Jump to content

Petr.siska

Stálý člen
 • Počet Příspěvků

  783
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

267 Výborná

7 Sledujících

PC Sestava

 • CPU
  Intel i7-6850K
 • Chladič CPU
  Be quiet! Silent Loop 280mm push/pull bequiet! Silent Wings3/Noctua NF-A14 PWM
 • Grafická karta
  AMD Radeon R9 Nano
 • Základní deska
  ASUS X99-WS/IPMI
 • RAMky
  Patriot VIPER Steel 16GB PVS416G400C9K @ 3467 MHz
 • SSD
  256 GB Intel SSD 600p
 • HDD
  1 TB Intel SSD 660p
 • Zdroj
  Seasonic PRIME Ultra Series SSR-1000GD
 • Bedna
  Fractal Design Core 2300, ventilátory Noctua NF-A14 PWM a ULN
 • Monitor
  Dell UltraSharp 3008WFP + HP LP2065
 • Myš
  Logitech MX Master a G602
 • Klávesnice
  ASUS ROG Strix Flare
 • Audio
  Creative Sound Blaster X-Fi Surround HD, Sony TA-1055 + Tesla ARS 920, Audio-Technica ATH-M30x
 • Poznámky
  Jelikož moje deska nepodporuje RGB, tak mám z rozmaru vyvedený ven AMD Wraith Prism :)

  HTC VIVE

  Taky vlastním sbírku dvoučipových grafických karet.

Poslední Návštěvníci

 1. Petr.siska

  Aukro-Windows

  Kupuješ pouze klíč. Délka instalace se odvíjí od rychlosti USB a disku. Pro instalaci si budeš muset vytvořit instalační USB pomocí nástroje zde https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10. Během instalace pak klikneš na "Nemám Product Key" a pokračuješ instalací až do Windowsů. Pak po připojení k internetu zadáš v nastavení klíč.
 2. Petr.siska

  Aukro-Windows

  Já, když potřebuji, tak beru od tohoto a zatím v pohodě. https://aukro.cz/windows-10-pro-6951672115 Jen je to Pro verze, takže až budeš instalovat Win, tak musíš zvolit Pro verzi, protože aktivace Home verze nejde udělat Pro klíčem.
 3. Petr.siska

  Problém s 3 monitory

  Napadá mě, jestli ty dva DVI porty nejsou náhodou sdílené, případně jestli jeden HDMI a DVi nejsou sdílené. U některých karet, které mají více výstupu to tak je, nebo alespoň bylo, že měly více jak tři čtyři výstupy, třeba 4xHDMI a 1x DVI, přičemž jedno HDMI bylo sdílené s DVI, takže když se zapojily monitory do sdíleného HDMI a DVI, tak obraz šel jen na jeden. Zkus tedy třeba ten HDMI kabel strčit do druhého výstupu. V případě, že funguje VGA po restartu, tak si zkus koupit HDMI>VGA redukci místo DVI>VGA.
 4. Petr.siska

  Intel NUC 8i5BEK

  Tento NUC má "notebookový" chladič, který se díky docela špatně nahrazuje. Doporučuji NUC, přesněji chladič, vyčistit od prachu. Pak je tu DIY způsob: https://www.hardwareluxx.de/community/threads/diy-cooling-head-for-intel®-nuc.1211312/
 5. Petr.siska

  sluchátka

  https://www.czc.cz/steelseries-arctis-1/262981/produkt
 6. Petr.siska

  Zvuková karta

  Šum mikrofonu může být způsoben třeba i jeho zvýšenou citlivostí, ale taky i zvukovkou. Pokud sháníš externí zvukovku, mám doma nevyužitou https://www.alza.cz/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-v3-usb-d5550728.htm?
 7. Petr.siska

  Našel jsem

  https://aukro.cz/sestava-vodniho-chlazeni-6967976608 Jen pumpa stojí v eshopu cca 1500.
 8. Petr.siska

  Pomalá grafická karta

  Taky bych doporučil zkusit PC otevřít, vyfoukat prach a tu kartu vyndat a dát buď do nějakého PC servisu přepastovat nebo si ji můžeš přepastovat sám. Třeba také běží hůř, protože teplovodivá pasta je stará a už tak dobře nepřenáší teplo.
 9. Petr.siska

  Pomalá grafická karta

  Nemůžeš čekat, že v průběhu času bude grafická karta stále stačit výkonem novým herním titulům. Dnes jsou hry náročnější, a tak se karta musí víc snažit, pokud tedy stále stačí. Říká se tomu pokrok a ten nezastavíš. A ovladače opravdu doporučuji stáhnout a nejlépe co nejnovější možné.
 10. Petr.siska

  Prosím o kontrolu zostavy

  Sestava fajn, jen ti v Alze budou muset aktualizovat bios desky, aby podporoval tento procesor. Taky pouvažuj o SSD disku, pokud jej už nemáš. Alespoň 120 GB na OS a aplikace, stačí se SATA konektorem. PC pak bude o něco svižnější. Co se grafiky týče, tak 4GB VRAM je ještě v pohodě na 1080p rozlišení. Případně popřemýšlej o 8GB verzi nebo GTX 1660 6GB.
 11. Petr.siska

  Prosím o kontrolu zostavy

  3300X ve hrách trumfne 2600 Chladič postačí i ten v balení
 12. Petr.siska

  PC DO 20K

  Jsem tam předtím nedal odkaz https://www.czc.cz/287209,270688,278863,277679,271182,244141,220909,270691/kody
 13. Petr.siska

  PC DO 20K

  A zbude i pětikilo pro CZC na služby "update biosu" a "sestavení PC".
 14. Petr.siska

  Hledání herního monitoru

  ad1) myslel jsem, to tak, že za stejnou cenu prohnutého VA displeje mohu dostat lepší IPS, byť s plochou obrazovkou (zahnuté IPS monitory jsou pak docela drahé) ad2) byť to bude znít blbě, ale třeba u Minecraftu (mám desetiletého švagra, tak se občas dostanu i k této skvělé hře ) se to vysoké FOV tímto efektem rybího oka projevuje. Na zahnutém jsem to nezkoušel, jen mě zajímá, jestli by to bylo více znatelné. A korekce by musela být přímo softwarová, protože monitoru jen zobrazuje. ad3) větší monitor zabere větší část zorného pole a když se podíváš před sebe, tak čím víc k okraji zorného pole, tím méně ostře vidíš a tedy musíš víc hýbat očima po ploše obrazovky. S menším monitorem máš pak zákonitě menší vzdálenost, kterou musí oči urazit od středu monitoru ke kraji a také máš větší % obrazu v ostřejším poli vidění. Někoho z toho pak mohou třeba bolet oči. ad4) tady nevím, jestli to není od tebe alespoň z části ironie. Pokud ne, tak ok. Jen dodám, že ne na všechnu práci ve 4K potřebuješ nějakou super grafiku. Samozřejmě na střih třeba ano, ale pokud někdo dělá grafiku, hudbu nebo CAD, tak tam to vše počítá procesor a grafika jen zobrazuje a to pak zvládne i 1030.
 15. Petr.siska

  Hledání herního monitoru

  Zakřivený monitor - osobně neřeším a preferuji plochý s lepším displejem než zakřivení. Taky záleží na činnosti, ale vzhledem k tomu, že hledáš 144Hz, tak asi na hry. Upřímně by mě zajímalo, jestli má nějaká hra "kompenzaci FOV" pro zahnuté monitory, protože u některých her vyšší FOV dělá jakoby rybí oko a tak obraz vypadá sám o sobě trochu zakřiveně, tak jestli to pak nevypadá na zakřiveném monitoru v periferním vidění ještě víc. Ale to je jen myšlenka. Velikost - k rozlišení/velikosti monitoru už toho mám víc, co říct. Z osobních zkušeností je pro 1920x1080 asi nejlepší velikost do 25" včetně, ale ideál je asi těch 24". Pod 22 je to už zas malé, ale je pravda, že jsem zhýčkaný z 30" . Na QHD bych pak doporučil velikost 25-32" v závislosti na typu činnosti. 25-27 pro hraní - na větší úhlopříčce se pak hry, především ty FPS, stávají nepřehledné. 24" je na hranici, ale zas je tam vysoké PPI, takže obraz bude hezčí. Na práci (a Civilization ) jsou zas fajn ty vyšší hodnoty uhlopříčky, protože je pokryté celé zorné pole. 4K bych doporučil spíš jen na televizi nebo pro pracovní monitor a to v úhlopříčkách 32"+, protože na nižších se pak musí upscalovat UI, aby nebylo titěrné. Ideální úhlopříčka pro 4K je 43", ale málokdo má na to stůl.
×
×
 • Create New...