Jump to content

milanfon

Administrátor
 • Počet Příspěvků

  2 959
 • Registrován(a)

 • Naposledy navštívil(a)

Reputace mezi komunitou

584 Božská!

PC Sestava

 • CPU
  i7 6800K
 • Chladič CPU
  SilentiumPC FERA 3
 • Grafická karta
  R9 380X
 • Základní deska
  MSI X99A SLI PLUS
 • RAMky
  2x8GB Corsair Vengeance LPX 2400 MHz
 • SSD
  Samsung 960 EVO
 • HDD
  Seagate Barracuda 1TB (hry, aplikace) + WD Black 500GB (práce) + Seagate IronWolf 4TB (archiv)
 • Zdroj
  CoolerMaster B500 700W
 • Bedna
  Corsair SPEC-03

Poslední Návštěvníci

zobrazení profilu
 1. Jestli ti nejde o cenu, tak MSI, ale řekl bych, že Gigabyte ti bude naprosto stačit a ještě ušetříš.
 2. Hele s tímto jsem se tedy nikdy nesetkal. Windforce modely sice vždycky nejsou ty nejkvalitnější, ale zrovna větráky jsou něco, co má Gigabyte fakt promakané a divil bych se, kdyby tam něco takového bylo. Vždy se jednalo o tiché grafiky.
 3. milanfon

  Dlouhé načítání PC z NVMe disku ?

  Tohle se u NVMe disků občas stává. Zkusil bych nejdřív aktualizovat všechny ovladače a i Windows samotný. Nestalo se to třeba náhodou po nějaké aktualizaci Windowsu?
 4. No hele ta karta za 1. Tolik netopí a za 2. NVIDIA udělala fakt dobrý základní chladič, který je lepší než nižší partnerské modely s řekl bych, že těžko seženeš kartu s lepším m ve a stejnými rozměry. Zejména v tomto u mě FE vyhrává. Nikdo jiný taky nemá tak hezký design a to dokonce bez RGB. Mám tady třeba i 3 větrákový Asus a to mi přijde pro tuto kartu úplně zbytečné. Nárůst výkonu tam sice je, ale nejde o nic, čeho by se nedalo dosáhnout tuněním FE modelu. FE model je tedy za mně nejlepší volba, ale pokud by se ti nedařil sehnat, tak slušnější 2 větrákový model jako Gigabyte Windforce nebo Asus Strix, atd. nejsou špatná volba.
 5. milanfon

  Samsung galaxy watch 46mm

  Ano, s jakýmkoliv Androidem to funguje bez problému. Jediné, co ti na jiných mobilech jak Samsung nemusí fungovat je základní email a SMS aplikace, ale veškeré notifikace fungují.
 6. milanfon

  Dlouhé načítání PC z NVMe disku ?

  A od jakého momentu se to zpomalý? POST, Boot, atd.?
 7. No hele s tímhle konkrétním chladičem tam bude docela problém. Ta bedna je docela úzká, takže s 280mm nahoru moc nepočítej a jestli máš vysoká VRM, tak může být problém i 240mm. Zepředu bys měl teoreticky nervat obě, ale já osobně jsem tam s ním nazazil na ten problém, že s dlouhou grafikou se tam nemusí vejít. Musíš počítat, že ten rediátor má 40mm, což je dost a ještě k tomu 25mm pro větráky, které budeš muset dát dovnitř, takže to si musíš odečíst z místa pro grafiku a jestli máš nějakou 3 větrákovou třeba, tak to může být problém.
 8. milanfon

  Záloha dat

  Ať si lidé říkají, co chtějí, ale hodněkrát jsem to promýšlel a starý počítač prostě není výhodné úložiště souborů. A jak píšeš, disky se musí točit, aby vydrželi, proto není dobrý nápad to vypínat. Jestli to chceš zálohovat jen takto občas, přijde mi dobré si koupit radši externí disky, které jsou na takovéto zacházení dělané. I z ekonomického hlediska je to nejvýhodnější řešení. Osobně si myslím, že nejvýhodnější řešení je nějaký two bay NAS jako Synology DS218play, ale to je tady asi nad finanční rozpočet, takže bych šel cestou externích disků. Jinak ty disky, co tam posíláš jsou dobré. Radši mám tedy Seagate, ale tohle také jde, i když pro zálohování bys měl zvolit spíše variantu WD Red nebo Seagate IronWolf. Určitě se ale u WD vyhni verzím Blue EZAZ a Red EFAX.
 9. milanfon

  Větrák zdroje VEN ze skříně nebo DOVNITŘ?

  Já osobně tedy vždycky preferuji větrákem do skříně, pokud to ta skříň a zdroj dovolují. Většina skříní je sice dělaná tak, aby zdroj šel větrákem ven a nasával tak čistý a studený vzduch, což by tedy mělo zajistit delší živost zdroje, ovšem často se může stát, že zespoda právě tento přístup vzduchu nebude a zdroj tak může trpět. Typický případ když položíš bednu na koberec. Ten zdroj nemá šanci 😂 Větrákem ven lepší, ale jen když si stavíš pro sebe a dáváš si na tyhle věci pozor.
 10. milanfon

  G-SYNC vs. G-SYNC Compatible

  No tak G-Sync Compatible funguje na stejném standardu jako FreeSync a kvality jaké to dosáhne strašně závisí na těch jednotlivých specifikacích monitoru. U plnohodnotného Syncu jde o to, že má frekvenci v celém rozsahu monitoru a dokáží eliminovat ghosting, koronu, atd. Když tedy koupíš kvalitní monitor s G-Sync compatible ( resp. AdaptiveSync), bude výsledek stejný jako na tom s G-Sync čipem. U takových je to potom jistota, ale kvůli ceně těchto čipů přešlo hodně monitorů jen na ten Compatible a zajišťují stejný výsledek.
 11. milanfon

  Motherboard B550

  Tam byla nějaká ta kontroverze, jak říkali, že 400 nakonec ne, ale pak zase že jo, ale nevím přesně jak z toho vyvázli B.
 12. milanfon

  disky do NAS

  V tomto případě by měl stačit ten Play jestli to nebude nějak extra hodně vytížené, tak na RAMku bys doplácet neměl.
 13. milanfon

  Motherboard B550

  Hmmmm.... A co třeba kdyby příště narazil na tuto stránku. Hmmmm?
 14. milanfon

  Motherboard B550

  B550 by jí určitě podporovat měli. U starších desek asi jen 470.
 15. milanfon

  disky do NAS

  Ta Play verze je fakt dělána jen na to video, takže jestli je to jediné, na co to chceš určitě je to dobrá koupě. Jedině kdybys chtěl nějaké to překódovaní videa a podobně, tak na to by byla lepší ta normální verze nebo +. Jen upozorňuji, že na těchto ARM verzích nefungují všechny aplikace, ale ty stejně asi nebudeš chtít požívat.
×
×
 • Create New...