Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  4 007
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Všechny příspěvky od milanfon

 1. milanfon

  Procesor i3-4160 a grafika?

  No to je otázka. Já se třeba ani neodvážím říct, jakou tam máš rezervu na zdroji, ale tipoval bych, že malou. Asi bych šel cestou něčeho jako Intel Arc A380. 70W grafika, ale ve svojí kategorii s asi nejlepším výkonem. Případně nějaké starší modely jak ukazuje @westikkrystof, ale myslím, že spotřebou na tom bude lépe ten Arc.
 2. Ahoj, jestli to správně chápu, tak to chceš prostě ke sdílení na více sociálních sítí / platforem? Na to existují nástroje jako například Buffer nebo Loomly. Nutno říct, úplně levné to není a udělat si vlastní řešení je určitě možné. Na druhou stranu, když teď vidím, co různé sítě sítě dělají s jejich API, tak bych tu cenu zkousnul.
 3. milanfon

  Teplotní skok

  Ahoj, daleko víc než samotná teplota je důležité, na jaký ti to jede takt. Jestli jsou jeho hodnoty nominální, tak není co řešit, jestli ne, tak až potom bych přemýšlel a lepším chlazení.
 4. milanfon

  Archivace Dat

  No ono máš víceméně pravdu, pokud bychom se bavili jen o té mechanické části disku, protože tam skutečně záleží na době provozu. Jenže HDD mají i elektronickou část a tam stejně jako u SSD nezáleží tolik na době provozu, ale hlavním faktorem životnosti je jejich stáří, případně i počet zapnutí. Nutno říct, že data, která v současnosti máme jsou z dnes již starších disků, takže je možné, že moderní už jsou dál, ovšem současné studie ukazují právě na tohle. Viz tady nebo tady
 5. milanfon

  Archivace Dat

  No to je ta věc. Ono jestli chceš ty data spolehlivě uložit na HDD, tak by měl být neustále v provozu, proto se používají věci typu NAS. Externí disky by a tohle měli být lépe připravené, takže asi to může být pro tebe ta vhodná volba. Zase na druhou stranu tam nemáš nic jako redundanci, takže záleží, jaké máš požadavky na tohle. Buďto bych si vzal kvalitní externí HDD nebo nějaký dvojdiskový NAS, který by ti poskytnul i tu redundanci.
 6. No když to kopali naposledy, tak jim trvalo pár měsíců to vyměnit. V mostě si to rozvrhli na 4 roky 😏
 7. A nemáš tam zapnutý Multicore enhancement? Případně jaké tinto reportuje nastavení při zátěži. Já si myslím, že je kravina měnit takhle dobrý procesor.
 8. Nice, tak hlavně že další 2 roky místo nich stejně budou na půlce trati jezdit autobusy 😂
 9. Možná blbá otázka, ale jaké na něm máš nastavení? Tyhle procesory žerou málo, ale v základu bývají blbě nastavené desky.
 10. milanfon

  Notebook pro testera - vysvetlení + rada

  Rozhodně to nebude špatná základní volba. Osobně mě tam trochu dráždí ten starší procesor (i když ne vyloženě špatný). Možná bych i zvážil něco takového, i když grafika je v HP rozhodně lepší.
 11. milanfon

  Notebook pro testera - vysvetlení + rada

  To jsou 2 trochu rozdílné věci. Ten procesor má 2 P-jádra a 8 E-jader, ale všechna z nich jsou fyzická. E-jádra mají být menší (rozměrově) a trochu úspornější, ale reálně to jsou stále hodně výkonná jádra. Poté jsou vlákna. Dneska se dělá tzv. "multithreading", který umožňuje, aby se jedno jádro chovalo jako 2, ale nutno říct, že to není úplně "virtuální", protože každé vlákno má stejně svou FPU (matematickou jednotku), takže nějaká míra té "fyzičnosti" tam stále je. U těchto CPU P jádra mají multithreading a E ne. Kdybych měl doporučit notebook, tak by mě zajímalo, jestli je potřeba i grafika
 12. milanfon

  R9 7900X3D

  Jako sice je a ani nevíme, jaký bude, ale v tuhle chvíli je to podle mě stejné jako koupit si ten 7900X3D, protože tam ty první měsíce bude softwarová podpora špatná a ta optimalizace bude hlavně na uživatelích, takže ono si podle mě v součanosti nevybereš a třeba za ty 3 měsíce bude i ta softwarová situace lepší a klidně se může rozhodnout pro ten R9 a pokud by nebyla, tak má lepší volbu v podobě R7. Just sayin jako 😅
 13. milanfon

  R9 7900X3D

  Hele já bych spíš počkal na 7800X3D. Ty Ryzeny 9 3D umí být neskutečně efektivní a podat přitom krásný high-endový výkon. Viz např.: Ovšem v tomto případě byla afinita jader nastaven a pomocí programu (můžeš i mauálně). Ze softwarového pohledu jsou ty 2 CCD 3D Ryzeny zatím katastrofa (Intel při vydání Alder Laku na tom byl podobně) a bude trvat nějakou dobu než se to vyladí, takže podle mě to nemá úplně smysl kupovat, protože bys s tím měl spíš starosti a větší smysl by dávala právě ta 7800X3D, která má jen jedno CCD a nemusíš řešit, na jakém jádře co jede.
 14. milanfon

  Zapojení ARGB v řetězci.

  Ahoj, to RGB na větrácích funguje paralelně. Těch 60 LEDek je v sérii. To tedy znamená, že tahle limitace pro tebe neplatí, ale znamená to, že všechny větráky pak mají stejný efekt, ovšem s tím už nic neuděláš 😅
 15. milanfon

  Názor na AMD grafiky?

  Tohle jsem řešil taky. Není to však problém grafiky, ale televize, která bude mít nastavený jiný barevný rozsah jak grafika. Ono to chvíli funguje nastavené, ale pak tam vznikne mismatch a člověk nic nevidí. Je nejlepší to nechávat na auto. Tohle se ti může stát i s AMD grafikou a není to problém NVIDIe.
 16. milanfon

  Názor na AMD grafiky?

  AMD karty jsou už řadu let horší volba. Musím říct, že u 7000 řady se to dost zlepšilo a jejich výkon odpovídá ceně, ale třeba efektivita je tam znatelně horší jak u NVIDIe. Co se týče té 6650 XT, není to špatná volba, hlavně za tu cenu máš třeba bazarovou 3070, která není o tolik výkonnější, takže abych řekl pravdu, tohle je fakt dobrý deal, i když počítej s tím, že dostáváš méně univerzální kartu, která jak sám píšeš může mít i trochu nekonzistentní výsledky.
 17. milanfon

  Výběr headsetu

  Ahoj, zeptám se rovnou. Do čeho do budeš zapojovat?
 18. milanfon

  Neostrý obraz na monitoru

  Ahoj, těch problémů může být více. Já bych to tipoval na škálování ve Windowsu. Nezměnil jsi ho například pro jiný monitor? Určité hodnoty na některých monitorech právě způsobují to, že je pak obraz rozmazaný.
 19. milanfon

  Apostrof sa samovoľne objavuje

  No tak je víc možností, jak to na klávesnici napsat.
 20. milanfon

  Hodnocení PC

  Ahoj, mě ta původní sestava přišla vlastně celkem v pohodě. Ze strany CPU je to něco, co nějakou dobu vydrží a předpokládám, že grafika by se třeba za pár let vyměnila, k čemuž je tam i solidní zdroj. Jediné, co bych vyměnil jsou RAMky za nějaké s frekvencí 6000 MHz a EXPO profily.
 21. milanfon

  Apostrof sa samovoľne objavuje

  Ahoj, jen otázka, přes jakou klávesu to píšeš?
 22. Přesně, jak píšou ostatní, tak záleží na konkrétním modelu CPU, ale Ryzeny jdou přes externí software. Více než pro taktování se to ale využívá pro podvoltování.
 23. milanfon

  Chytré hodinky

  Ahoj a co třeba Garminy? Něco jako Venu 2S? Osobně tedy s těmito novějšími modely nemám zkušenosti, ale přijde mi, že specifikace jsou přesně tam, kde chceš a od lidí, kteří je mají, slýchám chválu na tento konkrétní model.
 24. milanfon

  Koupě nového monitoru

  No ... řeknu ti jednu věc. Co jsem tak koukal, současná nabídka QHD monitorů je pěkně bídná a vlastně ti nedokážu dát lepší alternativu Každopdáně z těchto 2 vypadá MSI jako lepší volba. Například v recenzi na RTINGS ho hodnotí velice hezky. Osobně jsem tam měl trochu strach z toho, že to bude mít nižší jas, ale v testech se ukazuje, že je ve skutečnosti lepší jak u ostatních monitorů.
 25. milanfon

  má to zmysle?..aký je rozdiel?

  Hlavně bych se zaměřil na to, jak dlouho byla používaná a jak, jinak na chladiči tolik nezáleží, protože ve výsledku stejně všechny dají dost podobný výkon. Spíš ať i ta cena je tam výhodná (řekněme 650 až 700 EUR).
×
×
 • Vytvořit nové...