Jump to content

Každý za barem

Člen
 • Počet Příspěvků

  404
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od Každý za barem

 1. Každý za barem

  Herní/Edit pc 14k cca

  Soráč máš pravdu. Já jsem tam někde viděl 2x4. Sorry. Nicméně i tak bych tam ty RAMky obměnil kompletně. Pořád je tu ta šance, že 100% stejný modul už nemusí sehnat a to by pak mohlo dělat neplechu. A já si to radši pojistím takto, než abych pak čelil kritice, že jsem mu špatně poradil.
 2. Každý za barem

  Herní PC 15k

  Hoď mu to, k čemu jsme došli u tvého stroje. Akorát trošku ušetři na slříni a hoď mu tam RX 570. Výkon bude slušný, hry tomu nebudou dělat problém, ale o 6p fps na vysokých detailech bych radši nesnil.
 3. Každý za barem

  Herní/Edit pc 14k cca

  Jednoduše proto, protože 4x4 je 16, nikoliv 32, a protože není radno takhle moc kombinovat RAM a už i tak bychom nedosáhli toho, že chceme mit 32 Gb... jednoduchá matematika 2/3. třídy :-). důvod to tedy logický má a není to můj rozmar.
 4. Každý za barem

  Herní/Edit pc 14k cca

  Teoreticky by měla.
 5. Každý za barem

  Herní/Edit pc 14k cca

  S HDD to přežiješ 100%. Já pouze s HDD žiju pomalu pět let a žiju :-). Na střih by byla 100% lepší 1650, ale nevím jestli nám to vleze do rozpočtu, každopádně se bez ní taky obejdeš. Časem bych možná kompletně RAMky (současné) vyhodil, a dal tam 32 Gb (věř že pro pohodlný a plynulý edit ti to přinese víc benefitů, než SSD, náhled se by se ti měl významně míň sekat). Jinak sestava ti bez větších problémů rozjede snad většinu programů na střih, takže za mě to schvaluju.
 6. Každý za barem

  Rada

  Rozdíl by tam být neměl být žádný a když by nějaký byl, tak bude minimální.
 7. Každý za barem

  Herní pc do 30 tisíc

  Aha, a jaké jsou tvoje preference? Co na tom počítači poběží atd.? Zkus si udělat seznam a my ti ho případně upravíme.
 8. Každý za barem

  Je to dobrá sestava?

  AMD RYZEN 5 3600x v mnoha ohledech I5 předčí... v mnoha ohledech za ní zůstává i I7. Teď záleží k čemu má být počítač určen.
 9. Každý za barem

  PC sestava cca 35K

  Vodník je na tebou vybraný procák over-kill. Bohatě postačí kvalitní vzduch (kupříkladu fera 3). 750 W zdroj je taky až až. Pokud neplánuješ nějaký razantní upgrade v krátkém horizontu, tak ti bohatě bude stačit 650 W (klidně stejný model, ale nižší výkon)
 10. Každý za barem

  herní notebook

  zajímavě vypadají ta herní série pavilionů od HPéčka. Stačí si jen vybrat.
 11. Máš pravdu. Uznávám svou chybu.
 12. Promiň... všiml jsem si až teď. V tom případě bych možná vyměnil i GPU za RTX 2060/s.
 13. Desku bych vzal spíš s chipsetem X570 a 700W zdroj je ten počítač žrát nebude ani omylem. A pak tu mám dotaz... k čemu bude PC používané? Podle toho doplním svou výpověď.
 14. Na obě otázky lze odpověď jedním slovem: rozhodně.
 15. 1. Určitě bych tam vrazil místo té I7 dát ryzen 7 3800/3800X, s tim se váže i základovka. Rozpočet nám vyjde i 9 3900 2. SSD disk určitě vyměnit za buď A, něco od SAMSUNGu, nebo za B, něco od Adata. 3. RAMky vzít s vyšším taktem. Takže za mě tak.
 16. Osobně si myslím že na té sestavě není co řešit. Všechno je OK (za mě).
 17. Každý za barem

  Pc do 15k

  V tom případě je to úplně v pořádku.
 18. Každý za barem

  Pc do 15k

  Není to špatné, ale zdroj je předimenzovaný. 500 - 550 W by mělo v pohodě stačit
 19. Vidím to úplně stejně jako Vojtěch.
 20. Pokud se na tom nebudou stříhat hodinová videa, nebo se nebudou aplikovat desítky efektů, tak 16 vláken bude stačit. Zvlášť když se tam bude dávat grafika, jaká se tam dávat bude. Vím že to víš, ale vyjádřit se musím.
 21. Co se výkonu týče, tak 3700X z toho vychází celkem stejně, ale je tu jeden problém... 1920x už se dá sehnat na alze a to jenom použitý.
 22. Právě že premier má radši více jader a dokáže je dobře využít. ale se zbytkem souhlasím. Pro tuto sestavu je zcela zbytečný.
 23. A jo, díky nevšiml jsem si. Jinak osobně si myslím, že necelých 6 tisíc za ty RAMky jsou dobrá cena, ale teď jsem to pár měsíců neprolézal, takže nevím co teď kolik stojí. Pryč dát rozhodně tu MSI. Jinak tu sestavu jsem takhle upravil já, sice jsem zapomněl dát pryč tu jendu desku, no stane se. Rozdíl mezi thredripperem a 3700 je značný, ale taky je to na to, aby jsi zvedl rozpočet o 20 tisíc, aby tam ten rozdíl byl výraznější... o něm bych fakt uvažoval když by se stavělo něco s více grafikami, ale na tohle co tu chceme postvait je to, dle mého názoru, zbytečné. A nemluvě o chlazení a spotřebě. Nic nemění na tom, že jsou to skvělé procáky, ale pr tuto sestavu nevidím opodstatnění, proč je použít. Za mě zůstat u 3700X.
 24. Teď už musí. https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=766B6E726E6D66779 je pravda, že jsem přestřelil rozpočet o 13 táců, ale to nám tam nadělala ta grafika a to SSD
 25. Tak jestli ten odkaz nebude fungovat teď, tak nevím https://alza.cz/Order1.htm?list=1&listId=47897551
×
×
 • Create New...