Jump to content

VojtěchC

Stálý člen
 • Počet Příspěvků

  878
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od VojtěchC

 1. PC pro střih 4k videa, budget 30k

  Zde je otázka, jestli jsi ochotný si třeba i připlatit za novinky, který mají co nabídnout. Jinak určitě nový Ryzen 3rd aspoň 8jádro. Základní desku logicky X570. Ramky bude lepší 32 GB. Grafickou kartu bych viděl něco mezi RTX 2060-2070, uvidíme co zkážou RTX Super, ale podle mě to nebude nic extra. M.2 disk bych využil na právě střihací soubory a soubory, který bude stříhat. Na systém stačí Sata III s kapacitou 120 GB. Zatím by to asi vypadalo https://www.czc.cz/75ej5jn2n8ie4b9rc2d464la58/seznam.
 2. Chtěl bych poradit s komponentama

  Ehm, nene. Rozpočet?
 3. Pc Sestava

  Samozřejmě je to na tobě, třeba ta licence za 1600 kč bude mít lepší Windows 10.
 4. Pc Sestava

  Ano koupíš a to licenci na aukru. Sám s tím mám zkušenost. A dokonce to stálo ''jen'' 200 Kč, přijde ti to elektronicky na e-mail do 5 min.
 5. Výber Ram

  V tom případě bych ti doporučil G.skil. Mělo by to i barevně sednout.
 6. Doladeni PC

  I stará sestava vypadá dost slušně, takže není kam spěchat. 2xGPU je pitomost, né všechny hry jsou na to optimalizovaný a pak akorát ztrácíš případně ani nespustíš hru. Ramky bych rovnou do budoucna dokoupil 2x16GB, ať procesor má ten výkon z toho dual channelu, protože ramky, který máš moc na vysokou frekvenci nevytáhneš. Podtrženo sečteno, jediný, co bych v budoucnu upgradoval je když už GPU a ramky, tedy koupit jednu a to RTX 2080, aby ses výkonově posunul a ramky nejlépe 2x16 GB s 3200 Hmz+. Pravda je taková, že AMD teď vytahuje své nové produkty (7.7) a Nvidia bude také reagovat novými GPU, tedy nějakými refreshy a mělo by to pohnout s cenami dnešních karet, takže doporučuji vyčkat.
 7. Rada s PC sestavou

  Proč tu vyhazovat těžký prachy za tohle? Bude lepší počkat na novinky, protože AMD má v rukávu něco, čím převálcuje I9-9900K a to jak výkonově tak cenově. Dejme tomu, že 7.7 si bude moct tady pán pořídit 12 jádro a bude mít postaráno na pěkně dlouho a grafiky by měly taky cenově klesnou, ale to se asi nedotkne RTX 2080 Ti. Shrnuto podtrženo, pokud má zájemce o nový PC týden/dva čas, počkal bych.
 8. Výber Ram

  Tak máš napsaný laděný do červena a černý ram. Odhaduji, že to má být co nejbližší barva, která nevynikne a bude splývat, tak tedy bych to viděl buď na takový decentní kousek od HyperX. Případně ty stejný za nižší cenu a v nouzi si je můžeš klidně přetaktovat na vyšší frekvenci pomocí XMP profilu.
 9. Pc Sestava

  Hele, není to žádná sláva, za ty peníze se dá koupit lepší stroj. Třeba tu mám něco do 20k, ale jak píše už Lustig, bude dobrý počkat do 7.7 na nový GPU a CPU od AMD, který nabídnou lepší výkon za stejnou cenu.
 10. Sestava

  Složil bych to asi takto, ale bylo by dobrý počkat si do 7.7 až se ukážou benchmarky nových GPU a CPU od AMD. Napiš tak 10.7.
 11. Pomoc s PC

  Přes jakej kabel to máš vedený z garfiky do monitoru? DP nebo HDMI?
 12. Ohodnoťte PC sestavu

  Směska všeho chuti. Rozpočet?
 13. Frekvencia ram

  U AMD 1st a 2nd gen nejlépe pracuje na 3200 MHz, u Intelu můžeš vytáhnou i 4000 MHz +. Viděl jsem nějaký video, kde porovnávali Intel s 2133 Mhz a 4133 MHz a ten rozdíl byl výrazný, tím chci říct, že čím vyšší frekvence, tím líp hlavně i do budoucna.
 14. PC pro fotografa

  Zrdoj není nejhorší, ale lepší je to mít postavený na kvalitním základu. Disky určitě jeden čistě na systém do Sata III a druhej do M.2 slotu na tvé věci, tedy fotky apod. K Ryzenu určitě 4x8 GB ne-e. Vůbec k žádnýmu mainstream procesoru by neměli býti přísušné 4 sloty ram, přicházíš o výhodu dual-channelu, takže když už, tak 2x16 GB. Grafika asi u tebe není podstatná hádám až tak moc, ale i tak bych radši šel do GTX 1060 a nebo do vyšší řady Turing. Tedy aspoň GTX 1650, která je v některých případech levnější než starší generace.
 15. RTX 2070 vs Vega 64

  Počkej si na Navi, který vyjdou 7.7.
 16. pc do 25k

  https://www.czc.cz/ca1k7u00vkh4j89b86fsqpqi4a/seznam
 17. Herní PC

  Je to v cajku, pokud si stojíš za Intelem, tak to nemá chybu, pokud máš zájem o něco lepšího, počkej si na Ryzen 3rd gen, který vyjdou už 7.7, případně i Navi GPU.
 18. PC pro fotografa

  Jedním slovem-slabota.
 19. 7 nm od AMD na dohled

  749 je tuším ofíko cena. Pořád lepší než 16 jádro od Intelu za 1600 $...
 20. AMD Navi

  Ceny těchto grafik jsem čekal o málo menší, ale nakonec je pravda, že jim musí něco tu práci zaplatit musí ještě k tomu s novou architekturou. Výkon je dosti dobrý a někde jsem se dočetl, že slibují až 20% výkonu více oproti Nvidii, což zase osunuje hranice dále a tím se kompenzuje cena. Spíše mě zajímají desky, jak na tom budou s cenami, protože přemýšlím o upgradu, ale zatím mě to moc nepřesvědčilo.
 21. 7 nm od AMD na dohled

  AMD nejde o to, kolik lidí si to koupí, ale o to, že nabízí do socketu AM4 16 jader, což konkurence nemá. Sotva se jim tam vleze 8 (Intelu) a co nový refresh, to nová deska. Takže konkurenci v tomhle ohledu úplně převálcovali, cenově taky, výkonnostně je to ještě nejisté, ale možná Ryzeny 3rd gen budou o něco rychlejší i v single core, ale bude to málo, ale i tak AMD dostalo to, co chtělo.
 22. Jaka je lepší pc sestava

  Není to zlý, ale mne sedo rozpočtu vlezla i RTX 2080, sice s Ryzen 7 2700, ale ten moc nezaostává za X verzí.
 23. Hodia sa mi tieto pc komponenty do počitača?

  @brunovito666, někdy mi přijde, že tady jsou někdy lidi až moc citlivky a stačí málo, aby se někdo takový ozval. Nemyslím to zle, ale nemusí tady reagovat lidi na chování, když to není vulgární ani nijak neslušné. Nebo tu jsou snad holky?
 24. PC

  Spěchá to? Bylo by dobré počkat.
 25. Nove ryzeny a ich integrovane grafiky

  Víc se dozvíme už 10.června v Po, když představí GPU.
×