Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  2 828
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Posts zveřejněno uživatelem milanfon


 1. Před 21 minutami, Hynex napsal(a):

  Jde ale i o mezipaměť... To je celkem rozhodující když spouštíš něco co zatěžuje disk, jako třeba že si nebude sekat chrome nebo Office věci

  Ale tady se nebavíme o disku na systém, ale o vedlejším disku, kde opět mezipaměť je docela vedlejší, protože o cachování se stará hlavní disk. 


 2. Před 2 hodinami, Petr.siska napsal(a):

  Asi bych vypustil cokoliv s 5900 nebo 5400 otáčkami, pokud z toho bude chtít hrát hry, kdy by byl čas loadování delší, než u 7200 ot/min disků. Poruchovost se může lišit kus od kusu nebo od série. Hlučnost by měla být u pomalejších disků nižší, ale pochybuji, že to bude znát - lze to snížit nějakým antivibračním prvkem...

  Za mě z konkrétních značek a modelů asi jen Seagate BarraCuda/FireCuda nebo WD Black či Blue (ale s 7200 otáčkami).

  A můžu se zeptat proč? Víš, že Seagate Barracuda je s 5400 otáčkami rychlejší než většina 7200 disků? Just sayin... Podle mě docela irelevantní hodnota, pokud to dáváš do desktopu. 

  • Souhlasím 1

 3. Před 48 minutami, Hynex napsal(a):

  Pokud by se tohle vlákno použilo jako návrhy na další videa, neudělal bys něco o zacházení s DOSem? A celkově o DOSu?

  Tak proč rovnou neudělat nové 😅 Jinak jedno retro video mám v přípravě, ale nedaří se mi na to sehnat počítač/komponenty. 


 4. Před 4 hodinami, Dangel napsal(a):

  jo... ten někdo je lehkej magor.. na domácí síť použít Ubiquity Edge Router, Dlink Switch a Cisco switch (které slouží jako wifi Router)... to je prostě zhovadilost :P

  No a ještě k tomu udělal z bytu ementál... btw. nejlevnějším gigovým switchem, co není TP-Link bych se asi nechlubil :D


 5. Před 5 minutami, Vilém napsal(a):

  V nastavení hesla nemám tuto možnost

   

  Myslím, že tohle se ale nedělá v klasickém nastavení windowsu. Musíš si nejdřív v tom softwaru na otisky udělat otisk a pak si v té aplikaci nastavit aby jsi se pomocí něj mohl přihlašovat. Když pak budeš přihlašovat do windowsu, tak by se ti tam měli objevit jakoby 2 uživatelé, kdy jeden je přes heslo a druhý je čtečka. 


 6. No tak z hlavy mě jako první napadne právě zmíněný Mikrotik nebo Ubiquity, které je "složité" na nastavení, ale upřímně ten Mikrotik není nic složitého. Nevím tedy, jaký máš rozpočet, ale VPN servery umí třeba routery od Asusu. Nevím teď jestli všechny modely, ale řada RT a vyšší modely by to měli umět. Jestli tě pak nějak nelimituje rozpočet, tak je dobrý i RT2600ac od Synology, který má sice komplexní, ale pro uživatele jednoduché nastavení. 


 7. G-Sync se ti hodí pokud máš méně FPS než je obnonovací frekvence monitoru, protože může docházet k trhání obrazu a není to moc příjemné se na to koukat. Ovšem nepotřebuješ striktně G-Sync monitor. Dneska už ti stačí si koupit monitor s FreeSyncem, protože většina z nich rozjede G-Sync v tzv. compatible režimu. Nedostáváš sice všechny výhody G-Syncu, ale funguje to a nemusíš zbytečně platit za dražší monitor. Tady máš senznam oficiálně ceritikovaných monitorů, na kterých bude FreeSync s nvidií zaručeně fungovat (jsou to ty dole), ale většinou to jde i na těch, které nejsou na tom seznamu. 

  • Souhlasím 1

 8. Před 1 minutou, Division2 Ubisoft napsal(a):

  predlžuje to životnosť SSD a SSD je natoľko rýchle že nie je potrebné mať zapnutú indexáciu. som myslel že sa hlbšie ponoríš do článku.

  Při velké kvantitě souborů ti stejně rychlost SSD moc nepomůže. Nevím no, vyhledávání ve winu je klíčové pro mojí práci, takže jsem proti jakémukoliv zpomalení v tomto ohledu. 

  • Souhlasím 1

 9. No tak tohle by mohli být pravděpodobně 2 věci a to buďto že ti procesor nejede na správných taktech (možná bych zkusit clear CMOS nebo prostě dat bios do defaulního nastavení) a pak taky by to mohli být RAMky, takže bych zkusil nějaký RAM test, pokud se ti to povede. Jinak docela mě překvapuje, že se ti to na té MSI desce dostane až sem. Většina lidí, co tyhle B450 MSI zkoušeli, tak se jim systém ani nenačetl. 

×
×
 • Create New...