Jump to content

Petr.siska

Člen
 • Počet Příspěvků

  342
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od Petr.siska

 1. Gpu a základní deska

  Černý pcie slot by měl být pcie 3.0 75W. Takže by karta měla jít zapojit bez problému. A i kdyby byl 2.0, tak pcie sloty jsou zpětně kompatibilní.
 2. Levný herní a studentský notebook

  Ne. Ty tři jsou docela stejné. Jen asi ta cena.
 3. Levný herní a studentský notebook

  Není. Je to jedna z těch tří ideálních variant.
 4. Ktoré SSD?

  Patriot udává nejvyšší hodnoty pro zápis, čtení a TBW. Jinak tam rozdíly nejsou.
 5. DM DM2 Comfy S

  Osobní zkušenost nemám a u periferií je to vždy na osobních preferencích. Avšak z vlastnictví podobných myší (i parametrů) mohu říct, že myš je dost velká, takže pokud máš malé ruce, tak se ti možná bude držet hůř, jinak vypadá docela pohodlně - je tam hodně plochy pro všechny prsty.
 6. Zkušenosti s VR?

  Co se týče prostoru, tak 3x3 metry by měly stačit, 4x4 je lepší - hlavně aby v oblasti pohybu nebylo nic, co se dá rozbít, shodit atd.. Beatsaber, Fruit Ninja atd, jsou super na menší párty Beatsaber je navíc dobré kardio a dokážeš u toho máchat rukama a kroutit se i hodiny A čekám, kdy k tomu udělají i něco jako X-PAD podložku Taky k tomu potřebuješ sestavu výkonnou dost na to, aby ty hry zvládla na 1440p@90fps. Ty jednodušší jsou méně náročné, ale i tak je třeba splnit to rozlišení (u HTC Vive je to přesně 2160x1200) a hlavně FPS při tom rozlišení. Samotné HTC doporučuje minimálně GTX 780Ti/970 nebo R9 290 a vyšší.
 7. Levný herní a studentský notebook

  No, to Lenovo bych ještě nezahazoval - má volný SATA slot pro 2,5" HDD, takže si můžeš dokoupit disk nebo vzít ze starého notebooku. Řadil bych: 1. Lenovo Legion 2. ASUS TUF 3. Acer N5 Fakt bych dal tomu Lenovu šanci
 8. TDP

  Ano Na frekvenci záleží. TDP závisí na účinnosti, což je poměr mezi výkonem a příkonem, tedy prací vykonanou vůči přivedené. Účinnost se pak odvíjí od vnitřních odporů sestavy nebo limitů sestavy, proto do určité míry při přetaktování stoupá příkon mírněji, než pak narazíme na hranici, kdy je, díky technologii, odporům (fyzikálním), poruchám krystalické mřížky atd, potřeba mnohem vyššího příkonu k dosažení stejného nárůstu výkonu jako na začátku a tím pádem velmi klesá účinnost a čím dál větší část přivedeného tepla se mění na teplo "odpadní" (prostě existuje hranice, odkdy je potřeba velkého výkonu k malému zvýšení frekvence). No a frekvence s tím souvisí tak, že frekvence je vlastně změna stavu, tedy vykonaná práce za jednotku času - většinou jednu sekundu. Takže pokud chceš zvýšit počet změn stavů za stejný čas, musíš zvýšit přísun práce, laicky energie, což znamená zvýšení napětí a proudu.
 9. Levný herní a studentský notebook

  No nějaké levnější možnosti jsem našel, ale samozřejmě už tam nemusí být požadované featury (usb-C, čtečka, podsvícená klávesnice...), samozřejmě herní výkon bude menší a také i chlazení nemusí být dělané na stálou zátěž... (z těch her je stejně nejnáročnější asi jen to GTA) Tyhle tři mají ještě dostatečné chlazení. https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-42-r7b5-cerna/246338/produkt https://www.czc.cz/lenovo-legion-y530-15ich-cerna_9/257030/produkt https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-fx505dd-cerna/260741/produkt Tento by taky ještě šel, avšak už má jen jeden ventilátor. https://www.czc.cz/asus-x570zd-dm121t-cerna/252121/produkt To by byl tak výčet toho, co bych považoval za adekvátní k požadavkům bez značných kompromisů. Samozřejmě největší kompromis je jen 8GB ram u všech i v příspěvku výše, ale to je holt daň za cenu..
 10. Levný herní a studentský notebook

  No, to ti z hlavy neřekne asi nikdo Jen ti, co něco takového mají. A tvůj rozpočet nebo představa o ceně?
 11. Levný herní a studentský notebook

  Rozhodně bych nedoporučoval požívat notebook či jakékoli jeho části A teď vážně. Ten výčet je docela obsáhlý a rozpočet nejspíš nízký, což často nejde ruku v ruce... Nicméně ZDE je výsledek hledání (popravdě to stačilo zadat do vyhledávacích parametrů ). Doporučil bych se dívat na ty Delly, jelikož mají docela slušné chlazení. Model za 24990 má dokonce šestijádro. Jediným problémem u notebooků na hry je spotřeba, takže při kancelářské práci možná vydrží, ale při hraní na baterii pak budeš muset rychle hledat zásuvku.
 12. Mitx alebo atx

  Ten chladič napájecí kaskády u té ASRock nevypadá moc výkonně, leda, že bys na něj namířil nebo přidělal nějaký 50mm ventilátor.... Jinak ITX deska s USB-C a dobrým chlazením je až GIGABYTE X570 I AORUS PRO WIFI
 13. Oplatí sa kupovať?

  PS5 se očekává v polovině 2020, XBOX TWO vyjde až o Vánocích 2020. Záleží, co máš doma za monitor nebo televizi. Na 1080p ti pak stačí klasická verze PS4 nebo XONE S ("ne S" se už neprodává). Pro 4K monitor enbo televizi, bych spíš volil Pro verzi PS nebo XONE X. Avšak na PS4 vychází exkluzivní tituly (na XBOX taky, ale většinou i na Win10). Jestli toužíš po konzoli nyní, ale pak si budeš chtít koupit novou generaci, díval bych se po bazarovkách, aukcích atd., než kupovat nový.
 14. problém s AM2(3) deskou

  Co vím, tak kompatibilita AM2-3+ desek byla většinou plus a mínus jednu generaci, viz tabulka: Avšak záleží i na výrobci desky. Taky pak záleží na jádru procesoru, protože ačkoliv je to stejná architektura K8 a pojmenování taky stejné, tak název Athlon 64 XII 4600+ může znamenat jak jádro Windsor, tak i Brisbane, což třeba ta deska K9N6PGM2-V2 podporuje pouze Brisbane. Proto je třeba se podívat na Part Number CPU Z čeho se dá zjistit, jaký je to procesor přesně (po zadání do vyhledávače nebo na stránce http://www.cpu-world.com) a to pak porovnat s listy kompatibility na stránkách výrobce desky (třeba ASUS udává i PN, MSI bohužel ne) Ten Sempron je podporován oběma deskami. Druhá deska se zdá dead, ale pokud PC jakoby běží, tak se mi zdá, že je chyba někde u výstupu obrazu. Chtělo by to ještě znát BEEP kódy z toho malého pc speakeru pokud ho máš nebo deska pípá.
 15. Oplatí sa kupovať?

  Pokud máš PC, co ti ty hry utáhne a hry nejsou exkluzivky na konzole, tak kup delší HDMI kabel a dva bezdrátové ovladače a můžeš PC připojit k televizi a hrát z gauče. Dodávám, že osobně nevím, jak je to s hraním online, jestli jsou různé servery pro PC/PS4/XONE, ale na hraní doma sám nebo s kamarády doma je to nejlevnější varianta. Jinak se v následujícím roce očekává příchod PS a nového XBOXu.
 16. Zhodnocení Pc

  Sestava je to pěkná a bude OK. Jen budeš muset nejspíš nejprve flashnout bios desky, pokud si to budeš stavět sám. Potřebné info zde: https://www.msi.com/blog/the-latest-bios-for-amd-300-400-series-motherboard, kde v půlce stránky je odkaz i na videonávod.
 17. AMD MSI HD R6870 HAWK 1GB problém s drivers

  PC jsi teď postavil nebo už jej máš nějakou dobu a fungovalo bez chyby? Zkoušel jsi třeba starší ovladače? Neinstaluješ třeba náhodou beta ovladače? (které nemusí být dokonale kompatibilní) Ta R7 jede bez chyby? Nemožnost nainstalovat ovladače dělá někdy i špatný bios karty. Zkus jej přepnout přepínačem na okraji karty, mohlo by to teoreticky to pomoct.
 18. Pískajúci zdroj

  No, info o procesoru je zde docela irelevantní, když píská zdroj. Bylo by tedy fajn uvést značku a model zdroje. Pískající cívky, tzv. Coil Whine, je docela běžný jev u některých modelů nebo šarží komponent a vyskytuje se i u high-end produktů. Může i nemusí to být důvod k reklamaci, nicméně bych to vyreklamovat zkusil.
 19. AMD Navi

  Jsou spekulace o 58xx i 56xx řadě, možná i 59xx, ale zatím jen a pouze spekulace, ačkoliv si AMD už registrovalo nějaká kódová označení lišící se v číslicích 5 6 7 8 9. Osobně si myslím, že by 5700 XT nemusela být vrcholem, když AMD už nějakých 12 let používá ve svých označeních právě tuto řadu čísel v každé generaci pro určení "výkonnostních tříd". Taky si nemyslím, že by končili u 40 CU a nepřiblížili by se tradičně 300W hranici.
 20. Vodní chlazení na GTX 970

  Já jsem osobně spokojený s Fractal Design Core 2300. Dá se tam narvat až 6 140mm ventilátorů plus jeden 120mm. Sice musíš oželet průhlednou bočnici, ale zas to v ní má otvor pro ventilátor, který může foukat nebo odfukovat od grafiky.
 21. Dokáže 1660ti zobrazit 1680x1050 rozlišení ?

  Spotřebitelský tip Pokud budeš pořizovat redukci z DP>DVI nebo HDMI>DVI, tak doporučuji koupit kabel s různými koncovkami (na jednom konci DVI samec, na druhém DP nebo HDMI samec), než takovou tu malou redukci a do ní pak zapojovat DVI-DVI kabel. Mám zkušenosti, že při druhé kombinaci dochází ke snížení kvality signálu a obraz může být zrnitý.
 22. Notebook MSI EX610 model:163D

  Přikláním se k @Romantus97, že pokud notebook překoná úvodní obrazovku s logem nebo blikne, ale nenačte do Win nebo se při načítání zasekne, tak se velmi často jedná o závadu na disku. Naprosto stejný problém řešila minulý měsíc přítelkyně mamka - večer jel, ráno už ne.. Stačí koupit disk nový. Pro záchranu dat většinou stačí starý disk buď zanést do servisu, kde z něj stáhnou data, nebo si ho doma připojit do PC jako nesystémový nebo přes redukci do USB a disk bývá čitelný, byť občas pomalý s velmi dlouhou přístupovou dobou. Kolikrát člověk zjistí, že disk má jen pár vadných sektorů (u závady výše z minulého měsíce byly pouze dva ), přesto to stačí, aby systém už nenajel.
 23. CUDA not found

  Zkus nainstalovat CUDA Toolkit https://developer.nvidia.com/cuda-toolkit. Mohlo by to pomoct
 24. Integrovaná GPU + GPU

  A ovladač od Intelu na integrovanou grafiku sis nainstaloval? Jinak je docela zbytečné chtít tuto kombinaci, aby ve 2D/ploše jela iGPU a ve 3D dGPU, protože ta 1080 ve 2D zas tolik nežere, PC by teoreticky muselo přehazovat mezi grafickými procesory pro stejný výstup (např, HDMI na kartě) atd. Jediný smysl by to mělo, že bys používal výstup pro iGPU na desce k připojení dalšího monitoru, což pochybuji, že máš víc než 4 monitory. Z mého pohledu zbytečné. Doporučuji spíš v BIOSu buď alokovat co nejméně RAMky nebo ji úplně vypnout.
 25. Nejde nainstalovat Windows Media Player na Windows 10 Pro N

  Nebylo by lepší nainstalovat "non N" verzi Windows? Protože mi pak přijde docela nelogické instalovat N verzi, která je právě bez Windows media aplikací a pak dodatečně instalovat právě Windows Media aplikace.
×