. Zatím jsem to vyřešil, tak že jsem v biosu nastavil CPU Ratio 4,2 Ghz a nastavil CPU Core Voltage na Override mode na 1,1 V. Zatím to funguje krásně. V plně zátěži mám max 60 stupňů. Takto mám stabilní takt na 4,2 Ghz i v plné zátěži. Pokud to nechám na výchozích hodnotách, tak procesor má vysoké teploty a jede kolem 4 Ghz. Zajímavé je že ve Správce úloh je frekvence stálá na 4,2 Ghz a pokud se kouknu do Ryzen Master, tak frekvence se normálně "hýbe" od 1 Ghz po 4,2 Ghz.
 4. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Pokud bych chtěl CPU někdy v budoucnu reklamovat, tak je nutné donést na reklamaci i přibalený chladič?
 5. Ahoj, po spuštění PC mi větráky z nějakého důvodu jedou stále na 100%. Do SYS FAN 3 jsem měl zapojené 3 větráky řetězově, ale nevím jestli jsem nezničil konektor. Větráky ze SYS FANU jedou stále na plné otáčky. Zkoušel jsem v BIOSU změnit z PWM módu na DC mód. I když nastavím, aby šlo do větráku nulové napětí, tak stále jede na 100%. To samé mi začal dělat i ventilátor na CPU, který je zapojen do CPU FAN. Na CPU byl vždy zapojen jen jeden ventilátor a nic jiného. Zkoušel jsem resetovat BIOS jak v BIOSU, tak i zkratování dvou pinů na desce. Teploty systému jsou v pořádku, takže není důvod proč
 6. Ahoj, rozhoduji se koupit nějaké ARGB ventilátory do skříně. Jelikož ventilátory jsou součástí skříně, tak sehnat nějaké ventilátory, které se prodávají samostatně je obtížné. Arctic a Fractal mají teď novinku a nevím zda jít do Fractalu nebo do Arcticu. S Arcticem už mám nějaké zkušenosti, ale nevím jak je na tom Fractal s ventilátory. Varianty: https://www.czc.cz/fractal-design-aspect-12-rgb-pwm-black-frame-3-pack/322239/produkt https://www.czc.cz/arctic-p12-pwm-pst-argb-120mm-3ks-cerna/320446/produkt/ Bohužel Arctic teď není na skladě a teď se objevil nový kousek od Frac
 7. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Narazil jsem na problém, že možnost "Curve Optimizer" v biosu chybí. I ten v tom videu je řečeno, že pro 3000 ryzeny ta možnost chybí.
 8. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Zkoušel jsem dál a všechno pod 1,1 V už bylo nestabilní. 1,1 V hranice na kterou jsem se dostal a výsledek je zase o něco lepší: Maximální teplota 58 °C. Teď bych potřeboval poradit jak docílit stejného výsledku z biosu u MSI desky. Asi se to bude dělat pomocí té křivky PBO2 jak psal @Division2 Ubisoft. Když mám teda 1,1 V v Ryzen Masteru, tak co bych měl hodit do offsetu? Jinak díky, že mi pomáháte. Undervolting je fakt skvělá věc. Možná to zkusím i na grafické kartě a uvidím co z PC vytáhnu.
 9. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Zkusil jsem to hodin na 1,2 voltů s 4,2 Ghz Výsledek: A teploty v zátěži jsou o 10 stupňů nižší. Budu teda zkoušet snižovat napětí a uvidím kam se až dostanu.
 10. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Pročetl jsem si hodně recenzí a vypadá, že tyto teploty pro tento procesor jsou normální. Jinak není tak vysoké napětí pro ryzeny typické?
 11. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Zkusil jsem dát do PC můj starý procesor Ryzen 3 2200G (Fera 5 chladič) a v plné zátěží při renderování animace v blenderu: V idlu je 30 °C
 12. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Takže bych to měl zkusit dát na reklamaci? Popřípadě co bych měl dát jako důvod reklamace?
 13. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Koukal jsem na recenze na Alze a asi nejsem jediný kdo má s tímto problém.
 14. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Spustil jsem i při 1,25 napětí Cinebench Teploty v idlu jsou stejné
 15. ZeroCz

  AMD Ryzen 5 3600 - teploty

  Teď to vypadá nějak takto
×
×
 • Vytvořit nové...