Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  2 897
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

562 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  i7 6800K
 • Chladič CPU
  SilentiumPC FERA 3
 • Grafická karta
  R9 380X
 • Základní deska
  MSI X99A SLI PLUS
 • RAMky
  2x8GB Corsair Vengeance LPX 2400 MHz
 • SSD
  Samsung 960 EVO
 • HDD
  Seagate Barracuda 1TB (hry, aplikace) + WD Black 500GB (práce) + Seagate IronWolf 4TB (archiv)
 • Zdroj
  CoolerMaster B500 700W
 • Bedna
  Corsair SPEC-03

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. milanfon

  Herní PC za 28K

  No tak dobře Nitro+ ne, ale s Pulsem je to srovnatelné. A jako upřímně 5700 XT Strix bych teda za 13 tisíc nekoupil. To mi přijde rozumnější to dát třeba za Gigabyte 2070 SUPER. 5700 XT je třeba fajn v Gigabyte za nějakých těch 11,5 tisíce, ale za víc peněz ta karta nestojí.
 2. milanfon

  Herní PC za 28K

  Ano je pravda, že někdy má 5700 XT výkon jak 2080, ale někde má taky horší jak 5700. A jaké připlatit? Však píšu, že 2070 SUPER je teĎ levnější. Mrkni třeba na tohle.
 3. milanfon

  Herní PC za 28K

  WTF? A na to jsi přišel kde? Tohle platilo tak do 9. generace nVidia grafik. Teď je AMD lepší jen ve Vulcanu. Jinak teď padly ceny nVidií, takže za cenu 2060 SUPER už můžeš mít 2070 SUPER, což tedy za stejnou cenu jak RX 5700 XT je jasná volba.
 4. A když otevřeš nastavení monitoru v OS X, tak jaké tam máš škálování nebo rozlišení? Jestli škálování (obrázky), tak bych vyzkoušel projet všechny ty možnosti a jestli tam máš rozlišení, tak zkonstroluj, jestli správné.
 5. milanfon

  Mírné zklamání

  Jde třeba o služby, které ve Windowsu používáš. Na tom jaké a také kolik komponentů máš v počítači. Ty komponenty také mají svoje ovladače, které se musí načíst a ne každý z nich je tak dobře optimalizovaný. Když chytneš dobrou konfiguraci, můžeš se dostat třeba na 5s boot, ale třeba já se i s NVMe dostávám skoro na 2 minuty.
 6. milanfon

  Mírné zklamání

  Soudit SSD dle bootu Windowsu není správné. Ten boot je závislý na tolika proměnných, že rychlost disku o tom ne vždycky rozhoduje. Jednoduše tohle ti nikdo nesliboval, že dostaneš když si koupíš SSD.
 7. milanfon

  Voda o teplotě -5 v kapalném stavu

  No ve skutečnosti voda i při normální tlaku nezmrzne asi do -41 °C. Říká se tomu pak podchlazená (nebo taky přechlazená) voda. Mrznutí ti totiž v těchto teplotách u vody a některých dalšách látek, vznikne jen při výskytu jiných krystalů. Pokud bys tedy měl dobře demineralizovanou vodu (neplést s destilovanou), tedy skoro čisté H2O, tak bys měl být schopen ji ochladit pod bod mrazu. Tvých -5°C by neměl být problém. Problém by ale kdybys chtěl aby ta voda proudila. Pokud ji totiž dáš v tomto stavu do pohybu nebo konstaktu k nějakou krystalickou sloučeninou, tak ti skoro instantně zmrzne a to asi nechceš Jo a třešnička na dortu je, že se jedná o exotermickou reakci, takže při tom mrznutí ještě vznikne teplo Tohle můžeš znát třeba i z takových těch hřejivých polštářků, které jsou tekuté dokud uvnitř nekřupneš s tím plíškem. Využívá to stejného jevu, protože ta tekutina uvnitř má bod tuhnutí nad pokojovou teplotou a teprve ten plíšek způsobí krystalizaci. Po převaření se ti ho pak povede znovu podchladit a proces můžeš opakovat. To samé potom dělá voda v mracích. V nebi je taky pod 0° a mraky jen tak nezpadnou zmrzlé Demonstrace zde:
 8. milanfon

  Rady kolem Intel Optane

  Myslím, že ve tvém případě to moc nepomůže. Vzhledem k tomu, že systém ti jede z SSD, tak z HDD načítáš jen velké soubory a 16GB cahce v tomto případě moc velkou úlohu mít nebude. Dobře když třeba budeš hrát furt jednu a tu samou hru dokola, tak by se ti měla načítat rychle, ale pokud to používáš jako nomální člověk, tak tohle řešení moc smysl nemá Radši bych zainvestoval do nového HDD. Rychlosti dnešních HDD jsou dostačující na všechy běžné úlohy.
 9. milanfon

  rychlost sata 3 ssd s rapid modom

  Bug řekl bych. Takto vysoké 4K hodnoty nemáš ani s jejich NVMe verzí Zkus nějaký jiný test jako třeba AS SSD, jestli to bude dělat taky.
 10. milanfon

  Lenovo L340

  Obrazovka je v pohodě, co se týče pozorovacích úhlů, apod., ale barvy jsou na tom lehce vyblitý
 11. milanfon

  Lenovo L340

  Ještě k té i5. Hele stačí to. Ta i7 mi přijde na tenhle model až předimenzovaná Ten procesor se nezapotí při ničem a jako nevím, jestli tohle v notebooku úplně potřebuješ
 12. milanfon

  Lenovo L340

  Teda jedna věc. Nabíječkou od Y540 bys mohl někoho umlátit Tý nižší modely snad ale mají menší.
 13. milanfon

  Lenovo L340

  Jojo, myslím, že v tomhle případě se to vyplatí. Ta konstrukce sice vypadá mohutněji, ale faktem je, že je celkem kompaktní. Y540 teď vidím v každém elektru, takže to si můžeš prohlédnout do detailu Do týdne bude moje recenze na Y540 btw
 14. milanfon

  Lenovo L340

  Špatně to rozhodně nevypadá, ale s tou ohybnější konstrukcí asi budu souhlasit. Na druhou stranu mám teď doma ten Y540 ve verzi s i7 a 1660 Ti. Designově je to skvělá konstrukce. Má výborné chlazení a hodně mi vyhovuje zásoba konektorů. Je to dost podobný design jak u Asus SCAR III, ale tady to udělali pořádně, že se neohýbá a fakt i na plast je ten notebook pevný. Navíc i relativně tenký a hezky se vejde do batohu, jen tedy baterka se mi zatím úplně neosvědčila.
 15. milanfon

  Staré vagóny

  Jaký RegioJet? My jezdíme jedině GW Train Regio 💪 Si nepamatuju, kdy jsem naposledy jel ve vlaku 140 😂Vždyky na tý obrazovce vidím tak max 120
×
×
 • Create New...