Jump to content

VojtěchC

Stálý člen
 • Počet Příspěvků

  822
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od VojtěchC

 1. Upgrade

  Doporučuji počkat do konce léta a upgradovat na Ryzen 3rd a Navi GPU.
 2. je toto dobry pc ?? za 16k

  Jenže tohle je na něm, jak se rozhodne a jestli chce mít PC hned a nebo si klidně i počká.
 3. je toto dobry pc ?? za 16k

  Budou vycházet pořád, ale teď to nějaký význam, když mění architekturu a technologii. Čekat na Intel refresh refreshe se určitě nevyplatí, ale toto vypadá slibně, takže citaci z Endgame nech v Endgame. Bereš to všechno krkolomně a máš malé obzory. Zkus se na to podívat konkrétněji a nebrat to jen obecně.
 4. je toto dobry pc ?? za 16k

  Nejde o to, jestli to rozdrtí nebo ne, jde o přemýšlení do budoucna, když už mají vyjít novinky od AMD....
 5. je toto dobry pc ?? za 16k

  https://www.czc.cz/ff9i2hu9g0h5kb8vgdhqunbfh6/seznam
 6. je toto dobry pc ?? za 16k

  Omlouvám se, ale tvá sestava je primárně založená na grafice. Procesor je opravdu slabý a jak psal Max, tak grafiku bude procesor bottleneckovat. Já bych to radši složil na APU a grafiku dokoupil až vyjdou od AMD Navi po létě.
 7. Budget PC sestva

  Co to přesně znamená?
 8. PC do 30 000 kč

  CPU od AMD nejsou lepší, ale výhodnější. Vzhledem k tomu, že se blíží Ryzen 3rd klesají ceny některých starších Ryzenů 2rd jako třeba Ryzen 7 2700, který dnes koupíme za 6000,-Kč. Také doporučuji AMD k low/mid budgetu, protože se vyplatí více. Intel spíše k high-end PC, kde kupuješ K procesor s overclockem a watr blokem, protože to topí jak svi... Prostě a jednoduše tu mám sestavu na AMD . Můžeš jí zkouknout případně něco ještě mohu změnit a doladit.
 9. Budget PC sestva

  Na ten poměr je to v cajku, jen se zeptám, plánuješ v budoucnu investovat další peníze do sestavy nebo?
 10. Lightning fast

  Patrioty.
 11. Starý PC - hluk, procesor, chladič

  Nejdřív prepastuj a pak, nahlas teploty a podle toho bych rozhodnul.
 12. Starý PC - hluk, procesor, chladič

  Doporučuji resetovat Windows, tedy pokud můžeš, přeinstalovat systém. Procesor bych přepastoval Artic Mx4, je to levná a dobrá pasta. Chladič by měl bohatě stačit boxový až to prepastuješ, je možné, že počítač byl užíván dlouho a je tam třeba už jen malá vrstva.
 13. Upgrade PC

  Jop, dá se říct, že ano.
 14. Upgrade PC

  Ano, vše je možné, když si to napíšeš do požadavků. Hele, doporučuji ti i tak AMD, ušetříš za výkon navíc, který máš u Intelu a zrovna tento kousek Ryzen 7 2700X je samotně taktovaný, takže CPu nebudeš muset řešit. Co se týká ram, jediný, co možná budeš muset, tak je nataktovat, ale je to všechno jednoduchý a jenom měníš čísla frekvence. Monitory budeš mít do limitu 50 tisíc nebo to už je bokem? EDIT: Monitory podle uvažování už vlastníš?
 15. RAM 3200 Mhz jedou na 2133

  Pokud si počítač zapl poprvé, mají defaultní nastavení, tedy jedou na nízký frekvenci. Frekvenci můžeš zvýšit v BIOSu pomocí XMP profile.
 16. Procák

  Hlavní otázka spíš zní v jakým rozlišení hraješ?
 17. Upgrade PC

  Ano, bez problémů. Můžeš a bez problémů s využitím v BIOSu XMP profilu, tedy overclock ram pomocí fuknce. Pak už se jedná o desku, jestli to zvládne, což ty tvé vybrané uvádějí až 4266 Mhz. Ještě bych to zkusil složit na AMD.
 18. Upgrade PC

  Ty ramky nejsou úplně cajk. Radši bych vzal tyto. Jinak je to asi v pohodě. Zvolil bych variantu 2.
 19. Přehled čipů RAM DDR4

  Vyšší frekvenci to chce. Nejlépe HyperX 2x8Gb 3333Mhz.
 20. Herní PC

  2700X nebottleckuje ani 2080 ani Ti. A vůbec, proč to řešit, když mu doporučujete 4K? Tam mu bude jedno, jestli to bude topení od Intelu nebo Ryzen. Pokud půjde o 1440p nebo 1080p, tak i tam bude grafika nebottneckovana. A watáž stačí opravdu 650W-750W max.
 21. 7 nm od AMD na dohled

  No, nebude to asi podle leaku, který vyšli, kde 16jádro mělo mít 5 Ghz, vidím to spíš na 4,3-4,6 Ghz i tak slušný. Ale frekvence není vše.
 22. Herní PC kolem 18 tisíc

  To už vypadá líp. Hele, s těmi rám, je lepší koupit s vyšší a mít rezervu, tak či onak je to obecně lepší,kdyz to není cenově rozdílné o moc. Zdroj bych radši vzal Be quite! , kde bude i nějaká kvalita. Ten Seasonic co tam máš není nejhorší, ale radši bych vzal nemodularní s vyšší kvalitou.
 23. Herní PC kolem 18 tisíc

  Nebyli by dražší, aspoň ne CPU ani GPU. Akorát desky by byli o něco dražší. Jde o to, že bys pořídil zase o třídu výkonově výš za menší peníz, o to jde. Nikde jsem ti to nevyčetl, jen jsem se ti to pokusil rozmluvit, ale volba je na tobě a asi je to pro tebe lepší volba. Chápu, byla to alternativa, kterou mohl, ale nemusel přijmout a rozhodl se podle sebe a sám si myslím, že asi opravdu dělá dobře.
 24. Herní PC kolem 18 tisíc

  Tady mám sestavu, která tě vyjde na 14 tisíc a za zbytek dokoupíš grafiku, která bude výkonnostně snad i lepší než to, co dnešní trh nabízí a snad i za lepší cenu. Jestli stojíš o PC, který budeš mít hned se vším šudy s tím, že stejně budeš muset koupit ramky, nejlépe ty stejný, ale pokud se ti toto nepodaří, je možné, že když koupíš v budoucnu ramky s horší kompatibilitou, pohoršíš si, ještě k tomu u Ryzenu. Chystá se vydání nových CPU, desek a GPU od AMD, takže je to teď celkem naprd doba, kdy skládat PC. Úplně nejlepší by bylo počkat a složit to potom. S největší pravděpodobností by se to mělo vyplatit mnohem víc.
 25. Herní PC kolem 18 tisíc

  Nebude lepší to složit na APU a později to prubnout s Navi od AMD, který vyjdou spíše po létě?
×