Jump to content

David Reitinger

Člen
 • Počet Příspěvků

  23
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

1 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. David Reitinger

  Pc na strih Videa /gaming

  Zdroj by mohl stačit takový ne? https://www.czc.cz/seasonic-ssr-430st-t3-430w/165632/produkt Stejně to nepojede na víc jak 200w tím ušetříš skoro 500kč a nemusíš kupovat zvlášť kabel Jinak na ničem tam asi stáhnout cenu už asi nepůjde Máš to hodně napjaté
 2. David Reitinger

  Cu nebo Ni?

  JJ vím z toho co jsem se dozvěděl se jedná o postupné pomalé vysublimování kovů z té pasty. Jednou za pár let by se měla měnit, postupně za několik let by se měla o trochu zhoršit ale pochybuji že procesor má takovou životnost aby i bez výměny pasty se "dožil" doby kdy to zdegraduje třeba na úroveň keramických past Rozdíl mezi tekutým kovem a pastou s tepelnou vodivostí těsně pod ním aniž by obsahovala kov je zhruba 10x vyšší vodivost (upřímně nevím jak rychle degraduje ale tak nějak mi přijde že ten rozdíl v té vodivosti je tak velký že to bude určitě trvat velkou spoustu let) To je taková ta praktická část Ale rozhodne by ta pasta nestačila na kombinaci toho co by se dalo nazvat tím nejlepším co se dá skutečně fyzicky zkonstruovat, ta pasta by musela mít ideálně 3-4x větší vodivost než má běžně dostupná pasta na bázi tekutého kovu
 3. David Reitinger

  Cu nebo Ni?

  JJ jsem si toho vědom jedná se o oboustraně poniklovanou měď, to by se dalo vyřešit obroušením a pozlacením. Ovšem vidím o malinko větší problém pokud to vnímám správně tak samotný tekutý kov má nižší tepelnou vodivost jak Ni takže kdyby jsem něco takového vážně chtěl realizovat tak by se musel nahradit něčím i tekutý kov Ale tam mě napadlo přimíchat diamantový prach, ten by měl zásadně navýšit tepelnou vodivost ve správném poměru (Může se to zdát jako šílenost ale umělý diamant je relativně běžná a ne moc drahá záležitost, pozlacení také nebude nic extra drahého, zlata se využije jen opravdu malé množství a platí se skoro jen za práci) Vím že na téhle úrovni je to už nesmysl a řeším to spíš jen z důvodu že mě to baví si to představovat a jen se snažím si v hlavě představit fyzicky nejlepší možné trvale udržitelné chlazení. Jedná se jen o teorii.
 4. Dá se někde sehnat interní prodlužka na PCI-E, obyčejná prodlužka Příklad využití : člověk má v pc G.Kartu a ta zabírá fyzicky víc pozic ale tím blokuje jeden slot PCI-E který je pod chladičem nevyužitý. Dá se někde sehnat redukce na staré PCI z PCI-E?
 5. Sic asi nikdo podobný problém mít nebude protože mi scházeli základní informace ale kdyby jo, tak označení u mě je EC_Temp (nevím zda se to tak vždy označuje) V některých ohledech mám znalosti hodně široké ale chybí mi i hodně znalostí ze základu. U označení často tápu když je to něco co normálně nevyužívám a je to něco nového. Tohle není něco co by jsem běžně zapojoval.
 6. David Reitinger

  Cu nebo Ni?

  I když je to jen malá vrstvička tak by ten přechodový jev měl vytvářet nekonzistenci při přenosu a měl by způsobit nějakou kumulaci když si představím dvě stejné desky mědi třeba tloušťka 2cm mezi které dám µm vrstvičku niklu a když má projít tímhle energie tak by se měla začít kumulovat v mědi která se zahřívá, líp se to rozprostře takže ze začátku by to mělo chladit skoro jako čistá měď ale při nahromadění energie by to mělo chladit jako kdyby to bylo jen z niklu. Představuji si to asi jako dálnici na které je velké souvislé množství aut jedoucích 130 a pak je krátké omezení na 50 kvůli opravě. Je jedno jak je to omezení velké ale po nějaké době se ze 130 stane 50 pokud bude množství aut pořád ve velkém množství. Nevím zda tuhle problematiku chápu správně ale tohle je má představa toho jak to funguje, snad jde pochopit
 7. David Reitinger

  Cu nebo Ni?

  JJ jsem si vědom že tyhle dvě věci nesmí k sobě a proto jsem jakoby v tom textu nekombinoval čistou měď s tekutým kovem ale pozlacenou nebo postříbřenou měď ve styčné ploše mezi tekutým kovem a mědí. Nikl má hrozně nízkou tepelnou vodivost.
 8. Tak už nic náhodou se mi to povedlo najít samotnému ale dalo mi to celkem zabrat Něco poprvé
 9. Nad tím vedle audia je právě napsáno to LED_DEMO tak si těžce nejsem jist zda to vůbec k tomu patří koncovka by se teoreticky dala napojit kamkoliv
 10. Tady je ta má deska na obrázku Logicky by tam měly být dva protože tyhle součástky byly přibaleny 2 ×
 11. Ale je popsaný jako LED_DEMO takže to to asi nebude
 12. Teď se na to dívám a našel jsem tam v tom místě jeden dvou pin který by tomu mohl odpovídat ale ty součástky jsou dvě na ten druhý?
 13. Jak pak to má vypadat? Tvá zprava se mi objevila až po odeslání toho co jsem napsal.
 14. Buď jsem naprosto neschopný pořádně hledat a nebo doopravdy není moc co najít, neumím moc dobře anglicky takže video návod co jsem našel kde to pravděpodobně slovně popisují mi tak nějak k ničemu není a v podstatě nic jiného jsem nenašel, nebo je to taková trivialita která každému má dojít sama I když je to spíš ptákovina která vím že tam být nemusí, tak jsem při nejmenším zvědavý. Ani v samotném návodu k základní desce jsem o tom nic nenašel a nebo jsem to jen přehlédl ale díval jsem se několikrát.
 15. Zdravím nevím kam na desce Aorus Gaming 7 z370 zapojit P/N: 12CF1-1TM001-01R Nikdy jsem nikdy jsem nic podobného nezapojoval ale je to mezi věcmi k desce tak jsem si řekl proč to tam nedat? Když už to tam je. A jak se dá takovýhle teploměr využít.... nebo asi jinak : Jaký to má použitelný potenciál?
×
×
 • Create New...