Jump to content

VojtěchC

Stálý člen
 • Počet Příspěvků

  953
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od VojtěchC

 1. VojtěchC

  1660ti nejede na 100%

  Pokud nemáš, aktualizuj všechny ovladače. Jesliže ti tohle nepomůže, tak čistou reinstalaci ovladačů grafické karty přes DDU.
 2. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  U mě malé zlepšení, ale občas to sekne. Ani po aktualizaci to není 100 %. Zrovna u Fortnite mi Save the World jede v zásadě bez problémů, ale Battle Royale se mi dost seká.
 3. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Mě PC šlapal bez problému po tom, co jsem ho zapojil, ale jakmile jsem začal aktualizovat ovladače, tak to šlo do****.
 4. VojtěchC

  Boot windows

  V boot menu máš nastavený prioritní bootovací disk právě ten ,kde máš systém? Na druhým PC mám totiž taky B450 s aktualizovaným BIOSem pro podporu Ryzen 3rd a systém bootuje opravdu dlouho.
 5. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Právěže ve Furmarku mi to nedělá. A screen nestihnu, když to trhne, je to rychlé, zkusím to natočit. Graf z Ungine Heaven: Dropuje to na jednom a tom samém místě. A zmíněné trhání obrazu v podobě černých pruhů na hoře obrazovky se vyskytlo jednou a to při prvním benchmarku. Nahrál jsem to, ale ve videu to není vidět. Vyskytuje se to také jen občas, není to moc časté a dělá to od doby, co jsem aktualizoval ovladače. Poté nepomohl ani čistý reinstal W10 a trvá to až do teď. Můj verdikt je takový, že si počkám na nový ovladače a potom to začnu řešit případnou reklamací atd.
 6. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  No já měl právě ze začátku 19.8 a jelo mi to v klidu, potom, jak jsem aktualizoval na 19.9, tak to začalo blbnout. Nepomohl ani reinstal W10 a nakonec jsem si musel s tím hrát. Aktualizovat vše aby to vůbec šlapalo. Teďkom hraju s 19.9.3 a vypadá to dobře až na občasné dropy. Všiml jsem si ale ještě jedné věci. V horní části monitoru se mi trhá obraz, ale jen ve hrách, jakoby byla grafika poškozená, ale nevím no. Je to sice občas, ale trošku mě to straší. Nejspíš i za tohle můžou ovladače.
 7. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Po několikanásobné reinstalaci se mi podařilo dosáhnout toho, že je to hratelné, sice občas FPS dropnou a trochu to trhne, ale dá se to přežít, bohužel od grafiky této cenové relace je to trošku nemístné. Doufám, že AMD podaří vše doladit v co nejbližší době.
 8. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Já to nechápu, ve FurMarku je grafika schopna se držet na boost maximu. Ale ve hře dochází k dropům...
 9. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Tak nic, pořád stejný...
 10. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Stáhnul jsem teda nový drivery, je to lepší, akorát se mi trhá obraz a padají FPS, grafika prostě padá na 0 % usage. EDIT: Problem vypadá být vyřešen. Vypnul jsem v ovladačích AMD virtual super resolution.
 11. Myslím, že stačí se podívat do popisku desek. Jedná se o rozdíl portů a konektorů v podobě USB a SATA, pote hraje roli napájecí kaskáda, jenže toho je plný youtobe i samotný internet. Poslední věcí je vzhled a úprava.
 12. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Takže je možné, že ten stuttering dělají právě tyto neaktualizované drivery? Až přijedu domů, tak vyzkouším teda.
 13. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  Nene, to jsem nepoužil.. Chipset jakože desky?
 14. VojtěchC

  RX 5700XT stuttering

  No to není moc dobrý řešení, já opravdu nehodlám neustále preinstalovávat W10. Pokud zjistím, že mi to v cajku bude fungovat na 19...2, tak to nechám tak a nebudu to aktualizovat, dokud nedojdu k tomu, jak to vyřešit lepším způsoem.
 15. Čaute, asi už dva týdny mám RX 5700XT Gigabyte Gaming Oc a mám už podruhé problém a ten samý. Po aktualizaci ovladačů mi grafika začne blbnout. Dochází k tomu, že frekvence jádra je poloviční oproti papírové. Děje se tak ve jen ve hrách. Např ve Fur Marku je grafika schopna pracovat na papírový boost. Pravdou je, že občas se vyskytne FPS drop. Nemáte někdo stejný problém případně řešení? Jediný, co mi minule pomohlo bylo přeinstalovat W10 na čisto a tím se problém vyřešil.
 16. VojtěchC

  Sestava 40k

  Ono to osmijadro bych uvítal s RTX 2080 Super nebo RTX 2080 Ti. Na hry ti bohatě stačí Ryzen 5 3600X. Ušetřené peníze vrazit jinam (GPU případně MB). A když už jsem u tý desky, tak ta ti postačí B450 s podporou pro Ryzen 3gen.
 17. VojtěchC

  Ram

  Nabootuju i fičej Max je 4066 MHz, ale to už mi crashovalo.
 18. VojtěchC

  Zen 3 (Ryzen 4000)

  Nebude, vím, že se už někde psalo o tom, jestli DDR5 budou na trhu, ale jestli, tak v roce 2021/2022, kdy budou dostupné pro servery. Pro počítače až Zen 4 (jestli).
 19. VojtěchC

  Ram

  Důkazy:
 20. VojtěchC

  Ram

  Zvláštní, já je právě mám na 3933 Mhz.
 21. VojtěchC

  Ram

  I s 1.gen se Hynixi nehádají.
 22. VojtěchC

  Ram

  Ano, to je možné, ale většinou to nebudou ty nejlepší kusy.
 23. VojtěchC

  Ram

  Zrovna tyto mám a mají Hynix.
 24. VojtěchC

  Ram

  B-die mají, pokud jsou s CL 14, což Kaktus nenapsal, který myslí. Bylo by dobré poslat odkaz nebo aspoň jejich specifikaci.
 25. VojtěchC

  Zen 3 (Ryzen 4000)

  Zen 3 mají být do socketu AM4.
×
×
 • Create New...