Jump to content

Petr.siska

Člen
 • Počet Příspěvků

  201
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

99 Výborná

2 Sledující

PC Sestava

 • CPU
  Intel Confidential Q8AV ES (i7 3960X)
 • Chladič CPU
  CM Hyper 212 EVO
 • Grafická karta
  AMD Radeon R9 Nano
 • Základní deska
  ASUS P9X79 DELUXE
 • RAMky
  Kingston HyperX 16GB KHX1600C9D3K2/8GX
 • SSD
  OCZ RevoDrive 3 X2 240GB
 • Zdroj
  Cooler Master V1000
 • Bedna
  Fractal Design Core 2300
 • Monitor
  Dell UltraSharp 3008WFP + HP LP2065
 • Poznámky
  Ventilátory CM MasterFan SP a Enermax Cluster Advance

  Také vlastním sbírku dvoučipových grafických karet.

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Jaké reproduktory k počítači

  A máš nějaké specifické požadavky? Třeba konfigurace 2.0, 2.1, 5.1? Ona ta tvá otázka je docela obecná.
 2. Provozní teploty u RX 570 8GB

  Takže jede i na boostu. Prostě ten chladič na to stačí
 3. Provozní teploty u RX 570 8GB

  Teploty vypadají normálně. Na kolik se v zátěži taktuje jádro?
 4. upgrade HP compaq dx2300 microtower

  Myslím, že do socketu 771 se už nevyplatí investovat, pokud by nešlo o PC na čistě kancelářskou práci..
 5. pc sestava z Alzy

  Plno věcí špatně nebo nedává smysl. V prvé řadě.. Co od PC očekáváš, přesněji, co na něm budeš dělat. Za druhé, jaký je tvůj rozpočet.
 6. Pár otázeček na MB a RAM

  Ad audio Poznáš to tak, že na desce samotné je PCB nesoucí komponenty zvukové karty částečně odřezáno od zbytku desky, aby nedocházelo k interferencím mezi zvukovou kartou a ostatními vysokofrekvenčními komponenty. Dnes to mají často i ty levné desky a někteří výrobci pak mají takto odděleny i samostatné zvukové kanály. Viz obrázky: Ad kondenzátory Tady budeš muset být investigativní a pokud chceš zjistit co vše je na desce a v jakém typu a kvalitě, tak buď navštívíš YT kanály "Actually Hardcore Overclocking" a "Gamers Nexus", kde bývají rozbory desek a karet od buildzoidu, ale tam ti, myslím, neřeknou jaký typ to je, ale napíšou označení elektrotechnické součástky a ty si ji pak za pomocí Googlu dohledáš v produktových listech, u prodejců atd.. K tomu se váže i druhá možnost, že pokud nemáš komponentu přímo u sebe, tak si na Googlu seženeš fotku daného PCB v co největším rozlišení a opět budeš hledat na internetu. Výrobci holt nevypisují všechny elektrosoučástky v manuálu (taky proč) a maximálně se pochlubí v nějakém PR banneru na stránkách, že na desce jsou "solid capacitors". O typech condenzátorů stručně zde: https://www.youtube.com/watch?v=e3W0kdLodXo Myslím, že tohle musí řešit převážně ti, co chtějí ve větší míře taktovat, kdy kondenzátory trpí na teplo a zatížení. Ad chlazení RAM Co se DDRx (a GDDRx) pamětí týče prakticky nepotřebují žádný chladič, stačí, když na ně proudí vzduch (samozřejmě čím víc, tím líp). Chladiče pasivní se dávají pro zvýšení účinnosti chlazení, především zvětšením ochlazované plochy a taky v neposlední řadě, protože to vypadá hezky, lidem se to líbí, dá se do toho nastrkat RGB... a taky je to nejvýhodnější řešení. Vodní chlazení RAM (těch pro systém) je docela ojedinělé a využití vidím jen při vysokém OC, ale spíš jako rozmařilost . Vodní chlazení VRAM (na grafice) jde většinou ruku v ruce s chladičem grafického čipu, jelikož jsou i v jedné rovině a tak se dají schovat pod jeden monoblok. Zde starý a nový typ monobloku: A tady již historické chlazení jak GPU a pamětí, tak jen GPU s pasivním chlazením pamětí, tak pouze GPU bez chladičů pamětí: Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to...
 7. Dostala se mi do ruky karta R9 290X, s tím, že po přepastování přestala fungovat a ani ventilátor se netočí. Po vyzkoušení, že se s ní opravdu neděje nic jsem sundal chladič a zjistil jsem, že nejspíš nesprávnou manipulací s chladičem, ale spíš neutahováním šroubků do kříže se povedlo majiteli ohybem zlomit křemíkový die. Viz přiložené foto. Takže pozor při přepastování A přidávám i jedno HBM porno Tentokrát ze stále funkční grafiky
 8. Kniha o HW

  V dnešní době je o HW spíš jen velice odborná literatura a ta se zabývá výrobou, architekturou čipů, pak sestavováním jednotlivých el. obvodů atd. pro komponenty. Opravdu bych doporučil vstřebávai informace formou webů nebo videí, což jsme ti radili už v jiném vlákně: V dnešní době se nikomu nevyplatí vydávat knihy o HW, jelikož se dnes nové technologie uvádí v podstatě dennodenně. Jediné, co se drží je snad "Začínáme s PC" a to asi jen proto, že nějaká taková "učebnice" s ukázkou základních prvků (většinou OS, internety, video) holt asi existovat musí, i když dnes s tabletem umí tříleté dítě.
 9. Vyznání se v názvech AMD procesorů

  Tak písmenkům a první číslici rozumíš, že? Tam je to velmi podobné jako u Ryzenu. A ty další tři číslice jen dělají to, co ta první a to je další rozlišení modelů. Viz obrázek níže: 8850H má vyšší takty než 8750H, takže má i vyšší číslo. O písmenkách je pak dobré video ZDE A o rozdělení i3, i5 atd. ZDE. Avšak je staré 4 roky a některé rozdělení už dnes neplatí (tehdy měly šest jader jen i7 a dnes už je mají i i5)
 10. Vyznání se v názvech AMD procesorů

  Díky za opravu, to jsem nějak přehlédl. Intel to má na svém webu. Je to v podstatě stejné jako u AMD.
 11. Vyznání se v názvech AMD procesorů

  Mám dojem, že procesory s příponou T, S a M se ani vyrábět nebudou nebo se alespoň aktuálně nevyrábí.
 12. Kde se něco naučím?

  @Vojtěch Šokala se ptal oprávněně, protože jsi v prvním příspěvku neuvedl svou úroveň znalostí a zkušeností ohledně komponent a stavby PC. Upřímně pro nabrání povědomí i teoretických zkušeností doporučuji PC weby a tech-kanály na youtube. Z webů je to v CZ: PCTuning, Svět Hardware, DDworld Ze zahraničních: anandtech, guru3d, techpowerup, tomshardware, kitguru, tweaktown Z YT kanálů Milanfon (Tech Tips) a Xcomputers, což jsou zástupci českých kanálů. Zahraničních je o dost víc, tak jen vypíchnu některé: Linus Tech Tips, Techquickie, Gamers Nexus, Bitwit, Paul's Hardware, JayzTwoCents, Science Studio, Tech YES City a pro pokročilejší der8auer. Pak samozřejmě zdejší fórum, kde ti vždy někdo poradí. A praxi se naučíš tím, že nějaký PC postavíš. Nebo když občas budeš čistit své komponenty a u toho alespoň částečně rozebereš svoje PC.
 13. Aktivácia Windowsu pomocou KMS licencie

  Vzhledem k cenám licencí W10 je zcela zbytečné se pokoušet o aktivaci nelegální cestou
 14. Upgrade PC

  No, že jsi jen shrnul a v podstatě ve zkratce zopakoval to, co jsem psal v příspěvku výše
 15. Upgrade PC

  Děkuji za rešerši mého příspěvku
×