Jump to content

Frantisek Macků

Člen
 • Počet Příspěvků

  23
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

0 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Frantisek Macků

  Instalace OS

  je potřeba i zálohovat i Program Files a Program Files (x86) ?
 2. Frantisek Macků

  Instalace OS

  Instalačku budu dělat z "céda", jinak zálohu taky plánuji (pro mě je to samozřejmý dělat zálohu). Taťka mi řekl že chce mít C takže nejprve udělá zálohu, říkal jsem mu že je jedno zda to nainstaluje pak, ale taťka chce mít prostě Windows na C, není teda nějaký program na zálohu, aby u zálohování strávil co nejméně času ?
 3. Chtěl bych se zeptat můj taťka chce si přeinstalovat OS (koupil jsi SSD, dříve měl totiž HDD) ale šlo by to udělat tak že by nemusel ze začátku dělat zálohy (a nebo jdou zálohy udělat jedním klliknutím ?, je to hodně zasekaný a kopírovat by to asi nebylo dobré že?) šlo by kdyby jenom dal jiné písmeno windows (místo C, A nebo tak nějak) a nebo kdyby si tam dal druhý windows tak by si windows dal sám nějaké volné písmeno ? (taťka mě totiž poprosil když nemá čas a já si OS už víckrát instalovat tak abych mu to nainstaloval.)
 4. Frantisek Macků

  RASPBERRY

  Dík milane hledal jsem něco na podobný styl. vědel jsem že to musí existovat ale nebyl jsem si jístí. Raspberrz proto aby to bylo malé ( něco jako ten cheapo tablet) dík milane i to bude stát o hodně levněji na alze jsem našel za 139 Kč
 5. Frantisek Macků

  RASPBERRY

  Jinak by to stálo ze vším všudy cca 2900 Kč
 6. Frantisek Macků

  RASPBERRY

  napájet ho budu z Power Banky, klávesnici to je snad jediný velký minus, neboli velikost. možná ale bez numerické klavesnice monitor Raspberry Dotykový 3,5" TFT LCD Shield 320 x 480, SPI (přímo akorát malý jako Raspberry) potom bych poznámky tisknul na papír (a nebo nechat v micro SD. ale i tak kdoví co bude za 20 let nebo za 50 let. takže by to bylo lepší tisknout na papír)
 7. Frantisek Macků

  RASPBERRY

  neříkám že bych si to nezálohoval a netiskl ve škole se stane že někdy čitelně píši ale potom ejhle nepřečtu to kdybych si to psal do RASPBERRY a to zálohoval jak papírově tak i do Externího úložiště tak by to nevadilo.
 8. Chtěl bych se zeptat mám takový nápad místo sešitů bych používal RASPBERRY z 512 MB RAM. ale nevím zda to bude fungovat z tolika RAM přemýšlím i o 1GB RAM ale pokud by to stačilo jenom na psaní (libre offic nebo nějaký textový dokument) 512 MB RAM bylo by to lepší jak to vidíte bude stačit 512 RAM a nebo 1GB RAM ? (vím že se bude muset nainstalovat OS Rasbian nebo tak podobně) Předem děkuji za odpověd.
 9. Frantisek Macků

  Dobré a špatné PC zdroje

  Co by bylo lepší koupit za zdroj tenhle Fortron HYDRO 500W nebo Be quiet! System Power 9 - 600W. ted mám zdroj (350w) nevím jak starý ale tak 6let to bude i díl, a koupil jsem si před 3 lety Herní grafickou kartu, která vyžaduje min. 400 w. myslíte že by byl lepší výkon Grafické Herní Karty? (P.S nikdy mě PC nespadl) nebo by sem míň zatežoval procesor? Dal jsem vyscreenovanou plochu když jsem streamoval a hrál všechno možné, měl jsem i zapnutý prohlížeč.
 10. Frantisek Macků

  Zdroj

  tak co když tam hraji na tačím a atd. tak mohl by se zvýšit ten výkon kdybych si koupil zdroj z 400 a víšší (teď si počítač postupně vylepšuji to proto že jsem ho koupil cca 4roky do zadu a repasovaný a mám tam pár věcí nových dvě ssd a grafickou kartu. jinak všechno tak jak to tam bylo. zdroj tam mám podle mě starý a ještě ktomu nemá ty značky jako 80 plus bronz atd. )
 11. Frantisek Macků

  RG1W a SSD

  Podle toho co jsem našel by se tam měla vejít i bez šuplíku nebo redukce. (ale nejsem žádný odborník) ale jednou sem si instalovat (cca 2 měsíce dozadu) SSD a koupil jsem si blbou redukci a nechtělo se mi čekat než mi příde nová takže sem vzal SSD do ruky vzal jsem si šroubky i podložky a přišrouboval a pěkně to drží. (já mám case nevím jak starou ale koupil jsem to jako repasovaný PC a není tam podpora disku 2,5) jinak bych doporučil SSD od Patriot
 12. Frantisek Macků

  Záložní zdroj

  takže to není nutné, jedině co bych si mohl koupit je přepěťová ochrana (kdyby náhodou uhodil blesk) jaké sou kritéria na výběr přepěťové ochrany nebo to je jedno jakou vezmu?
 13. Chtěl bych se zeptat když příjde bouřka a vypne proud můžou se komponenty poškodit. já se totiž ptám proto, kdyby se poškodili tak bych si koupil záložní zdroj, ale kdyby se nepoškodili tak bych si koupil přepěťovou ochranu.
 14. Frantisek Macků

  Přepěťová ochrana

  Chtěl bych se zeptat když příjde bouřka a vypne proud můžou se komponenty poškodit. já se totiž ptám proto, kdyby se poškodili tak bych si koupil záložní zdroj, ale kdyby se nepoškodili tak bych si koupil přepěťovou ochranu.
 15. Frantisek Macků

  Výpadky wifi

  já jsem nepsal přijímač, já jsem psal vysílač ten, který vysílá a né přímá to je přece jasné ne? (já vím že se vysílači říká router ale já říkám vysílač)
×
×
 • Create New...