Jump to content

Petr.siska

Stálý člen
 • Počet Příspěvků

  1 421
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

475 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-6850K
 • Chladič CPU
  Be quiet! Silent Loop 280mm push/pull bequiet! Silent Wings3/Noctua NF-A14 PWM
 • Grafická karta
  AMD Radeon R9 Nano
 • Základní deska
  ASUS X99-WS/IPMI
 • RAMky
  Patriot VIPER Steel 16GB PVS416G400C9K @ 3467 MHz
 • SSD
  256 GB Intel SSD 600p
 • HDD
  1 TB Intel SSD 660p
 • Zdroj
  Seasonic PRIME Ultra Series SSR-1000GD
 • Bedna
  Fractal Design Core 2300, ventilátory Noctua NF-A14 PWM a ULN
 • Monitor
  Dell UltraSharp 3008WFP + HP LP2065
 • Myš
  Logitech MX Master a G602
 • Klávesnice
  ASUS ROG Strix Flare
 • Audio
  Creative Sound Blaster X-Fi Surround HD, Sony TA-1055 + Tesla ARS 920, Audio-Technica ATH-M30x
 • Poznámky
  Jelikož moje deska nepodporuje RGB, tak mám z rozmaru vyvedený ven AMD Wraith Prism :)

  HTC VIVE

  Taky vlastním sbírku dvoučipových grafických karet.

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Petr.siska

  Spojka ethernetoveho kabelu

  Tak pak záleží, jestli ti posun routeru pomůže k lepšímu wifi signálu v bytě (pokud je to wifi router) nebo jaký byl původní záměr posunu routeru.
 2. Petr.siska

  Spojka ethernetoveho kabelu

  Nejlepší je kabely táhnout bez spojování, ale když už to musí být, tak si myslím, že spojka vyšší kategorie tomu uškodit nemůže. Případně je dobré se zeptat právě prodejce, který by to měl pravděpodobně vědět.
 3. Petr.siska

  Nové desky X570 s pasivním chlazením

  Ty ventilátory tam byly vždy z nějakého důvodu. Kdysi ty SB a NB zpracovávaly všechny data z PCI/e, SATA, usb atd. Teď sice část zpracovává cpu, ale zvýšil se požadavek na rychlost toku a objem dat. Při správném průtoku vzduchu a dostatku filtrů ty ventilátory na chipset mohou vydržet dlouho. Co bych však změnil je to, aby na těch chipsetech byly spíš axialni než radialni ventilátory, byť by to ubíralo místo, ale zas by se lépe zaměňovaly. Navíc větráky na chipsetu/tech jsou docela pěkné.
 4. Petr.siska

  Malá CRT Obrazovka

  To ti řeknou asi spíš taky tam
 5. Petr.siska

  Malá CRT Obrazovka

  Nějaké další použití to asi bude mít, ale s tím bych šel spíš na nějaké fórum přímo o elektrotechnice, kde máš větší šanci najít více uživatelů, kteří by věděli co s tím
 6. Petr.siska

  Malá CRT Obrazovka

  Lampa osciloskopu. Nějaké schéma zde: https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_b7s1.html Pokud k tomu nemáš celý přístroj, nebo nástroje jak to zprovoznit, tak je to spíš na výstavku.
 7. Petr.siska

  Našel jsem

  A co potom bazarovky Tento týden... Docela lituji, že jsem jich 10 nenakoupil, když byly za 3000 kč/ks
 8. Petr.siska

  Přepastování Dell Inspiron 7577

  Často tam bývá rozdíl třeba v plastičnosti - ty bílé bývají víc jako žvýkačka. Přesně nevím, ale největší smysl mi dává, že jde třeba o nějaké domluvené značení vlastností atd. Anebo je to jen na výrobci jak si to obarví. Vyměnit je můžeš, ale ty pady mají často dlouhou životnost. Pro výměnu bych doporučil Arctic Thermal Pad, jen si zjisti jakou mají ty pady v notebooku tloušťku a zvol podle toho - Arctic dělá 0,5, 1 a 1,5 mm.
 9. Petr.siska

  Prachový filter

  Žádný prachový filtr není 100% účinný a prach se skládá z částic různých velikostí, takže aby filtrem prošel nějaký vzduch, tak ty nejmenší částice projdou taky, ale dokáže vyfiltrovat značnou část prachu, který by jinak skončil v PC. K tomu umístění. Raději bys čistil filtr za větrákem, kde bys musel vysávat prach přes lopatky: (tady je radiátor bez filtru, ale filtr za ventilátorem by vypadal podobně) nebo umístěný před ventilátorem, kde jednoduše vysaješ prach z povrchu filtru? A kolikrát ani nemusíš ani otevírat PC. (filtr mezi bočnicí a ventilátorem, který
 10. Petr.siska

  Prachový filter

  Rouška je málo propustná ja mám v PCtyto filtry: https://www.czc.cz/silverstone-sst-ff122b-120x120/267318/produkt https://www.czc.cz/akasa-prachovy-filtr-grm120-alo1-bk-12cm/207970/produkt Vyber si tedy jeden z nich, kup v potřebném množství a nainstaluj na ventilátory - doporučuji před ne za, to by se pak špatně čistily.
 11. Petr.siska

  Jaký internet?

  Spíš bych si našel nějakého lokálního poskytovatele, než vydřiduchy od TMobilu (Vodafone a O2 jsou na tom stejně). Zkus se podívat třeba na Nej.cz a jiné poskytovatele.
 12. Petr.siska

  cpu a case ventilátory

  CPU_OPT se řídí podle CPU_FAN. CPU_FAN se řídí podle teploty CPU a nastavené křivky, takže to v podstatě nevadí. Je to často pro druhý větrák na chladiči nebo třeba nějaký zadní/horní.
 13. Záleží asi na ceně. Na dnešní dobu je to dle mě už docela starý hardware, zvlášť ten Intel. Jaké další komponenty budeš k procesoru přidávat? Nebo je to už nějaká kompletní sestava/y?
 14. Petr.siska

  Problém s Notebookom

  Jen tipuji, ale nestává se jí to třeba, když píše něco v čem je znak 1, 2, + nebo ě? Může totiž občas zavadit o klávesu F1, na které defaultně není funkce F1, ale ta druhá, což je režim spánku.
 15. Petr.siska

  Výmena vetrákov na GPU

  Nejlepší je sundat ventilátory, zjistit číslo dílu a ten vyhledat na netu (třeba ebay) a zakoupit originální díl. Bastlení je spíše pro ty, co chtějí jiný vzhled, lepší výkon bez ohledu na vzhled nebo mají přebytek nějakých ventilátorů a nechce se jim kupovat a čekat až to přijde odněkud z Číny.
×
×
 • Vytvořit nové...