Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  4 267
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od milanfon

 1. Nejspíš jo nebo taky se mohl ucpat, což tyhle AiO velmi rádi dělají.
 2. milanfon

  PC sestava

  I ta nePRO se celkem dá, ale je fakt, že člověk může mít za stejnou cenu lepší disk 😅 Jojo, tak tomu tady říkáme. Vypnout to jde, ale teda u té desky je to takové, že ono si to po pár týdnech vždycky řekne "srát na nastavení" a prostě se to rozsvítí.
 3. milanfon

  Doporučení PC

  Tam prostě hodně záleží na tom využití, myslím si, že pro Tvoje cílové rozlišení to bude lepší volba a bude tam fakt znát výkon té grafiky, ale taky bude záležet hra od hry, protože tahle grafika už je na takové úrovni, že někde ta 7600X ji může bottleneckovat, takže asi bych se rozhodoval fakt opatrně. Za mě by asi největší smysl dávala RX 7800 XT, která je silnější jak 4070, ale cenově stále dost přijatelná.
 4. milanfon

  Upgrade do PC do 31K

  Tak ono nahoře je místa dost, to bych se asi nebál.
 5. milanfon

  1440p/1080p k RTX 4060

  Má. Spousta her pojede v rosahu 60 az 100 FPS, což si myslím že je dobré, navíc na externí displej máš běžně vyšší výkon. Myslím že i pro normální používání více ocení to QHD. Ta nemovitost na displeji je znát oproti FHD.
 6. milanfon

  Doporučení PC

  Ten Fortis není za tu cenu úplně nejlepší, spíš bych asi volil klasický Freezer 34. 4070 Ti bude silnější, ale už tam bude znatelnější limitace procesorem.
 7. milanfon

  Upgrade do PC do 31K

  Co jsem tak koukal na výsledky, ten 280mm Arctic právě vychází lépe. On stejný jako ostatní AiO, protože ma tlustější radiátor.
 8. milanfon

  Upgrade do PC do 31K

  Mně se to jako upgrade zamlouvá, akorát mimo zmíněných RAMek bych asi fakt radši šel do vodníka na chlazení. U tohoto konkrétního procesoru je ten vzduch dost na hraně, ale zase chápu že do té R4 se nevejde nic většího jak 280mm a je celkem škoda tu bednu měnit. Možná o tom 280mm Freezeru bych zkusil zapřemýšlet, možná by to mohlo být o něco lepší jak ta Noctua.
 9. Tak díky za objasnění 😅 No a kdyby se to zkoušelo s kouřem, nebyl by problém, že má jinou hustotu jak vzduch?
 10. Sice mi to přijde zbytečně velké, ale chápu 😅 Ty Aspect větráky nejsou vůbec špatné.
 11. To si úplně nemyslím, že je problém, protože ten teplý vzduch ti vždycky půjde nahoru, takže pokud to ničím nebudeš blokovat, půjde přirozeně ven.
 12. milanfon

  Smart hodinky do 300€

  Když už zmiňuješ ten Garmin, tak lidi mi vždycky hodně chválí jejich sérii Venu. Třeba něco jako Sq 2 by nemuselo být špatné. Týdenní výdrž baterie a většina jejich fitness funkcí. https://www.alza.sk/search.htm?exps=garmin venu 2
 13. Sestava hezká a skvělá volba bedny, akorát by mě zajímalo, proč v XL verzi? Přijde mi, že ten HW se uvnitř docela topí 😄
 14. milanfon

  problém s portem na monitor

  No tam záleží, co preferujš za velikost, protože i to LG vypadá dle recenzí velmi slušně. Já bych se nebál ani jednoho 😅
 15. milanfon

  nvidia MAX Q grafiky

  Noo tak tam bych asi ani o vyšším taktu nepřemýšlel 😅 Je možné, že BIOS poladil takty nebo napětí. Schválně se koukni, na jakou frekvenci a příkon se tvoje grafika při zátěži dostává 😅
 16. milanfon

  nvidia MAX Q grafiky

  Ahoj a o jaký notebook se jedná? Ta grafika je primárně limitována jejím TDP a to je nastaveno tak, aby odpovídalo tomu, co ten notebook dokáže uchladid. V rámci tohoto TDP se umí taktovat sama, dokud nenarazí na ten limit. Výš to nemá smysl vzhledem k tomu, že to neuchladíš.
 17. Aktualizace 2.12.2023 Recenze chladičů jsou moje specialita, takže se snažím dodržovat přesné postupy, aby byly mé výsledky, co nejpřesnější. Zde tedy máte vypsané tyto postupy pro jednotlivé komponenty: Testovací sestava CPU: Ryzen 7900X Základní deska: Asus B650-PLUS TUF RAM: 2x 16GB ADATA Lancer RGB 6000 MHz Chladič: To je to, co testujeme Pasta: Arctic MX-4 (pokud tedy netestujeme pasty) OS: Windows 11 Testováno v otevřeném prostoru Vzduchové chladiče Teploty jsou čtené pomocí softwaru HWiNFO verze 7.32-4900. Z tohoto softwaru je
 18. milanfon

  PC sestava - názor, rada

  Jedna otázka, zbytek nastavení BIOSu zůstane? Jestli náhodou na desce není vybitá baterka.
 19. milanfon

  Otázka na Milana.

  No řeknu to jednoduše: Počítače se nenaučíš ve škole, ale v praxi. Co se však ve škole naučíš je spousta základních technických věcí, které k tomu budeš potřebovat (elektronika, programování, operační systémy, atd.).
 20. milanfon

  CPU Red light

  Ok, tak to nám nic neřekne 😅 Každopádně teploty asi v pohodě, že? Co RAMky? Zkoušel jsi něco jako MemTest86?
 21. milanfon

  CPU Red light

  Ahoj, asi jako první bych doporučoval se podívat do Event Logu v systému, jestli tam není nějaký důvod, proč to spadlo. Najdeš to v sekci Systém a tyhle věci bývají označené jako Chyba nebo Kritické, ale je dobré se kouknout i do logů okolo. Těch problémů může být víc.
 22. milanfon

  problém s portem na monitor

  Není za co, ale byl to boj 😂
 23. milanfon

  problém s portem na monitor

  Co tak koukám, je tam vzadu normálně výstup z grafiky, takže jestli je tam 3080, máš tam normálně HDMI 2.1 a DP 1.4a, takže se nemusíš limitovat konektory. Každopádně nějaký high refresh rate QHD tady stejně i tak dává největší smysl. Jestli chceš něco do budoucna, tak nějaký LCD 4K se pak vyplatí víc jak high-end QHD.
 24. milanfon

  problém s portem na monitor

  No ale tak to píšeš, co máš na desce a ne na grafice,tedy? 😅
 25. milanfon

  problém s portem na monitor

  Ahoj, takže předpokládám, že je to notebook? Co za model? On v rámci Thunderboltu je také DP, někdy i HDMI, ale u 3-jky je to většinou také jen DP 1.2 Asi nejvyšší, čeho dosáhneš je reálně nějaké QHD 165 Hz. 4K bys měl stále dát na 60 Hz, takže je to možnost, ale asi spíš oceníš větší plynulost.
×
×
 • Vytvořit nové...