Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  3 878
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

829 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  i7 6800K
 • Chladič CPU
  SilentiumPC FERA 3
 • Grafická karta
  R9 380X
 • Základní deska
  MSI X99A SLI PLUS
 • RAMky
  2x8GB Corsair Vengeance LPX 2400 MHz
 • SSD
  Samsung 960 EVO
 • HDD
  Seagate Barracuda 1TB (hry, aplikace) + WD Black 500GB (práce) + Seagate IronWolf 4TB (archiv)
 • Zdroj
  CoolerMaster B500 700W
 • Bedna
  Corsair SPEC-03

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. milanfon

  Vyplatí se nová základní deska?

  Ahoj, no pokládáš si správnou otázku. Mám skoro pocit, že tvoje problémy by možná šli vyřešit i bez nutnosti nové desky. Nemáš náhodou někde v BIOSu možnost fTMP? Co jsem koukal, tak tvoje kombinace CPU a desky by ji mít měla, čímž by pak měli být nasyceny požadavky Win 11. Stejně tak pro SSD tam můžeš dát do druhého PCIe x16 slotu HHHL adaptér (například takový) a dáš tam další M.2 SSDčka. S grafikou by to kolidovat nemělo. Nutno teda říct že pak budeš mít omezené rychlosti na PCIe 2, protože je to připojené přes čipset, ale zase na tvé použití by to nemělo ničemu vadit.
 2. milanfon

  Upgrade RAM

  Něco jiného je to, co oficiálně podporuje procesor a něco jiného, co skutečně dá. Víceméně se tohle bere spíše jako takový základ a doporučení než jako maximum. To ti často udává spíše deska (zejména u AMDček je to poznat).
 3. Ahoj, no nejdřív mě napadlo, jestli tam náhodou není záměna mezi Gaming a Gaming 3 modelem, ale to by se ten BIOS nenainstaloval. Další věc. U Giga může být problém, když uděláš takto velký skok mezi verzemi. Když koukneš na poznámky těch verzí, tak bys měl jít postupně podle těch indikovaných. Možná to může být ten problém.
 4. milanfon

  Notebook okolo 10k

  Hele @Dangelmá konstrukčně skoro stejný a zlomily se mu rohy. nutno ale říct, že po 4 letech furt funguje. A konstrukce alespoň ty 2 roky také přežila 😅
 5. milanfon

  Notebook okolo 10k

  Ahoj, hele to Lenovo je dobrý, i když jeho kontrukce tě asi po čase zklame. Ono na tvojí práci je to ale asi ideální. Ono za poslední dobu se ty ceny celkem zveli a co šlo pár měsíců zpátky sehnat už za 10 tisíc stojí dneska 15 🙁
 6. milanfon

  Přilíš moc velké teploty

  Ahoj, a bavíme se tedy o grafické kartě? Těch 100° je hodně přes její pracovní oblast. Točí se její větráky alespoň při spuštění počítače?
 7. Včera se stalo to, co všichni nečekali … Jensen Huang vystoupil ve své kožené bundě a když ostříháte jeho prezentaci na nějakých 19 minut, tak z toho dostanete i trochu zajímavého obsahu o nových grafických kartách RTX 4000, tedy 3. generaci jejich RTX karet. Jak jsme čekali, tak se jedná o architekturu Ada Lovelace. Obrovská změna, kterou jsme naopak nečekali je, že změní i font na kartě! Dobře, ale teď k faktům. Jak asi víte, tak jedna věc, která mi na RTX 3000 sérii vadila je, že ten nárůst výkonu byl fakt velký, ale ne u všech karet tak moc, aby to stačilo pro všechny hry ve vyšším rozliše
 8. milanfon

  RX vs RTX

  Noo já myslím, že spousta grafik je dneska levných až až. Jako podle toho, co vidíme, tak to vypadá, že nový generace na tom bude cenově stejně jako ta současná, což lze odhadovat z toho, jak EVGA odstoupila od výroby NV grafik.
 9. milanfon

  RX vs RTX

  Záleží, jakém rozlišení budeš hrát. Tyhle karty jsou většinou dělané na QHD při vysokém frameratu, kde to fakt stačí, ovšem na 4K je 8GB skutečně málo. No ten disclaimer o ovládačích bych tam fakt dal a ještě taky dodal, že na práci jsou AMD grafiky nepoužitelné. Faktem je, že současná generace na tom nejlépe není, ale když si dobře vybereš, dostaneš za svoje peníze dobrou kartu. Ovšem co se týče nové generace, nemá na tom být nějak převratně lépe.
 10. milanfon

  Podpora M.2 disků

  Ahoj, těch 16 linek je myšleno jako volných. Ryzeny mají celkově 24 PCIe linek, z čehož 4 jsou rezervované pro propojení s čipsetem, 4 pro M.2 slot (na desce btěch y tedy měl být běžně jeden do CPU) a těch zbylých 16 se rozdělí do připojených periferií (běžně to bývá grafická karta), takže ne, při připojení NVMe do M.2 CPU slotu grafice linky nesebereš. I když zapojíš SATA M.2, tak ten musíš zapojit přes čipset a budeš tak využívat bandwidth z jeho 4 linek.
 11. Ahoj, noo jestli máš k dispozici mobil s Androidem, tak si můžeš stáhnout systém jako ISO a pak pomocí nějakého ISO to USB softwaru jako tento nahrát na flashku.
 12. Super, ale já mám spíš zkušenost, že tyhle softwary se jednoduše rozbíjí (většinou ani neistaluju, pokud to vůbec nainstalovat jde 😂) nebo to klidně shazuje celý systém. Takže když budeš mít na všechno jeden software, tak to znamená, že tam nemáš žádnou redundanci.
 13. milanfon

  Problémy

  To je hodně divný, zkusím kouknout na problém.
 14. milanfon

  HW a SW dekoder

  Ahoj, myslím, že iPhone při použití H.265 nahrává do 4:2:2. Jednoduše řečeno to znamená, že se ukládá jen polovina barevných informací a ta druhá je dopočítána. 4:4:4 pak ukládá barevnou informaci jednotlivě pro každý pixel.
×
×
 • Vytvořit nové...