Jump to content

Killing joke

Člen
 • Počet Příspěvků

  10
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

3 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Killing joke

  Corsair RM nebo Evga SuperNOVA

  U zdrojů EVGA je velká škoda jen dvouletá záruka. Zbylých 8 let (po registraci) se musí posílat do Mnichova.
 2. Killing joke

  Upgrade starého pc

  i5-8600K je cneou mimo, když je tu AMD 2600 a 2600X. Proč Intel Optane a ne plnohodnotné SSD? Proč pidi chladič na procesor, který vůbec nedává smysl? RAM je tu 3000+ MHz, tak neber šneky.
 3. Nahoru blíže k zadku skříně.
 4. Killing joke

  RX 580 alebo GTX 1060?

  Někde se vyplatí jedna a jinde druhá. RX je žravější. Pokud nemůžeš vybrat, tak nezbyde než hodit korunou. Jak vypadá zbytek sestavy? Každopádně je 4GB verze RX 580 AORUS za 5 790 Kč s "Kupón na PC hry Assassin's Creed Odyssey, Strange Brigade a Star Control v hodnotě 3 500 Kč" jednoznačně nejvýhodnější.
 5. Killing joke

  Taktování na pravěk desce...

  Pohodlnější to jistě je, ale ne vždy zcela spolehlivé. Pokud se obrazovky smrti objevují i bez taktování, tak se nejprve zabývej právě tím. Spotřeba samozřejmě není potřeba měřit, jen jsem chtěl ukázat jak roste (zdaleka ne lineárně). Proč AIDA ruší test lze vygooglit. Třeba kvůli kolísání napětí ze zdroje.
 6. Killing joke

  Taktování na pravěk desce...

  1,25V co je v biosu, nebo co ukazuje program při spuštěném zátěžovém testu? Napětí samozřejmě měnit v biosu - vcore. Viz návod. Voltáž čím méně tím lépe. Občas modrá smrt = potřeba více napětí nebo nižší frekvence. Taktování holt není na chvilku. Je potřeba zkoušet různé frekvence a hledat stabilní napětí. Poté najít nějakou zlatou střední cestu (nejdeš-li po maximálním výkonu bez ohledu na zbytek). Je tedy potřeba vypracovat něco takového (jiný procesor):
 7. Killing joke

  Pc do 550€

  V tom případě může mít slabší procesor jako je Ryzen 3 1200 nebo 2400G + GTX 1060 a výkon ve hrách bude úplně jinde. Samozřejmě pokud by do roka, nebo dříve koupil lepší grafickou kartu jako GTX 1070 Ti apod. tak by byl silnější procesor na místě.
 8. Killing joke

  Taktování na pravěk desce...

  Cinebench je dosti nenáročný a co v něm projde jinde spadne i hned. Navíc se stabilita stejně otestuje jen běžným provozem a co se zdá být naprosto stabilní jinde často hned spadne. S danou deskou to nebude nic extra, napájení má slabé a trpí už v základu. Jinak zvyšováním frekvence se nic neděje. Problém je, že napětí je typicky na "Auto" a velmi hodně automaticky roste jak zvyšuješ frekvenci o pár set MHz.
 9. Killing joke

  nově složený pc nejde spustit

  S tím co jsi napsal je to na věštěckou kouli. Chce to aspoň vypsat komplet sestavu. Standardní postup je vše (kabely od skříně, DVD mechaniku, disky, klávesnici, myš...) odpojit, nechat jen desku, cpu (samozřejmě s chladičem), jeden kus RAM, grafickou kartu (pokud nelze využít integrovanou v procesoru) + samozřejmě monitor, a počítač zapnout zkratováním (propojením) příslušných pinů na desce např, pomocí propisky nebo šroubováku ideálně mimo skříň. Pokud problém přetrvává a hw by měl být kompatibilní, tak je vadná deska, procesor, zdroj, nebo RAM (případně grafická karta). Další postup je zkusit jiný zdroj, desku...dokud se nenajde chyba. Proto nový počítač složím nejprve takto:
 10. Killing joke

  HAHA

  Největší samozvaný odborník a vtipálek místního fóra (Mr.Skuda) neumí číst. Psal jsem "Proč oba horní ventilátory foukají vzduch dovnitř a ne ven?" Takže něco zcela jiného.
×
×
 • Create New...