Jump to content

Matěj Račinský

Člen
 • Počet Příspěvků

  16
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

3 Neutrální

Poslední Návštěvníci

Seznam posledních návštěvníků je vypnutý a nebude se zobrazovat ostatním uživatelům.

 1. Hm, tak pořád přemýšlím a i když jsem byl přesvědčený, že intel, tak přeci jen koukám na tu 1900X a docela nad ní uvažuju. Ten single core výkon zas není tak rozdílný, co jsem koukal na benchmarky. Kdybych se rozhodl pro 1900X (případně uvidím, jak s cenou zamává 2. generace threadripperů, jestli to nějak významně zlevní 1920X), tak k tomu Asus prime X399, nebo jiný motherboard? Taky přemýšlím nad tím, jak podstatné je, že s AMD to bude víc futureproof než když půjdu po intelu. Dlouho jsešm vydržel jenom s notebookem bez obměn, tak s tím nemám moc zkušeností, vyplatí se mít futureproof mobo, že za několik let budu moct dokoupit silnější CPU a zbytek vydrží, a nebo zastarávají i ty ostatní věci tak rychle, že to nemá smysl?
 2. Díky, fixed. Akorát koukám na ta CPU a vedle 7820X existuje i 7800X, 6jádrová verze téhož, akorát znatelně levnější. Pokud jsem to správně vyčetl, tak by měl mít stejný počet pci-e linek, takže by šel použít taky, ne? Přijde mi, že 12 threadů je dostatek na to, co potřebuju. A k tomu qual-channelu, chápu to správně tak, že nejlepší rozložení ramek bude mít obsazené jen 4 sloty z 8, abych využil plný potenciál quad-channelu?
 3. furt recykluju ten původní seznam, tady je link, pro jistotu: https://www.czc.cz/7offvli160gu28nmkv0cl64u97/seznam
 4. Tak jsem seznam upravil a hodil tam tu 7820 i s mobo. Je to docela pálka, ale zas ty PCI-e lanes navíc se hodí, no. A těch víc jader se taky rozhodně neztratí. Jinak jsem koukal na ta SSD, Evo a Pro, a podle ryhlostí to nevypadalo zas tak rozdílně, asi zůstanu u Evo. Akorát jsem koukal, že 7820 má vyšší TDP, uchlado ho ten Dark Rock pro 4? Asi se obejdu bez OC.
 5. Wau, díky za vyčerpávající analýzu. O těch 8 PCIe lanes jsem věděly jenom mi vůbec nedošlo, že mi něco vyžere i M.2 SSD. Takže pokud bych měl těch 24 lanes, tak by mělo každé GPU 8, SSD 4 a 4 by byly volné, chápu to správně? Podle toho, co píšeš, asi opravdu i7-7820X (doufám, že jsem správně pochopil, že máš na mysli tohle CPU) vychází nejlíp, i ten single core vychází skoro stejně jako u 8700K. Máš nějaké tipy, jaký motherboard k tomu vybrat a po čem se dívat?
 6. týjo, ty jsou docela drahý. Chápu, že noctua je top značka, ale pokud to správně chápu, tak dsyž si koupím tenhle chladič + černé ventilátory, tak se mi to o půlku prodraží....hm....na druhou stranu ren výchozí vzhled je fakt docela hegeš... asi nejde koupit rovnou tu noctuu jenom s jinak barevnými větráky, co?
 7. Matěj Račinský

  GTX 1100

  O tensor cores si u 1100 můžeme asi nechat jenom zdát, co?
 8. A co se týče zdroje, někdo mi místo EVGA doporučoval tenhle https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-850w/220745/produkt. Má stejné parametry, dokonce pár výstupů navíc, a má 10 let záruku a navíc. A je levnější. Akorát nemá SLI certifikaci, vadí to něčemu?
 9. Ještě jeden dotaz k motherboardu: nestačil by na to bohatě https://www.czc.cz/asrock-z370-extreme4-intel-z370/223705/produkt ? Je o kousek levnější a jediný rozdíl, který jsem našel, je že má jenom 1 LAN port místo 2. Což mi přijde jako zanedbatelné, protože jsem nikdy 2 LAN porty nepotřeboval. A nebo má oproti extreme4 nějaké výhody?
 10. Možná jsem to tam dal blbě, ale nastavoval jsem v té PSu kalkulačce i frekvenci jakou uvádí u těch GPU, monitor a vůbec. Tak vezmu tu evgu, díky. Taktovat moc neplánuju, maximálně na 4.8GHz, ale to spíš ze zvědavosti, rozhodně neplánuju prorazit 5GHz hranici, spíš doufám, že to uchladí all-core turbo po delší dobu (některé věci v computer vision paralelizují krásně a několikrát se mi podařilo rozjet všechna dostupná jádra na maximum). Na Noctuu jsem už koukal a dost jsem nad ní přemýšlel, ale nevím, kterou konkrétně a jak moc se vejde do toho case, a hlavně mám problém s tím, že mi krvácí oči, jakmile se na ni podívám. Dala by se sehnat v nějaké jiné barvě než je ta hnědo-béžová záležitost? A nebo je to jen ošklivě vypadající stavovský odznak overclockerů a mám si na to zvyknout?
 11. Hm, i když podle https://outervision.com/b/KzNnlp (jen doufám, že jsem to tam naklikal správně) to bude žrát 844W když všechno pojede. Což by měl ten be quiet teoreticky pokrýt, protože má špičkový výkon 870W, ale nevím, jestli nebude jistější vzít https://www.czc.cz/evga-supernova-850-g3-850w/205070/produkt které má 850W (a nemůžu k tomu najít špičkový výkon jako uvádí u toho be quiet).
 12. No, jasně, na samotné psaní programu teoreticky jo (nebudu zabíhat do diskuze od PSPadu a IDE, protože to je furt výkonově dost níž než se pohybujem s tímhle HW), ale já tam ty věci pak chci i spouštět. A to už docela žere. Rychlý M.2 SSD disk je dobrý point, myslíš, že bude ten samsung 970 EVO dost rychlý? Co se týčče RAM, tak tam jsem si jistý, protože když analyzuju nějaká větší data a počítám s nimi něco, tak je chci mít celá v ramce, jinak je to strašně pomalé a blbě se s tím dělá. Nedávno jsem zpracovával data na jednom PC co mělo 256 GB RAM a na nějakých 25 GB RAM jsem se dostal poměrně rychle, stačilo udělat pár agregací (konrétně to bylo tohle https://www.kaggle.com/azathoth42/myanimelist což je asi 5GB v CSV, co si chceš držet v paměti, a stačilo udělat pár transformací v pandasu a hned jsem byl na 25 GB, takže vím, že tolik RAM potřebuju), nehledě na to, že chci používat Docker, který nějakou tu RAM taky docela baští. Jo, to jsem rád, že to chlazení vzduchem utáhne. Co se týče té 2. GPU, tak asi má smysl pořídit si už teď dražší zdroj, abych nemusel měnit i ten, co? Myslíš, že bude tenhle zdroj ok? https://www.czc.cz/be-quiet-straight-power-10-800w/160069/produkt
 13. To hluboké učení a data science asi všechny děsí, že mi tu nikdo neodpovídá, jde to nějak dát pryč? Měl jsem to tam jen proto, aby mi tu nikdo nepsal, že nepotřebuju i7, když i5 v pohodě nakrmí GPU při hraní a že 64GB ram nikdy nevyužiju, u tohohle usecasu vím, že 64GB ram je nutnost a ten rozdíl mezi 6thready a 12 thready je pro některé účely značný. Jo, ještě jeden rozdíl oproti čistě herním PC je tady v tom, že u deep learningu běží např. jeden program 2 dny v kuse a během toho neustále zapisuje logy na disk, takže je třeba, aby to ten disk ustál. Logy zabírají vyšší desítky GB až nižší stovky GB. Ale to je tak všechno čím je deep learning specifický v nárocích na počítač. Co mne zajímá je, jestli spolu jednotlivé části pasujou a jestli je to vyvážené, jestli to do sebe bude všechno zapadat apod., ostatně jako u jakéhokoli jiného PC.
 14. Samozřejmě pokud by byly dostupné levnější, ale stejně kvalitní/výkonné komponenty, jsem pro. Také bych se chtěl zeptat, jaké větráky do case by bylo dobré přikoupit, přemýšlím o dvou větrácích navíc pro zlepšení airflow.
×
×
 • Create New...