Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  3 433
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od milanfon

 1. milanfon

  Virtuální Server IP

  Proč bys nemohl? Jen myslím, že ta statická je tam za příplatek, ale ani dynamická by nevadila, protože dokud nevypneš modem, tak si jí to drží.
 2. milanfon

  Problém s nabíjaním a výkonom ntb

  Já bych řekl, že celý ten SW je občas bug
 3. Jasný no, taky bych tam viděl radši něco jako Asus TUF-PLUS nebo Giga Elite.
 4. Na AAA moc ne při plném refresh ratu, ale na 60 Hz a více bez problému, ale byl to jen návrh. MSI taky moc nemám v lásce, ale zase na tu Tomahawk jsem moc hatu neslyšel. Ty Kingstony jsou mimochodem i k AMD super.
 5. Ahoj, hele co se týče základních komponent jako deska, CPU, RAMky, zdroj, chladič a grafika, tak je to dobré. U toho zbytku mi přijde, že se snažíš za každou cenu ušetřit, což není moc dobrý nápad. Třeba v té bedně se ti nebude moc dobře stavět a ani se vzduchem si nemyslím, že to tam bude nějaká sláva. Raději bych šel do něčeho ověřeného jako Pure Base 500, kterou máš teď za hezkou cenu. Myslíš že i u těch periferií si můžeš vybrat něco kvalitnějšího? Třeba monitor je dobrý, pokud chceš FHD na 240Hz, ale zase o 2 tisíce výše už můžeš mít QHD při 175 Hz.
 6. milanfon

  Vzduch nebo voda?

  Ono taky záleží, jakou zátěž na to budeš dávat a co máš za bednu. Nedá se jasně říct, co je lepší, protože obojí má i v této cenové kategorii svá opodstatnění.
 7. milanfon

  Problém s nabíjaním a výkonom ntb

  Zvláštní. Jako to, co napadlo mě je, jestli notebook nemá moc vysokou spotřebu a při nabíjení se neomezil jen na výkon nabíječky, avšak tohle dá max 35W, takže to je blbost. Druhá otázka tedy může být, jestli se to fakt na 65W nabíjí, ale mělo by. Možná @David Morávek (Dave) by mohl vědět.
 8. milanfon

  TDP u notebooku

  Ahoj, když se podíváš na speficikace nějakého procesoru. Jako příklad vezmu třeba Intel 1165G7, tak tam můžeš vidět minimální a maximální TDP, které si integrátor procesoru (výrobce notebooku) může u procesoru nastavit. Třeba kvůli tomu, aby to zvládalo chlazení. Tady je to tedy od 12 do 28W. U AMD procesorů je to mimochodem podobné. Máš tady ukázané základní TDP a pak jak může být konfigurovatelné. Bohužel ty jakožto uživatel to změnit nemůžeš, protože je to dané v BIOSu. Někde to jde změnit. Třeba jako u některých těch vyšších modelů u Asusu nebo HP, avšak ty tad
 9. milanfon

  Problém s nabíjaním a výkonom ntb

  Ahoj, jak silnou to má nabíječku?
 10. Vzhledem k tomu, že tamto má 3060, tak se to fakt nevyplatí. Jinak k tomu zdroji: Teď jsem koukal a zrovna tento model od GIGABYTE problémový není. Měli totiž pár modelů, které hořeli a vybuchovali, ale tento by měl být v pohodě 😅
 11. Ahoj, no tak ono za tu cenu asi ani nic moc lepšího aktuálně nepostavíš a tohle zní docela slušně. Jako ta grafika v tom je slušný chladič, deska je pecková, RAMky také. Čehož tedy úplně nejsem fanouškem je ten disk uvnitř a zdroj, které zrovna nemají dobrou reputci v kvalitě.
 12. Není, je to parádní sestava
 13. No já jsem nějakou dobu používal TKL verzi Scope klávesnice a nemohl jsem si ji vynachválit. Z pohledu konstrukce je výborná. Oddělitený kabel je super, vestavěné funkce oceníš a podsvícení také funguje skvěle. Jediné co mi vadilo byl taktilní mezerník když všechny ostatní klávesy byly lineární a další věc je že to rozvržení je trochu nestandardní, ale dá se na to zvyknout. Ovšem já jí měl ve verzi s Cherry MX Red, jenže to co máš vyhlédnuté jsou jejich nové vlastní swtiche a tam si bohužel netroufám tvrdit jak moc dobré jsou.
 14. milanfon

  Domácí síť pomocí notebooku

  Hele abych se přiznal, tak z hlavy ti takovou aplikaci neřeknu, ale vím že existují. Každopádněš i ten TeamViewer na to můžeš použít. Jen pokud ti tam nejde, tak bych zkusil ten AnyDesk jako alternativu. Funguje prakticky na čemkoliv.
 15. Za mě spíše H710. Jako objektivně jsou obě skříně dost dobré, ale dle mého názoru se s H710 lépe pracuje a celkově ta kabeláž se tam dá daleko lépe a rychleji vyřešit jak v Meshify, což je za mě obrovské +. Proč tak velká SSD? Pravděpodobnost, že ti selže není zrovna malá, takže bych jednomu SSD disku takový objem souborů nesvěřil.
 16. milanfon

  Vadné pixely

  No tak já mám tedy zrovna podobný problém u Dellu. On je to teda 4K displej, takže to moc dobře není vidět, ale v jeho středu je vidět celé podle vadnýchpixelů, které na černé obrazovce svítí bíle, takže to teda moc hezký pohled není 😅 A teď navíc mám u něj jiný problém, který mi výrobce nechce uznat, takže Dellu bych se vyhnul.
 17. Hele upřímně vesměs jsou to všechno jedny z nejlepších komponentů ve své kategorii, takže bych nic neměnil. Možná až na to SSD, protože s ním osobně začínám mít špatné zkušenosti a radši bych se mu vyhnul. Třeba takový Samsung 980 EVO je levnější a ještě k tomu spolehlivější.
 18. Jestli chceš nějakou odpověď, tak alespoň polož slušně otázku, díky.
 19. milanfon

  Alder Lake- Podpora DDR5 i DDR4

  Noo nebo by mohli pustit ty silnější jádra na vyšší takty, protože o tom se taky mluví, ale docela by mě zajímalo, jak moc efektivně by to pak šlo chladit, aby neměli stejné problémy s odvodem tepla jako 7nm Ryzeny. Každopádně taky doufám, že ta celková spotřeba se na těch 125W zastaví, jinak bude mít Intel zase průser 😅 Zatím to ale vypadá slibně, tak snad to ničím nezkazí.
 20. milanfon

  Domácí síť pomocí notebooku

  Jako Mint se v podstatě dá použít. Není to úplně ta nejlepší volba a osobně mám na servery radši něco s RHEL základem, ale použít to půjde. V podstatě si tam můžeš všechno nakonfigurovat sám. Co se týče vzdáleného přístupu, tak raději než TeamViewer bych použil AnyDesk, který zadarmo nabízí více funkcí. O konfiguraci, kterou chceš se ale stejně z GUI starat nebudeš, takže ti prakticky bude stačit jen nějaká aplikace přes kterou se dostneš do terminálu.
 21. milanfon

  Jaký notebook na stavební školu ?

  Jako za mě to, co píšeš zní slušně. Já osobně bych se právě zaměřil hlavně na NVIDIA grafiku, protože ta má nejlepší podporu ze strany softwaru. CAD softwary sice radši jedou na Quadro kartách, ale vzhledem k tomu, že MX450 jede na Turingu, tak tam už prakticky od nich není žádný rozdíl. Další faktor pro tyhle programy je RAMka, kde právě těch 16GB bude lepších. Ultrabook je obecně do školy lepší volba. Když vezmeš něco s pořádnou kovovou konstrukcí, tak se to ani nemusíš bát nikde nosit Ohledně toho CPU bych to pak moc neřešil. Ona samozřejmě i7 zní lépe, ale poslední dobou jsem č
 22. milanfon

  Alder Lake- Podpora DDR5 i DDR4

  Nooo jako tam si trochu říkám, jak to vlastně má fungovat, když ty procesory budou stavěné na struktuře big.LITTLE, tak mi takto vysoké TDP nedává smysl.
 23. milanfon

  Modrá smrt a bad_module_info

  Profil bohužel není záruka stability. Zkusil bych třeba o trochu zvýšit manuálně napětí na RAMkách a ještě SoC napětí (pokud je to AMD systém).
 24. Podle posledních úniků na VideoCardz to vypadá, že nové procesory Alder Lake by měli nativně podporovat jak současné DDR4 RAM tak nové DDR5, takže nejspíše už to bude jen podle volby základní desky, zda budete chtít zůstat u současné generace pamětí nebo aktualizovat na nové za mastnou cenu 😅 Takže celkem dobrá zpráva, co eliminuje negativní faktor u spousty lidí.
 25. milanfon

  Modrá smrt a bad_module_info

  A přes jejich profil nebo manuálně?
×
×
 • Vytvořit nové...