Jump to content

polaji

Člen
 • Počet Příspěvků

  29
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

3 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. polaji

  utp rozdvojka

  Jestli je to modem od poskytovatele internetu, tak to přiveď do routeru a z routeru do PC. Ale nevím záměr tvého řešení s rozdvojkou, to ať poradí někdo jiný, ale za mě neefektivní řešení
 2. polaji

  msi modern a10m reklamacia

  Pokud je to bios od výrobce co jsi tam dal, tak bych to aspoň zkusil.
 3. polaji

  Upgrade grafiky

  Vybral jsem tady tu: Karta Gigabyte, na stránkách jsou i biosy karet, takže předpokládám i podle popisu, že flash biosu je možný a nebo budu mít štěstí a bude to rev 2.0 . Každopádně děkuji, hlavně o té frekvenci jsem neměl ani páru :-)
 4. Ahojte, prosím o pomoc s výběrem grafické karty pro upgrade PC. Momentální sestava: PSU - EVGA 550 B3 (80 plus bronz) GPU - GeForce GTX 750 Ti (2 GB) CPU - HexaCore AMD Ryzen 5 2600, 3818 MHz (38.25 x 100) RAM - 2x Patriot Memory 3200 C16 Series 8 GB DDR4-3200 DDR4 MTB - Gigabyte B450 Aorus Pro Nejčastější hry: GTA 5, Apex Legends, The Witcher 3 a obšas NFS apod. Původně jsem plánoval 1660 ti, ale už jsou jiné karty, tak nevím. Napadla mě 5600 xl, cenově kolem +/- 7-8000 kč. Děkuji
 5. polaji

  disky do NAS

  S Nasem nemám žádné zkušenosti, tak moje představa: Zálohování z 2-3 mobilů (android aplikace, vzduchem) + pc, přehrávání filmů, hudby a foto přes DLNA do TV popř. mobilů (jsme zvyklí přehrávat ve stažené kvalitě, nejčastěji HD). Možná bych využil to vzdálené zálohování (dovolená apod.). Jinak mě nic extra nenapadá na co využít, hry ani web na tom provozovat neplánuji, Virtual server také ne. Překódování videa chápu skrz nepodporované formáty, což jsem psal výše a nedělám to (vždy vše jelo) maximálně v případě potřeby bych to převedl v pc a pak uložil na NAS (o nějaký krok na víc ale primárně to nedělám). Takže DS218play nebo DS218? :-) Disky budou Iron Wolf 4TB (jen pro info). Děkuji za poslední potvrzení ohledně NASU :-)
 6. polaji

  disky do NAS

  Super, děkuji za odpověď. A ano plánuji 2 disky v raidu 1, přístup pro 2-3 lidi. Můžu se rovnou zeptat na názor NASU Synology ds218play? Na + verzi jsem viděl tvoji recenzi a to nevyužiji. Obyčejná ds218 jsem našel jen rozdíl v RAM paměti. Takže vychází mi z toho 218play aby zvládl posílat video do TV přes tu jejich aplikace (název přesně nevím) po síti (1 GBit/s) bez nějakých úprav ve FullHD popř HD. Dále klasicky zalohování hlavně foto, dokumentu apod... Bude to v pořádku koupě? Děkuji
 7. polaji

  disky do NAS

  Ahoj, taky během tohoto roku mám v plánu si pořídit NAS, začnu odzadu a to je ohledně disku. Jak moc bude NAS závislí na rychlosti otáček disku, vyplatí se investovat do Iron Wolfa PRO, který má 7200 ot.? Doplním jen že NAS bude jako samozřejmě záloha (raid 1) ale i multimediální centrum převážně pouštění filmů na TV přes DLNA, stahování torrentů, hudba apod.. Díky za info :-)
 8. polaji

  Nový router

  Za mě Tenda, mám sice jen Tenda AC10 ale skrz co to největší pokrytí, tak obrovský skok (samozřejmě i rychlost) Doporučení běžného uživatele, počkej si na radu někoho odbornějšího :-)
 9. polaji

  Optický rozvod sítě po bytě

  Ještě doplňující otázka, když budu mít 2 koaxiály a jejich modemy v nabídce nabízejí jen jeden, tak to je na to propojka? Nebo jak je to řešený?
 10. polaji

  Optický rozvod sítě po bytě

  Ok, moc děkuji. 👍🍺
 11. polaji

  Optický rozvod sítě po bytě

  Super, děkuji moc. Psal jsem to jak manták ale seplo mi to. A ano komplet elektrika se dělá, zítra se začne vysekavat. Jen shrnutí : koaxial od chodby do bytu tam kde bude jejich modem. Od jejich modemu(popř. Mého) na internet táhnout utp kabl s vývodem ze zdi na přípojku rj45. A TV což chci 2x koaxial od jejich modemu. Je to správně? 😀
 12. polaji

  Optický rozvod sítě po bytě

  Vlastně ten modem můžu dát natvrdo k pojistkam (udělat na to místo) a k tomu přivést koaxial z chodby a zbatek po bytě vést utp a udělat přípojky. Ten jejich modem funguje jako router popř si za ten jejich někam ještě umístí svůj a můžu mít přípojek kolik poskytuje router. Chápu to dobře?
 13. polaji

  Optický rozvod sítě po bytě

  Už jsem před x lety UPC měl ale bohužel nikdo jiný tam není, leda bezdrátově. Ale co vím z dob kdy jsem měl upc, tak ve zdi byla přípojka a z přípojky to šlo do toho jejich modemu a až z modemu se dalo napojit vše ostatní. Tchýně má UPC a je to to stejné - ze zdi do modemu a až z modemu cokoli. Já bych chtěl modem třeba k pojistkové skříní (chápu to tak že tam musí být) a od toho modemu rozvést po bytě přípojky. Ty přípojky jsem se bavil s panem co má ty byty na starost, že elektrikář to má vést koaxialem aby to dosáhlo z bytu ven a tam to už nápoji UPC. Ale pán nebral v potaz, že nechci tam mít tu jejich krabicu (modem) např. v ložnici ale někde schovanou a zní pak natáhnout potřebnou kabeláž, jenže nevím jestli to jde na 3 přípojky (+TV) .
 14. Zdravím kluci, potřebuji nutně radu a úplně nevím jak to popsat. Takže rekonstruluji byt a optický poskytovatel internetu je UPC. Potřebuji do zdi 2x TV přípojku + 3x ideálně utp (internet). Vedeno je to přes koaxial. Elektrikář má nachystat kable ke dveřím a zbytek pak dopoji na chodbě UPC. Jak to udělat když musím mít ten jejich modem abych pokryl ty přípojky.? Jde to vůbec? Doufám že je to trochu srozumitelný. Předem děkuji za rady. PS. S elektrikarem jsem ještě nemluvil.
 15. Zdravím, prosím o kontrolu sestavy. Jedná se o pc pro otce na internet (browser hry, bankovnictví, občas youtube a jednoduché aplikace - word, soliter, přehrávání mp3). Ideální cena do 5 000 kč, ale asi na těch 6 bych ho zlomil :-D. Zdroj se použije ze starého PC, předpokládaný výkon 350-450W , skřín také bude stará. HDD to chce nový je tam starý plotnový sata 1 nebo 2, takže ssd. 240GB by mělo stačit na x let :-). https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76696E716E6A6A7D3 Obchod není důležitý. Děkuji za kontrolu a případné připomínky.
×
×
 • Create New...